Husk mig Ikke oprettet? Klik her  
  AC Horsens   AGF   Brøndby IF   Esbjerg fB   FC København   FC Midtjylland   FC Nordsjælland   Hobro IK   Lyngby BK   OB   Randers FC   Silkeborg IF   SønderjyskE   AaB  
                 
Information om cookies   Besøg os på Facebook   Følg os på Twitter   Gå til vores nyhedsfeed  
 
 
 
  Danmarksturneringen 2018/19, 2. division øst, resultater Se stillingen  
 
 
 
 
 
 
 
     
  Det kræver login at se alle detaljer for historiske kampe bortset fra Superligaen på danskfodbold.com, hvorfor felterne for dato, tilskuere, stadion og dommer er tomme i denne oversigt.  
     
 
 
 
  AB    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        AB 3-0 B 93              
        AB 1-1 BK Avarta              
        AB 0-1 BK Frem              
        AB 2-0 BK Marienlyst              
        AB 2-0 Brønshøj BK              
        AB 1-0 HIK              
        AB 1-1 Hillerød Fodbold              
        AB 1-1 Middelfart G&BK              
        AB 6-0 Skovshoved IF              
        AB 0-1 Slagelse BK&IF              
        AB 0-2 Vanløse IF              
 
     
 
  B 93    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        B 93 1-4 AB              
        B 93 4-3 BK Avarta              
        B 93 1-0 BK Frem              
        B 93 6-0 BK Marienlyst              
        B 93 0-4 Brønshøj BK              
        B 93 0-2 HIK              
        B 93 1-2 Hillerød Fodbold              
        B 93 0-4 Middelfart G&BK              
        B 93 3-3 Skovshoved IF              
        B 93 1-1 Slagelse BK&IF              
        B 93 0-2 Vanløse IF              
 
     
 
  BK Avarta    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        BK Avarta 0-1 AB              
        BK Avarta 0-1 B 93              
        BK Avarta 0-0 BK Frem              
        BK Avarta 1-1 BK Marienlyst              
        BK Avarta 2-2 Brønshøj BK              
        BK Avarta 5-1 HIK              
        BK Avarta 2-3 Hillerød Fodbold              
        BK Avarta 0-1 Middelfart G&BK              
        BK Avarta 2-1 Skovshoved IF              
        BK Avarta 1-0 Slagelse BK&IF              
        BK Avarta 0-1 Vanløse IF              
 
     
 
  BK Frem    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        BK Frem 2-0 AB              
        BK Frem 0-1 B 93              
        BK Frem 1-0 BK Avarta              
        BK Frem 3-1 BK Marienlyst              
        BK Frem 2-0 Brønshøj BK              
        BK Frem 2-1 HIK              
        BK Frem 1-2 Hillerød Fodbold              
        BK Frem 0-0 Middelfart G&BK              
        BK Frem 0-1 Skovshoved IF              
        BK Frem 0-1 Slagelse BK&IF              
        BK Frem 1-1 Vanløse IF              
 
     
 
  BK Marienlyst    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        BK Marienlyst 1-2 AB              
        BK Marienlyst 1-2 B 93              
        BK Marienlyst 1-4 BK Avarta              
        BK Marienlyst 0-1 BK Frem              
        BK Marienlyst 0-1 Brønshøj BK              
        BK Marienlyst 1-5 HIK              
        BK Marienlyst 0-4 Hillerød Fodbold              
        BK Marienlyst 1-2 Middelfart G&BK              
        BK Marienlyst 1-2 Skovshoved IF              
        BK Marienlyst 1-0 Slagelse BK&IF              
        BK Marienlyst 0-3 Vanløse IF              
 
     
 
  Brønshøj BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Brønshøj BK 1-2 AB              
        Brønshøj BK 3-1 B 93              
        Brønshøj BK 4-3 BK Avarta              
        Brønshøj BK 1-1 BK Frem              
        Brønshøj BK 4-2 BK Marienlyst              
        Brønshøj BK 2-1 HIK              
        Brønshøj BK 2-2 Hillerød Fodbold              
        Brønshøj BK 1-2 Middelfart G&BK              
        Brønshøj BK 6-0 Skovshoved IF              
        Brønshøj BK 1-2 Slagelse BK&IF              
        Brønshøj BK 2-1 Vanløse IF              
 
