Husk mig Ikke oprettet? Klik her  
  AC Horsens   AGF   Brøndby IF   FC Helsingør   FC København   FC Midtjylland   FC Nordsjælland   Hobro IK   Lyngby BK   OB   Randers FC   Silkeborg IF   SønderjyskE   AaB  
                 
Information om cookies   Besøg os på Facebook   Følg os på Twitter   Gå til vores nyhedsfeed  
 
 
 
  Danmarksturneringen 2017/18, 2. division, Pulje 3, resultater Se stillingen  
 
 
 
Vis efter dato | Vis efter runde    
 
 
 
  august 2017    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  04.08.2017 19.00 1   Kjellerup IF 2-1 Odder I&GF   Kampdetaljer ikke indtastet 215   Esad Deronjic   Bjergets Idrætsanlæg  
  05.08.2017 15.00 1   FC Sydvest 1-1 VSK Aarhus   Kampdetaljer ikke indtastet 231   Allan Staal   BankParken  
  06.08.2017 13.00 1   IF Lyseng 1-2 Jammerbugt FC   Kampdetaljer ikke indtastet 350   Michael Rasmussen   Lyseng Idrætspark  
  06.08.2017 13.30 1   Ringkøbing IF 0-1 Aarhus Fremad   Kampdetaljer ikke indtastet 615   Patrick Remon Andersen   Green Arena  
  11.08.2017 18.45 2   Odder I&GF 1-2 Ringkøbing IF   Kampdetaljer ikke indtastet 165   Lasse Læbel Graagaard   Spektrum Odder  
  12.08.2017 15.00 2   Aarhus Fremad 0-0 Kjellerup IF   Kampdetaljer ikke indtastet 392   Michael Rasmussen   Riisvangen Stadion  
  12.08.2017 15.00 2   Jammerbugt FC 1-1 FC Sydvest   Kampdetaljer ikke indtastet 170   Patrick Remon Andersen   Jetsmark Stadion  
  15.08.2017 19.00 2   VSK Aarhus 1-2 IF Lyseng   Kampdetaljer ikke indtastet 188   Morten Bertelsen   Vejlby/Risskov Centret  
  19.08.2017 13.30 3   Kjellerup IF 1-2 IF Lyseng   Kampdetaljer ikke indtastet 197   Jacob Karlsen   Bjergets Idrætsanlæg  
  19.08.2017 15.00 3   Odder I&GF 0-2 Jammerbugt FC   Kampdetaljer ikke indtastet 147   Allan Staal   Spektrum Odder  
  19.08.2017 15.00 3   Aarhus Fremad 1-1 FC Sydvest   Kampdetaljer ikke indtastet 372   Nikolaj Boddum Pedersen   Riisvangen Stadion  
  20.08.2017 13.30 3   Ringkøbing IF 4-2 VSK Aarhus   Kampdetaljer ikke indtastet 480   Brian Jessen   Green Arena  
  25.08.2017 18.15 4   IF Lyseng 0-1 Aarhus Fremad   Kampdetaljer ikke indtastet 515   Patrick Remon Andersen   Lyseng Idr?tspark  
  25.08.2017 18.15 4   FC Sydvest 0-1 Kjellerup IF   Kampdetaljer ikke indtastet 180   Martin Outzen   BankParken  
  26.08.2017 13.00 4   VSK Aarhus 4-1 Odder I&GF   Kampdetaljer ikke indtastet 136   Jacob Karlsen   Vejlby/Risskov Centret  
  26.08.2017 15.00 4   Jammerbugt FC 4-2 Ringkøbing IF   Kampdetaljer ikke indtastet 320   Nikolaj Boddum Pedersen   Jetsmark Stadion  
 
 
 
  september 2017    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  02.09.2017 13.00 5   VSK Aarhus 0-1 Aarhus Fremad   Kampdetaljer ikke indtastet 408   Allan Staal   Vejlby/Risskov Centret  
  02.09.2017 13.30 5   Kjellerup IF 2-0 Jammerbugt FC   Kampdetaljer ikke indtastet 254   Brian Jessen   Bjergets Idr?tsanl?g  
  02.09.2017 15.00 5   Odder I&GF 2-0 IF Lyseng   Kampdetaljer ikke indtastet 214   Nils Heer   Spektrum Odder  
  03.09.2017 13.30 5   Ringkøbing IF 3-2 FC Sydvest   Kampdetaljer ikke indtastet 615   Michael Rasmussen   Green Arena  
  08.09.2017 17.30 6   Aarhus Fremad 2-2 Odder I&GF   Kampdetaljer ikke indtastet 392   Nils Heer   Riisvangen Stadion  
  09.09.2017 13.00 6   IF Lyseng 2-3 FC Sydvest   Kampdetaljer ikke indtastet 225   Nikolaj Boddum Pedersen   Lyseng Idr?tspark  
  09.09.2017 15.00 6   Jammerbugt FC 2-0 VSK Aarhus   Kampdetaljer ikke indtastet 315   Lasse Læbel Graagaard   Jetsmark Stadion  
  09.09.2017 15.00 6   Kjellerup IF 1-0 Ringkøbing IF   Kampdetaljer ikke indtastet 249   Martin Outzen   Bjergets Idr?tsanl?g  
  16.09.2017 13.00 7   VSK Aarhus 2-1 Kjellerup IF   Kampdetaljer ikke indtastet 158   Jacob Karlsen   Vejlby/Risskov Centret  
  16.09.2017 15.00 7   Jammerbugt FC 4-1 Aarhus Fremad   Kampdetaljer ikke indtastet 302   Michael Rasmussen   Jetsmark Stadion  
  16.09.2017 15.00 7   FC Sydvest 6-1 Odder I&GF   Kampdetaljer ikke indtastet 250   Esad Deronjic   BankParken  
  17.09.2017 13.30 7   Ringkøbing IF 1-1 IF Lyseng   Kampdetaljer ikke indtastet 495   Lasse Læbel Graagaard   Green Arena  
  23.09.2017 13.00 8   IF Lyseng 0-2 VSK Aarhus   Kampdetaljer ikke indtastet 300   Nils Heer   Lyseng Idr?tspark  
  23.09.2017 13.00 8   Odder I&GF 1-2 Kjellerup IF   Kampdetaljer ikke indtastet 139   Nikolaj Boddum Pedersen   Spektrum Odder  
  23.09.2017 15.00 8   FC Sydvest 2-1 Jammerbugt FC   Kampdetaljer ikke indtastet 155   Morten Bertelsen   BankParken  
  23.09.2017 15.00 8   Aarhus Fremad 0-2 Ringkøbing IF   Kampdetaljer ikke indtastet 568   Paw Johansen   Riisvangen Stadion  
  30.09.2017 13.00 9   VSK Aarhus 3-4 FC Sydvest   Kampdetaljer ikke indtastet 132   Martin Outzen   Vejlby/Risskov Centret  
  30.09.2017 13.00 9   IF Lyseng 2-3 Odder I&GF   Kampdetaljer ikke indtastet 250   Michael Rasmussen   Lyseng Idr?tspark  
  30.09.2017 13.30 9   Kjellerup IF 2-0 Aarhus Fremad   Kampdetaljer ikke indtastet 176   Lasse Læbel Graagaard   Bjergets Idr?tsanl?g  
 
