Husk mig Ikke oprettet? Klik her  
  AC Horsens   AGF   Brøndby IF   Esbjerg fB   FC København   FC Midtjylland   FC Nordsjælland   Hobro IK   Lyngby BK   OB   Randers FC   Silkeborg IF   SønderjyskE   AaB  
                 
Information om cookies   Besøg os på Facebook   Følg os på Twitter   Gå til vores nyhedsfeed  
 
 
 
  Danmarksturneringen 2019/20, 2. division øst, resultater Se stillingen  
 
 
 
Vis efter dato | Vis efter runde    
 
 
 
  august 2019    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  03.08.2019 12.00 1   HIK 1-1 BK Avarta   Kampdetaljer ikke indtastet 430   Frida Mia Klarlund Nielsen   Gentofte Sportspark Opv. kunst  
  03.08.2019 14.00 1   BK Frem 2-2 FA 2000   Kampdetaljer ikke indtastet 1.035   Nicki Nordlund Hansen   Valby IP, Stadion  
  03.08.2019 15.00 1   Skovshoved IF 0-1 FC Helsingør   Kampdetaljer ikke indtastet 500   Nicolai Mossing Madsen   Skovshoved I P  
  03.08.2019 15.00 1   B 93 1-5 Hillerød Fodbold   Kampdetaljer ikke indtastet 484   Casper Thorsøe Jr.   Østerbro Stadion  
  04.08.2019 13.00 1   Slagelse BK&IF 0-0 Vanløse IF   Kampdetaljer ikke indtastet 524   Jonas Bøgelund   Slagelse Stadion  
  04.08.2019 13.00 1   HolbĂŚk B&IF 1-1 Brønshøj BK   Kampdetaljer ikke indtastet 793   Allan Staal   HolbĂŚk Sportsby  
  09.08.2019 19.00 2   HIK 1-1 B 93   Kampdetaljer ikke indtastet 400   Thomas Meulengracht Ledet   Gentofte Sportspark Opv. kunst  
  10.08.2019 13.00 2   Vanløse IF 1-0 HolbĂŚk B&IF   Kampdetaljer ikke indtastet 308   Christian Ginderskov Hansen   Vanløse IP. Opvisn.  
  10.08.2019 13.45 2   FA 2000 1-1 FC Helsingør   Kampdetaljer ikke indtastet 574   Yasin Seker   Frederiksberg IP, kunst  
  10.08.2019 14.00 2   Hillerød Fodbold 1-0 BK Frem   Kampdetaljer ikke indtastet 396   Frederik Lysemose Hoffmann   Hillerød Stadion  
  11.08.2019 13.00 2   BK Avarta 0-0 Brønshøj BK   Kampdetaljer ikke indtastet 488   Niels Haubo   Espelundens IdrĂŚtsanlĂŚg  
  11.08.2019 13.00 2   Slagelse BK&IF 0-2 Skovshoved IF   Kampdetaljer ikke indtastet 516   Paw Johansen   Slagelse Stadion  
  16.08.2019 19.00 3   FC Helsingør 3-0 BK Avarta   Kampdetaljer ikke indtastet 1.242   Emil Martinussen   Helsingør Stadion  
  16.08.2019 19.00 3   Brønshøj BK 2-2 HIK   Kampdetaljer ikke indtastet 463   Yasin Seker   Tingbjerg I P  
  17.08.2019 13.00 3   FA 2000 1-3 Vanløse IF   Kampdetaljer ikke indtastet 289   Niels Haubo   Frederiksberg IP, kunst  
  17.08.2019 14.00 3   BK Frem 1-2 Slagelse BK&IF   Kampdetaljer ikke indtastet 612   Christian Ginderskov Hansen   Valby IP, Stadion  
  17.08.2019 15.00 3   Skovshoved IF 0-1 Hillerød Fodbold   Kampdetaljer ikke indtastet 271   Nicki Nordlund Hansen   Skovshoved I P  
  18.08.2019 13.00 3   HolbĂŚk B&IF 3-2 B 93   Kampdetaljer ikke indtastet 405   Jonas Rossen   HolbĂŚk Sportsby  
  21.08.2019 19.00 4   B 93 v BK Frem   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Østerbro Stadion  
  21.08.2019 19.00 4   Vanløse IF v Brønshøj BK   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Vanløse IP. Opvisn.  
  21.08.2019 19.00 4   HIK v Skovshoved IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Gentofte Sportspark Opv. kunst  
  21.08.2019 19.00 4   Hillerød Fodbold v FC Helsingør   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Hillerød Stadion  
  21.08.2019 19.00 4   BK Avarta v FA 2000   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Espelundens IdrĂŚtsanlĂŚg  
  21.08.2019 19.00 4   Slagelse BK&IF v HolbĂŚk B&IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Slagelse Stadion  
  23.08.2019 19.00 5   FC Helsingør v Vanløse IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Helsingør Stadion  
  24.08.2019 13.45 5   FA 2000 v Slagelse BK&IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Frederiksberg IP, kunst  
  24.08.2019 14.00 5   BK Frem v HIK   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Valby IP, Stadion  
  24.08.2019 15.00 5   Skovshoved IF v HolbĂŚk B&IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Skovshoved I P  
  24.08.2019 15.00 5   B 93 v BK Avarta   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Østerbro Stadion  
  24.08.2019 15.00 5   Brønshøj BK v Hillerød Fodbold   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Tingbjerg I P  
  30.08.2019 19.00 6   HIK v FC Helsingør   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Gentofte Sportspark Opv. kunst  
  31.08.2019 13.00 6   Vanløse IF v Skovshoved IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Vanløse IP. Opvisn.  
  31.08.2019 14.00 6   Hillerød Fodbold v Slagelse BK&IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Hillerød Stadion  
  31.08.2019 15.00 6   Brønshøj BK v B 93   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Tingbjerg I P  
 