     
 
  HIK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        HIK 1-1 AB              
        HIK 0-3 B 93              
        HIK 2-0 BK Avarta              
        HIK 1-0 BK Frem              
        HIK 3-0 BK Marienlyst              
        HIK 1-1 Brønshøj BK              
        HIK 1-1 Hillerød Fodbold              
        HIK 0-1 Middelfart G&BK              
        HIK 2-0 Skovshoved IF              
        HIK 3-3 Slagelse BK&IF              
        HIK 1-1 Vanløse IF              
 
     
 
  Hillerød Fodbold    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Hillerød Fodbold 3-2 AB              
        Hillerød Fodbold 0-3 B 93              
        Hillerød Fodbold 1-1 BK Avarta              
        Hillerød Fodbold 2-1 BK Frem              
        Hillerød Fodbold 0-1 BK Marienlyst              
        Hillerød Fodbold 0-1 Brønshøj BK              
        Hillerød Fodbold 1-4 HIK              
        Hillerød Fodbold 1-1 Middelfart G&BK              
        Hillerød Fodbold 3-1 Skovshoved IF              
        Hillerød Fodbold 0-1 Slagelse BK&IF              
        Hillerød Fodbold 1-3 Vanløse IF              
 
     
 
  Middelfart G&BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Middelfart G&BK 0-0 AB              
        Middelfart G&BK 2-5 B 93              
        Middelfart G&BK 1-2 BK Avarta              
        Middelfart G&BK 0-1 BK Frem              
        Middelfart G&BK 2-1 BK Marienlyst              
        Middelfart G&BK 3-1 Brønshøj BK              
        Middelfart G&BK 1-2 HIK              
        Middelfart G&BK 2-2 Hillerød Fodbold              
        Middelfart G&BK 3-0 Skovshoved IF              
        Middelfart G&BK 2-0 Slagelse BK&IF              
        Middelfart G&BK 1-1 Vanløse IF              
 
     
 
  Skovshoved IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Skovshoved IF 1-1 AB              
        Skovshoved IF 1-2 B 93              
        Skovshoved IF 0-1 BK Avarta              
        Skovshoved IF 1-1 BK Frem              
        Skovshoved IF 2-1 BK Marienlyst              
        Skovshoved IF 2-2 Brønshøj BK              
        Skovshoved IF 1-0 HIK              
        Skovshoved IF 1-3 Hillerød Fodbold              
        Skovshoved IF 1-1 Middelfart G&BK              
        Skovshoved IF 1-0 Slagelse BK&IF              
        Skovshoved IF 1-1 Vanløse IF              
 
     
 
  Slagelse BK&IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Slagelse BK&IF 3-5 AB              
        Slagelse BK&IF 2-1 B 93              
        Slagelse BK&IF 2-0 BK Avarta              
        Slagelse BK&IF 0-0 BK Frem              
        Slagelse BK&IF 0-1 BK Marienlyst              
        Slagelse BK&IF 2-2 Brønshøj BK              
        Slagelse BK&IF 0-2 HIK              
        Slagelse BK&IF 1-0 Hillerød Fodbold              
        Slagelse BK&IF 1-2 Middelfart G&BK              
        Slagelse BK&IF 3-0 Skovshoved IF              
        Slagelse BK&IF 1-1 Vanløse IF              
 
     
 
  Vanløse IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Vanløse IF 0-1 AB              
        Vanløse IF 0-3 B 93              
        Vanløse IF 1-1 BK Avarta              
        Vanløse IF 0-0 BK Frem              
        Vanløse IF 1-0 BK Marienlyst              
        Vanløse IF 1-3 Brønshøj BK              
        Vanløse IF 3-1 HIK              
        Vanløse IF 3-0 Hillerød Fodbold              
        Vanløse IF 0-3 Middelfart G&BK              
        Vanløse IF 2-2 Skovshoved IF              
        Vanløse IF 3-3 Slagelse BK&IF