Husk mig Ikke oprettet? Klik her  
  AC Horsens   AGF   Brøndby IF   Esbjerg fB   FC København   FC Midtjylland   FC Nordsjælland   Hobro IK   Lyngby BK   OB   Randers FC   Silkeborg IF   SønderjyskE   AaB  
                 
Information om cookies   Besøg os på Facebook   Følg os på Twitter   Gå til vores nyhedsfeed  
 
 
 
  Danmarksturneringen 1969, 2. division, resultater Se stillingen  
 
 
 
 
 
 
 
     
  Det kræver login at se alle detaljer for historiske kampe bortset fra Superligaen på danskfodbold.com, hvorfor felterne for dato, tilskuere, stadion og dommer er tomme i denne oversigt.  
     
 
 
 
  AGF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        AGF 3-0 Brønshøj BK              
        AGF 1-1 Holbæk B&IF              
        AGF 1-1 Ikast FS              
        AGF 1-4 Kolding IF              
        AGF 0-1 Køge BK              
        AGF 1-0 Næstved IF              
        AGF 3-0 OB              
        AGF 2-1 Randers SK Freja              
        AGF 4-2 Silkeborg IF              
        AGF 2-0 Slagelse BK&IF              
        AGF 1-0 Vanløse IF              
 
     
 
  Brønshøj BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Brønshøj BK 2-0 AGF              
        Brønshøj BK 2-2 Holbæk B&IF              
        Brønshøj BK 2-2 Ikast FS              
        Brønshøj BK 3-1 Kolding IF              
        Brønshøj BK 2-2 Køge BK              
        Brønshøj BK 1-2 Næstved IF              
        Brønshøj BK 2-4 OB              
        Brønshøj BK 2-1 Randers SK Freja              
        Brønshøj BK 1-2 Silkeborg IF              
        Brønshøj BK 4-2 Slagelse BK&IF              
        Brønshøj BK 1-0 Vanløse IF              
 
     
 
  Holbæk B&IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Holbæk B&IF 1-1 AGF              
        Holbæk B&IF 2-5 Brønshøj BK              
        Holbæk B&IF 3-5 Ikast FS              
        Holbæk B&IF 2-2 Kolding IF              
        Holbæk B&IF 2-2 Køge BK              
        Holbæk B&IF 2-2 Næstved IF              
        Holbæk B&IF 3-0 OB              
        Holbæk B&IF 2-5 Randers SK Freja              
        Holbæk B&IF 4-1 Silkeborg IF              
        Holbæk B&IF 6-1 Slagelse BK&IF              
        Holbæk B&IF 5-2 Vanløse IF              
 
     
 
  Ikast FS    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Ikast FS 1-2 AGF              
        Ikast FS 2-2 Brønshøj BK              
        Ikast FS 1-1 Holbæk B&IF              
        Ikast FS 3-1 Kolding IF              
        Ikast FS 4-2 Køge BK              
        Ikast FS 0-3 Næstved IF              
        Ikast FS 3-0 OB              
        Ikast FS 0-1 Randers SK Freja              
        Ikast FS 1-2 Silkeborg IF              
        Ikast FS 4-4 Slagelse BK&IF              
        Ikast FS 1-1 Vanløse IF              
 
     
 
  Kolding IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Kolding IF 1-0 AGF              
        Kolding IF 2-3 Brønshøj BK              
        Kolding IF 3-3 Holbæk B&IF              
        Kolding IF 3-0 Ikast FS              
        Kolding IF 5-2 Køge BK              
        Kolding IF 0-1 Næstved IF              
        Kolding IF 0-0 OB              
        Kolding IF 1-2 Randers SK Freja              
        Kolding IF 1-1 Silkeborg IF              
        Kolding IF 3-3 Slagelse BK&IF              
        Kolding IF 1-0 Vanløse IF              
 
     
 