 
 
  september 2019    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  01.09.2019 13.00 6   BK Avarta v BK Frem   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Espelundens IdrĂŚtsanlĂŚg  
  01.09.2019 13.00 6   HolbĂŚk B&IF v FA 2000   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   HolbĂŚk Sportsby  
  06.09.2019 19.00 7   FC Helsingør v HolbĂŚk B&IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Helsingør Stadion  
  06.09.2019 19.00 7   Hillerød Fodbold v Vanløse IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Hillerød Stadion  
  07.09.2019 13.45 7   FA 2000 v HIK   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Frederiksberg IP, kunst  
  07.09.2019 14.00 7   BK Frem v Brønshøj BK   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Valby IP, Stadion  
  07.09.2019 15.00 7   Skovshoved IF v BK Avarta   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Skovshoved I P  
  08.09.2019 13.00 7   Slagelse BK&IF v B 93   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Slagelse Stadion  
  14.09.2019 13.00 8   Vanløse IF v BK Avarta   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Vanløse IP. Opvisn.  
  14.09.2019 13.00 8   HIK v Slagelse BK&IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Gentofte Sportspark Opv. kunst  
  14.09.2019 13.45 8   FA 2000 v Hillerød Fodbold   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Frederiksberg IP, kunst  
  14.09.2019 15.00 8   Brønshøj BK v FC Helsingør   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Tingbjerg I P  
  14.09.2019 15.00 8   B 93 v Skovshoved IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Østerbro Stadion  
  15.09.2019 13.00 8   HolbĂŚk B&IF v BK Frem   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   HolbĂŚk Sportsby  
  20.09.2019 19.00 9   FC Helsingør v B 93   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Helsingør Stadion  
  21.09.2019 14.00 9   BK Frem v Vanløse IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Valby IP, Stadion  
  21.09.2019 14.00 9   Hillerød Fodbold v HIK   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Hillerød Stadion  
  21.09.2019 15.00 9   Skovshoved IF v FA 2000   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Skovshoved I P  
  22.09.2019 13.00 9   BK Avarta v HolbĂŚk B&IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Espelundens IdrĂŚtsanlĂŚg  
  22.09.2019 13.00 9   Slagelse BK&IF v Brønshøj BK   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Slagelse Stadion  
  27.09.2019 19.00 10   FC Helsingør v BK Frem   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Helsingør Stadion  
  27.09.2019 19.00 10   HIK v Vanløse IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Gentofte Sportspark Opv. kunst  
  28.09.2019 15.00 10   B 93 v FA 2000   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Østerbro Stadion  
  28.09.2019 15.00 10   Brønshøj BK v Skovshoved IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Tingbjerg I P  
  29.09.2019 13.00 10   BK Avarta v Slagelse BK&IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Espelundens IdrĂŚtsanlĂŚg  
  29.09.2019 13.00 10   HolbĂŚk B&IF v Hillerød Fodbold   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   HolbĂŚk Sportsby  
 
