Husk mig Ikke oprettet? Klik her  
  AC Horsens   AGF   Brøndby IF   Esbjerg fB   FC København   FC Midtjylland   FC Nordsjælland   Hobro IK   OB   Randers FC   SønderjyskE   Vejle BK   Vendsyssel FF   AaB  
                 
Information om cookies   Besøg os på Facebook   Følg os på Twitter   Gå til vores nyhedsfeed  
 
 
 
  Danmarksturneringen 2017/18, 2. division, Pulje 3, resultater Se stillingen  
 
 
 
 
 
 
 
     
  Det kræver login at se alle detaljer for historiske kampe bortset fra Superligaen på danskfodbold.com, hvorfor felterne for dato, tilskuere, stadion og dommer er tomme i denne oversigt.  
     
 
 
 
  Aarhus Fremad    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Aarhus Fremad 1-1 FC Sydvest              
        Aarhus Fremad 5-0 IF Lyseng              
        Aarhus Fremad 0-2 Jammerbugt FC              
        Aarhus Fremad 0-0 Kjellerup IF              
        Aarhus Fremad 2-2 Odder I&GF              
        Aarhus Fremad 0-2 Ringkøbing IF              
        Aarhus Fremad 2-0 VSK Aarhus              
 
     
 
  FC Sydvest    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        FC Sydvest 3-1 Aarhus Fremad              
        FC Sydvest 1-1 IF Lyseng              
        FC Sydvest 2-1 Jammerbugt FC              
        FC Sydvest 0-1 Kjellerup IF              
        FC Sydvest 6-1 Odder I&GF              
        FC Sydvest 3-1 Ringkøbing IF              
        FC Sydvest 1-1 VSK Aarhus              
 
     
 
  IF Lyseng    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        IF Lyseng 0-1 Aarhus Fremad              
        IF Lyseng 2-3 FC Sydvest              
        IF Lyseng 1-2 Jammerbugt FC              
        IF Lyseng 1-1 Kjellerup IF              
        IF Lyseng 2-3 Odder I&GF              
        IF Lyseng 3-0 Ringkøbing IF              
        IF Lyseng 0-2 VSK Aarhus              
 
     
 
  Jammerbugt FC    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Jammerbugt FC 4-1 Aarhus Fremad              
        Jammerbugt FC 1-1 FC Sydvest              
        Jammerbugt FC 1-1 IF Lyseng              
        Jammerbugt FC 3-0 Kjellerup IF              
        Jammerbugt FC 3-2 Odder I&GF              
        Jammerbugt FC 4-2 Ringkøbing IF              
        Jammerbugt FC 2-0 VSK Aarhus              
 
     
 
  Kjellerup IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Kjellerup IF 2-0 Aarhus Fremad              
        Kjellerup IF 4-0 FC Sydvest              
        Kjellerup IF 1-2 IF Lyseng              
        Kjellerup IF 2-0 Jammerbugt FC              
        Kjellerup IF 2-1 Odder I&GF              
        Kjellerup IF 1-0 Ringkøbing IF              
        Kjellerup IF 2-3 VSK Aarhus              
 
     
 
  Odder I&GF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Odder I&GF 1-0 Aarhus Fremad              
        Odder I&GF 2-3 FC Sydvest              
        Odder I&GF 2-0 IF Lyseng              
        Odder I&GF 0-2 Jammerbugt FC              
        Odder I&GF 1-2 Kjellerup IF              
        Odder I&GF 1-2 Ringkøbing IF              
        Odder I&GF 4-2 VSK Aarhus              
 
     
 
  Ringkøbing IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Ringkøbing IF 0-1 Aarhus Fremad              
        Ringkøbing IF 3-2 FC Sydvest              
        Ringkøbing IF 1-1 IF Lyseng              
        Ringkøbing IF 3-1 Jammerbugt FC              
        Ringkøbing IF 2-2 Kjellerup IF              
        Ringkøbing IF 2-0 Odder I&GF              
        Ringkøbing IF 4-2 VSK Aarhus              
 
     
 
  VSK Aarhus    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        VSK Aarhus 0-1 Aarhus Fremad              
        VSK Aarhus 3-4 FC Sydvest              
        VSK Aarhus 1-2 IF Lyseng              
        VSK Aarhus 0-1 Jammerbugt FC              
        VSK Aarhus 2-1 Kjellerup IF              
        VSK Aarhus 4-1 Odder I&GF              
        VSK Aarhus 2-2 Ringkøbing IF