Husk mig Ikke oprettet? Klik her  
  AC Horsens   AGF   Brøndby IF   Esbjerg fB   FC København   FC Midtjylland   FC Nordsjælland   Hobro IK   Lyngby BK   OB   Randers FC   Silkeborg IF   SønderjyskE   AaB  
                 
Information om cookies   Besøg os på Facebook   Følg os på Twitter   Gå til vores nyhedsfeed  
 
 
 
  Danmarksturneringen 1969, 3. division øst, resultater Se stillingen  
 
 
 
 
 
 
 
     
  Det kræver login at se alle detaljer for historiske kampe bortset fra Superligaen på danskfodbold.com, hvorfor felterne for dato, tilskuere, stadion og dommer er tomme i denne oversigt.  
     
 
 
 
  B 93    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        B 93 2-0 BK Frem Sakskøbing              
        B 93 0-2 BK Fremad Amager              
        B 93 1-0 BK Hero              
        B 93 0-0 Frederiksberg BK              
        B 93 1-1 Helsingør IF              
        B 93 3-1 HIK              
        B 93 0-1 IK Viking              
        B 93 1-2 Lyngby BK              
        B 93 1-0 Nakskov BK              
        B 93 2-1 Rønne IK              
        B 93 2-0 Taastrup IK              
 
     
 
  BK Frem Sakskøbing    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        BK Frem Sakskøbing 1-3 B 93              
        BK Frem Sakskøbing 0-2 BK Fremad Amager              
        BK Frem Sakskøbing 0-2 BK Hero              
        BK Frem Sakskøbing 0-1 Frederiksberg BK              
        BK Frem Sakskøbing 0-0 Helsingør IF              
        BK Frem Sakskøbing 1-1 HIK              
        BK Frem Sakskøbing 0-0 IK Viking              
        BK Frem Sakskøbing 0-0 Lyngby BK              
        BK Frem Sakskøbing 0-2 Nakskov BK              
        BK Frem Sakskøbing 0-0 Rønne IK              
        BK Frem Sakskøbing 1-4 Taastrup IK              
 
     
 
  BK Fremad Amager    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        BK Fremad Amager 3-1 B 93              
        BK Fremad Amager 4-0 BK Frem Sakskøbing              
        BK Fremad Amager 3-2 BK Hero              
        BK Fremad Amager 2-0 Frederiksberg BK              
        BK Fremad Amager 2-2 Helsingør IF              
        BK Fremad Amager 1-0 HIK              
        BK Fremad Amager 2-0 IK Viking              
        BK Fremad Amager 3-2 Lyngby BK              
        BK Fremad Amager 4-0 Nakskov BK              
        BK Fremad Amager 1-0 Rønne IK              
        BK Fremad Amager 0-0 Taastrup IK              
 
     
 
  BK Hero    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        BK Hero 0-0 B 93              
        BK Hero 1-2 BK Frem Sakskøbing              
        BK Hero 2-4 BK Fremad Amager              
        BK Hero 2-0 Frederiksberg BK              
        BK Hero 2-1 Helsingør IF              
        BK Hero 1-1 HIK              
        BK Hero 3-1 IK Viking              
        BK Hero 3-4 Lyngby BK              
        BK Hero 4-0 Nakskov BK              
        BK Hero 3-0 Rønne IK              
        BK Hero 0-2 Taastrup IK              
 
     
 
  Frederiksberg BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Frederiksberg BK 2-1 B 93              
        Frederiksberg BK 3-1 BK Frem Sakskøbing              
        Frederiksberg BK 4-1 BK Fremad Amager              
        Frederiksberg BK 3-0 BK Hero              
        Frederiksberg BK 0-5 Helsingør IF              
        Frederiksberg BK 0-2 HIK              
        Frederiksberg BK 2-3 IK Viking              
        Frederiksberg BK 1-1 Lyngby BK              
        Frederiksberg BK 1-0 Nakskov BK              
        Frederiksberg BK 3-3 Rønne IK              
        Frederiksberg BK 4-1 Taastrup IK              
 
     
 