 
 
  oktober 2019    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  05.10.2019 13.00 11   Vanløse IF v B 93   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Vanløse IP. Opvisn.  
  05.10.2019 13.45 11   FA 2000 v Brønshøj BK   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Frederiksberg IP, kunst  
  05.10.2019 14.00 11   Hillerød Fodbold v BK Avarta   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Hillerød Stadion  
  05.10.2019 15.00 11   Skovshoved IF v BK Frem   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Skovshoved I P  
  06.10.2019 13.00 11   Slagelse BK&IF v FC Helsingør   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Slagelse Stadion  
  06.10.2019 13.00 11   HolbĂŚk B&IF v HIK   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   HolbĂŚk Sportsby  
  11.10.2019 19.00 12   FC Helsingør v Skovshoved IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Helsingør Stadion  
  12.10.2019 13.00 12   HIK v FA 2000   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Gentofte Sportspark Opv. kunst  
  12.10.2019 14.00 12   BK Frem v Hillerød Fodbold   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Valby IP, Stadion  
  12.10.2019 15.00 12   B 93 v Slagelse BK&IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Østerbro Stadion  
  12.10.2019 15.00 12   Brønshøj BK v HolbĂŚk B&IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Tingbjerg I P  
  13.10.2019 13.00 12   BK Avarta v Vanløse IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Espelundens IdrĂŚtsanlĂŚg  
  19.10.2019 13.00 13   Vanløse IF v Slagelse BK&IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Vanløse IP. Opvisn.  
  19.10.2019 13.45 13   FA 2000 v BK Avarta   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Frederiksberg IP, kunst  
  19.10.2019 14.00 13   BK Frem v B 93   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Valby IP, Stadion  
  19.10.2019 14.00 13   Hillerød Fodbold v Brønshøj BK   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Hillerød Stadion  
  19.10.2019 15.00 13   Skovshoved IF v HIK   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Skovshoved I P  
  20.10.2019 13.00 13   HolbĂŚk B&IF v FC Helsingør   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   HolbĂŚk Sportsby  
  25.10.2019 19.00 14   FC Helsingør v FA 2000   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Helsingør Stadion  
  26.10.2019 13.00 14   HIK v Hillerød Fodbold   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Gentofte Sportspark Opv. kunst  
  26.10.2019 15.00 14   B 93 v HolbĂŚk B&IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Østerbro Stadion  
  26.10.2019 15.00 14   Brønshøj BK v Vanløse IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Tingbjerg I P  
  27.10.2019 13.00 14   BK Avarta v Skovshoved IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Espelundens IdrĂŚtsanlĂŚg  
  27.10.2019 13.00 14   Slagelse BK&IF v BK Frem   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Slagelse Stadion  
 
 
 
  november 2019    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  02.11.2019 13.00 15   FC Helsingør v Slagelse BK&IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Helsingør Stadion  
  02.11.2019 13.00 15   Vanløse IF v HIK   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Vanløse IP. Opvisn.  
  02.11.2019 13.45 15   FA 2000 v BK Frem   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Frederiksberg IP, kunst  
  02.11.2019 14.00 15   Hillerød Fodbold v B 93   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Hillerød Stadion  
  02.11.2019 15.00 15   Skovshoved IF v Brønshøj BK   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Skovshoved I P  
  03.11.2019 13.00 15   HolbĂŚk B&IF v BK Avarta   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   HolbĂŚk Sportsby  
  09.11.2019 14.00 16   BK Frem v HolbĂŚk B&IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Valby IP, Stadion  
  09.11.2019 15.00 16   Skovshoved IF v Vanløse IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Skovshoved I P  
  09.11.2019 15.00 16   B 93 v HIK   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Østerbro Stadion  
  09.11.2019 15.00 16   Brønshøj BK v FA 2000   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Tingbjerg I P  
  10.11.2019 13.00 16   BK Avarta v FC Helsingør   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Espelundens IdrĂŚtsanlĂŚg  
  10.11.2019 13.00 16   Slagelse BK&IF v Hillerød Fodbold   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Slagelse Stadion  
 