 
 
  oktober 2017    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  01.10.2017 13.30 9   Ringkøbing IF 3-1 Jammerbugt FC   Kampdetaljer ikke indtastet 476   Patrick Remon Andersen   Green Arena  
  07.10.2017 15.00 10   FC Sydvest 3-1 Ringkøbing IF   Kampdetaljer ikke indtastet 200   Esad Deronjic   BankParken  
  07.10.2017 15.00 10   Aarhus Fremad 5-0 IF Lyseng   Kampdetaljer ikke indtastet 220   Allan Borgstrøm   Riisvangen Stadion  
  07.10.2017 15.00 10   Jammerbugt FC 3-0 Kjellerup IF   Kampdetaljer ikke indtastet 190   Nikolaj Boddum Pedersen   Jetsmark Stadion  
  07.10.2017 15.00 10   Odder I&GF 4-2 VSK Aarhus   Kampdetaljer ikke indtastet 187   Jacob Karlsen   Spektrum Odder  
  14.10.2017 13.00 11   VSK Aarhus 0-1 Jammerbugt FC   Kampdetaljer ikke indtastet 158   Michael Rasmussen   Vejlby/Risskov Centret  
  14.10.2017 13.00 11   IF Lyseng 3-0 Ringkøbing IF   Kampdetaljer ikke indtastet 300   Allan Staal   Lyseng Idr?tspark  
  14.10.2017 13.30 11   Kjellerup IF 4-0 FC Sydvest   Kampdetaljer ikke indtastet 185   Nils Heer   Bjergets Idr?tsanl?g  
  14.10.2017 15.00 11   Odder I&GF 1-0 Aarhus Fremad   Kampdetaljer ikke indtastet 217   Brian Jessen   Spektrum Odder  
  21.10.2017 15.00 12   FC Sydvest 1-1 IF Lyseng   Kampdetaljer ikke indtastet 250   Jacob Karlsen   BankParken  
  21.10.2017 15.00 12   Aarhus Fremad 2-0 VSK Aarhus   Kampdetaljer ikke indtastet 401   Patrick Remon Andersen   Riisvangen Stadion  
  21.10.2017 15.00 12   Jammerbugt FC 3-2 Odder I&GF   Kampdetaljer ikke indtastet 171   Lasse Læbel Graagaard   Jetsmark Stadion  
  22.10.2017 13.30 12   Ringkøbing IF 2-2 Kjellerup IF   Kampdetaljer ikke indtastet 516   Nikolaj Boddum Pedersen   Green Arena  
  28.10.2017 15.00 13   Aarhus Fremad 0-2 Jammerbugt FC   Kampdetaljer ikke indtastet 328   Brian Jessen   Riisvangen Stadion  
  28.10.2017 15.00 13   IF Lyseng 1-1 Kjellerup IF   Kampdetaljer ikke indtastet 150   Lasse Læbel Graagaard   Lyseng Idr?tspark  
  28.10.2017 15.00 13   VSK Aarhus 2-2 Ringkøbing IF   Kampdetaljer ikke indtastet 124   Nils Heer   Vejlby/Risskov Centret  
  28.10.2017 15.00 13   Odder I&GF 2-3 FC Sydvest   Kampdetaljer ikke indtastet 128   Nikolaj Boddum Pedersen   Spektrum Odder  
 
 
 
  november 2017    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  04.11.2017 14.00 14   FC Sydvest 3-1 Aarhus Fremad   Kampdetaljer ikke indtastet 150   Martin Outzen   BankParken  
  04.11.2017 14.00 14   Jammerbugt FC 1-1 IF Lyseng   Kampdetaljer ikke indtastet 191   Patrick Remon Andersen   Jetsmark Stadion  
  04.11.2017 14.00 14   Kjellerup IF 2-3 VSK Aarhus   Kampdetaljer ikke indtastet 285   Esad Deronjic   Kjellerup Kunstgr?sbane  
  04.11.2017 14.00 14   Ringkøbing IF 2-0 Odder I&GF   Kampdetaljer ikke indtastet 638   Michael Rasmussen   Green Arena