  Køge BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Køge BK 3-0 AGF              
        Køge BK 0-1 Brønshøj BK              
        Køge BK 7-2 Holbæk B&IF              
        Køge BK 2-1 Ikast FS              
        Køge BK 2-0 Kolding IF              
        Køge BK 4-1 Næstved IF              
        Køge BK 3-1 OB              
        Køge BK 1-2 Randers SK Freja              
        Køge BK 1-1 Silkeborg IF              
        Køge BK 2-0 Slagelse BK&IF              
        Køge BK 3-1 Vanløse IF              
 
     
 
  Næstved IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Næstved IF 0-5 AGF              
        Næstved IF 1-2 Brønshøj BK              
        Næstved IF 0-2 Holbæk B&IF              
        Næstved IF 1-0 Ikast FS              
        Næstved IF 1-0 Kolding IF              
        Næstved IF 2-3 Køge BK              
        Næstved IF 2-1 OB              
        Næstved IF 1-1 Randers SK Freja              
        Næstved IF 2-2 Silkeborg IF              
        Næstved IF 3-1 Slagelse BK&IF              
        Næstved IF 2-3 Vanløse IF              
 
     
 
  OB    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        OB 0-0 AGF              
        OB 3-2 Brønshøj BK              
        OB 1-2 Holbæk B&IF              
        OB 2-0 Ikast FS              
        OB 3-1 Kolding IF              
        OB 1-4 Køge BK              
        OB 3-1 Næstved IF              
        OB 0-2 Randers SK Freja              
        OB 2-0 Silkeborg IF              
        OB 4-3 Slagelse BK&IF              
        OB 0-2 Vanløse IF              
 
     
 
  Randers SK Freja    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Randers SK Freja 2-2 AGF              
        Randers SK Freja 3-1 Brønshøj BK              
        Randers SK Freja 2-3 Holbæk B&IF              
        Randers SK Freja 4-1 Ikast FS              
        Randers SK Freja 3-2 Kolding IF              
        Randers SK Freja 6-3 Køge BK              
        Randers SK Freja 2-1 Næstved IF              
        Randers SK Freja 0-0 OB              
        Randers SK Freja 5-1 Silkeborg IF              
        Randers SK Freja 3-3 Slagelse BK&IF              
        Randers SK Freja 1-1 Vanløse IF              
 
     
 
  Silkeborg IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Silkeborg IF 3-0 AGF              
        Silkeborg IF 0-4 Brønshøj BK              
        Silkeborg IF 2-3 Holbæk B&IF              
        Silkeborg IF 1-2 Ikast FS              
        Silkeborg IF 0-4 Kolding IF              
        Silkeborg IF 0-0 Køge BK              
        Silkeborg IF 3-3 Næstved IF              
        Silkeborg IF 1-0 OB              
        Silkeborg IF 0-1 Randers SK Freja              
        Silkeborg IF 4-1 Slagelse BK&IF              
        Silkeborg IF 1-2 Vanløse IF              
 
     
 
  Slagelse BK&IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Slagelse BK&IF 4-0 AGF              
        Slagelse BK&IF 1-3 Brønshøj BK              
        Slagelse BK&IF 2-1 Holbæk B&IF              
        Slagelse BK&IF 2-3 Ikast FS              
        Slagelse BK&IF 4-1 Kolding IF              
        Slagelse BK&IF 4-2 Køge BK              
        Slagelse BK&IF 0-2 Næstved IF              
        Slagelse BK&IF 1-0 OB              
        Slagelse BK&IF 0-2 Randers SK Freja              
        Slagelse BK&IF 1-3 Silkeborg IF              
        Slagelse BK&IF 3-1 Vanløse IF              
 
     
 
  Vanløse IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Vanløse IF 3-1 AGF              
        Vanløse IF 2-3 Brønshøj BK              
        Vanløse IF 2-2 Holbæk B&IF              
        Vanløse IF 1-1 Ikast FS              
        Vanløse IF 0-0 Kolding IF              
        Vanløse IF 3-3 Køge BK              
        Vanløse IF 1-0 Næstved IF              
        Vanløse IF 1-2 OB              
        Vanløse IF 0-0 Randers SK Freja              
        Vanløse IF 2-2 Silkeborg IF              
        Vanløse IF 2-4 Slagelse BK&IF