 
 
  marts 2020    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  06.03.2020 19.00 17   FC Helsingør v Brønshøj BK   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Helsingør Stadion  
  07.03.2020 13.00 17   Vanløse IF v Hillerød Fodbold   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Vanløse IP. Opvisn.  
  07.03.2020 13.00 17   HIK v BK Frem   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Gentofte Sportspark Opv. kunst  
  07.03.2020 13.45 17   FA 2000 v Skovshoved IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Frederiksberg IP, kunst  
  08.03.2020 13.00 17   HolbĂŚk B&IF v Slagelse BK&IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   HolbĂŚk Sportsby  
  08.03.2020 13.00 17   BK Avarta v B 93   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Espelundens IdrĂŚtsanlĂŚg  
  14.03.2020 13.00 18   Vanløse IF v FA 2000   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Vanløse IP. Opvisn.  
  14.03.2020 14.00 18   BK Frem v Skovshoved IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Valby IP, Stadion  
  14.03.2020 14.00 18   Hillerød Fodbold v HolbĂŚk B&IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Hillerød Stadion  
  14.03.2020 15.00 18   Brønshøj BK v BK Avarta   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Tingbjerg I P  
  14.03.2020 15.00 18   B 93 v FC Helsingør   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Østerbro Stadion  
  15.03.2020 13.00 18   Slagelse BK&IF v HIK   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Slagelse Stadion  
  20.03.2020 19.00 19   FC Helsingør v HIK   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Helsingør Stadion  
  21.03.2020 13.45 19   FA 2000 v B 93   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Frederiksberg IP, kunst  
  21.03.2020 15.00 19   Brønshøj BK v BK Frem   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Tingbjerg I P  
  21.03.2020 15.00 19   Skovshoved IF v Slagelse BK&IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Skovshoved I P  
  22.03.2020 13.00 19   BK Avarta v Hillerød Fodbold   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Espelundens IdrĂŚtsanlĂŚg  
  22.03.2020 13.00 19   HolbĂŚk B&IF v Vanløse IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   HolbĂŚk Sportsby  
  28.03.2020 13.00 20   Vanløse IF v FC Helsingør   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Vanløse IP. Opvisn.  
  28.03.2020 13.00 20   HIK v HolbĂŚk B&IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Gentofte Sportspark Opv. kunst  
  28.03.2020 14.00 20   BK Frem v BK Avarta   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Valby IP, Stadion  
  28.03.2020 14.00 20   Hillerød Fodbold v Skovshoved IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Hillerød Stadion  
  28.03.2020 15.00 20   B 93 v Brønshøj BK   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Østerbro Stadion  
  29.03.2020 13.00 20   Slagelse BK&IF v FA 2000   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Slagelse Stadion  
 
 
 
  april 2020    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  04.04.2020 14.00 21   FC Helsingør v Hillerød Fodbold   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Helsingør Stadion  
  04.04.2020 14.00 21   Vanløse IF v BK Frem   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Vanløse IP. Opvisn.  
  04.04.2020 14.00 21   Brønshøj BK v Slagelse BK&IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Tingbjerg I P  
  04.04.2020 14.00 21   BK Avarta v HIK   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Espelundens IdrĂŚtsanlĂŚg  
  04.04.2020 14.00 21   Skovshoved IF v B 93   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Skovshoved I P  
  04.04.2020 14.00 21   FA 2000 v HolbĂŚk B&IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Frederiksberg IP, kunst  
  09.04.2020 14.00 22   B 93 v Vanløse IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Østerbro Stadion  
  09.04.2020 14.00 22   HIK v Brønshøj BK   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Gentofte Sportspark Opv. kunst  
  09.04.2020 14.00 22   BK Frem v FC Helsingør   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Valby IP, Stadion  
  09.04.2020 14.00 22   Hillerød Fodbold v FA 2000   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Hillerød Stadion  
  09.04.2020 14.00 22   Slagelse BK&IF v BK Avarta   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Slagelse Stadion  
  09.04.2020 14.00 22   HolbĂŚk B&IF v Skovshoved IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   HolbĂŚk Sportsby