  Helsingør IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Helsingør IF 0-1 B 93              
        Helsingør IF 3-1 BK Frem Sakskøbing              
        Helsingør IF 4-2 BK Fremad Amager              
        Helsingør IF 0-3 BK Hero              
        Helsingør IF 0-0 Frederiksberg BK              
        Helsingør IF 4-3 HIK              
        Helsingør IF 2-2 IK Viking              
        Helsingør IF 0-1 Lyngby BK              
        Helsingør IF 2-3 Nakskov BK              
        Helsingør IF 5-1 Rønne IK              
        Helsingør IF 1-2 Taastrup IK              
 
     
 
  HIK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        HIK 4-2 B 93              
        HIK 1-1 BK Frem Sakskøbing              
        HIK 1-1 BK Fremad Amager              
        HIK 6-2 BK Hero              
        HIK 4-0 Frederiksberg BK              
        HIK 0-1 Helsingør IF              
        HIK 3-1 IK Viking              
        HIK 2-0 Lyngby BK              
        HIK 3-1 Nakskov BK              
        HIK 1-0 Rønne IK              
        HIK 3-0 Taastrup IK              
 
     
 
  IK Viking    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        IK Viking 1-2 B 93              
        IK Viking 3-1 BK Frem Sakskøbing              
        IK Viking 0-3 BK Fremad Amager              
        IK Viking 1-2 BK Hero              
        IK Viking 2-0 Frederiksberg BK              
        IK Viking 2-4 Helsingør IF              
        IK Viking 1-2 HIK              
        IK Viking 1-0 Lyngby BK              
        IK Viking 1-3 Nakskov BK              
        IK Viking 1-0 Rønne IK              
        IK Viking 2-2 Taastrup IK              
 
     
 
  Lyngby BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Lyngby BK 2-1 B 93              
        Lyngby BK 4-2 BK Frem Sakskøbing              
        Lyngby BK 2-2 BK Fremad Amager              
        Lyngby BK 3-1 BK Hero              
        Lyngby BK 5-0 Frederiksberg BK              
        Lyngby BK 3-1 Helsingør IF              
        Lyngby BK 2-2 HIK              
        Lyngby BK 3-0 IK Viking              
        Lyngby BK 3-2 Nakskov BK              
        Lyngby BK 1-2 Rønne IK              
        Lyngby BK 3-0 Taastrup IK              
 
     
 
  Nakskov BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Nakskov BK 0-2 B 93              
        Nakskov BK 1-2 BK Frem Sakskøbing              
        Nakskov BK 2-2 BK Fremad Amager              
        Nakskov BK 0-6 BK Hero              
        Nakskov BK 0-0 Frederiksberg BK              
        Nakskov BK 1-0 Helsingør IF              
        Nakskov BK 0-3 HIK              
        Nakskov BK 1-2 IK Viking              
        Nakskov BK 1-1 Lyngby BK              
        Nakskov BK 3-0 Rønne IK              
        Nakskov BK 2-2 Taastrup IK              
 
     
 
  Rønne IK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Rønne IK 2-1 B 93              
        Rønne IK 1-0 BK Frem Sakskøbing              
        Rønne IK 0-3 BK Fremad Amager              
        Rønne IK 4-2 BK Hero              
        Rønne IK 3-1 Frederiksberg BK              
        Rønne IK 0-3 Helsingør IF              
        Rønne IK 2-4 HIK              
        Rønne IK 2-0 IK Viking              
        Rønne IK 2-1 Lyngby BK              
        Rønne IK 2-0 Nakskov BK              
        Rønne IK 3-1 Taastrup IK              
 
     
 
  Taastrup IK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Taastrup IK 1-3 B 93              
        Taastrup IK 4-0 BK Frem Sakskøbing              
        Taastrup IK 1-1 BK Fremad Amager              
        Taastrup IK 0-3 BK Hero              
        Taastrup IK 1-3 Frederiksberg BK              
        Taastrup IK 2-0 Helsingør IF              
        Taastrup IK 0-1 HIK              
        Taastrup IK 2-0 IK Viking              
        Taastrup IK 1-2 Lyngby BK              
        Taastrup IK 4-0 Nakskov BK              
        Taastrup IK 1-1 Rønne IK