Husk mig Ikke oprettet? Klik her  
  AC Horsens   AGF   Brøndby IF   Esbjerg fB   FC København   FC Midtjylland   FC Nordsjælland   Hobro IK   OB   Randers FC   SønderjyskE   Vejle BK   Vendsyssel FF   AaB  
                 
Information om cookies   Besøg os på Facebook   Følg os på Twitter   Gå til vores nyhedsfeed  
 
 
 
  Danmarksturneringen 2018/19, 2. division, oprykningsspil, resultater Se stillingen  
 
 
 
Vis efter dato | Vis efter runde    
 
 
 
  april 2019    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  22.04.2019 14.00 1   Brabrand IF 0-3 B 93   Kampdetaljer ikke indtastet 242   Michael Rasmussen   Brabrand IF's IdrĂŚtsanlĂŚg  
  22.04.2019 14.00 1   Skive IK 4-0 HIK   Kampdetaljer ikke indtastet 652   Lasse LĂŚbel Graagaard   Hancock Arena (Skive)  
  22.04.2019 14.00 1   Middelfart B&BK 3-1 Ringkøbing IF   Kampdetaljer ikke indtastet 520   Mostafa Seyfi   Middelfart Stadion  
  22.04.2019 14.00 1   Brønshøj BK 3-1 Jammerbugt FC   Kampdetaljer ikke indtastet 735   Casper Thorsøe Jr.   Tingbjerg I P  
  22.04.2019 15.00 1   AB 1-2 Aarhus Fremad   Kampdetaljer ikke indtastet 321   Frederik Lysemose Hoffmann   Gladsaxe Stadion  
  22.04.2019 15.00 1   Kolding IF 3-0 Vanløse IF   Kampdetaljer ikke indtastet 645   Morten Bertelsen   Autocentralen Park (Kolding Stadion)  
  27.04.2019 13.00 2   HIK 2-2 Kolding IF   Kampdetaljer ikke indtastet 812   Mostafa Seyfi   Gentofte Sportspark Opv. kunst  
  27.04.2019 13.00 2   Aarhus Fremad 3-0 Brønshøj BK   Kampdetaljer ikke indtastet 521   Martin Outzen   Riisvangen Stadion  
  27.04.2019 14.00 2   Jammerbugt FC 0-0 AB   Kampdetaljer ikke indtastet 196   Nils Heer   Sparekassen Vendsyssel Arena (Pandrup)  
  27.04.2019 15.00 2   B 93 0-2 Middelfart B&BK   Kampdetaljer ikke indtastet 207   Yasin Seker   Østerbro Stadion  
  27.04.2019 15.00 2   Vanløse IF 0-1 Skive IK   Kampdetaljer ikke indtastet 323   Jonathan Nilton   Vanløse IP. Opvisn.  
  28.04.2019 14.00 2   Ringkøbing IF 1-2 Brabrand IF   Kampdetaljer ikke indtastet 392   Lasse LĂŚbel Graagaard   Green Arena  
 
 
 
  maj 2019    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  04.05.2019 13.00 3   HIK 2-2 Aarhus Fremad   Kampdetaljer ikke indtastet 175   Emil Martinussen   Gentofte Sportspark Opv. kunst  
  04.05.2019 13.30 3   Skive IK 1-0 B 93   Kampdetaljer ikke indtastet 408   Nils Heer   Hancock Arena (Skive)  
  04.05.2019 14.00 3   Vanløse IF 0-2 Jammerbugt FC   Kampdetaljer ikke indtastet 221   Lasse LĂŚbel Graagaard   Vanløse IP. Opvisn.  
  04.05.2019 14.00 3   Brabrand IF 3-2 Middelfart B&BK   Kampdetaljer ikke indtastet 188   Nikolaj Boddum Pedersen   Brabrand IF's IdrĂŚtsanlĂŚg  
  04.05.2019 15.00 3   Kolding IF 5-0 Brønshøj BK   Kampdetaljer ikke indtastet 530   Esad Deronjic   Autocentralen Park (Kolding Stadion)  
  05.05.2019 14.00 3   Ringkøbing IF 0-3 AB   Kampdetaljer ikke indtastet 283   Michael Rasmussen   Green Arena  
  11.05.2019 14.00 4   Brabrand IF 1-1 Skive IK   Kampdetaljer ikke indtastet 308   Jonas Bøgelund   Brabrand IF's IdrĂŚtsanlĂŚg  
  11.05.2019 14.00 4   Jammerbugt FC 1-2 Aarhus Fremad   Kampdetaljer ikke indtastet 175   Martin Outzen   Sparekassen Vendsyssel Arena (Pandrup)  
  11.05.2019 14.00 4   Middelfart B&BK 3-0 HIK   Kampdetaljer ikke indtastet 261   Morten Bertelsen   Middelfart Stadion  
  11.05.2019 15.00 4   Kolding IF 2-1 B 93   Kampdetaljer ikke indtastet 551   Lasse LĂŚbel Graagaard   Autocentralen Park (Kolding Stadion)  
  11.05.2019 15.00 4   Brønshøj BK 4-2 Ringkøbing IF   Kampdetaljer ikke indtastet 428   Allan Borgstrøm   Tingbjerg I P  
  12.05.2019 15.00 4   AB 2-0 Vanløse IF   Kampdetaljer ikke indtastet 392   Mostafa Seyfi   Gladsaxe Stadion  
  18.05.2019 13.00 5   Aarhus Fremad 0-2 Kolding IF   Kampdetaljer ikke indtastet 619   Henrik Hansen   Riisvangen Stadion  
  18.05.2019 13.00 5   Vanløse IF 1-1 HIK   Kampdetaljer ikke indtastet 242   Yasin Seker   Vanløse IP. Opvisn.  
  18.05.2019 15.00 5   Skive IK 0-1 Ringkøbing IF   Kampdetaljer ikke indtastet 506   Esad Deronjic   Hancock Arena (Skive)  
  18.05.2019 15.00 5   Brønshøj BK 2-1 Middelfart B&BK   Kampdetaljer ikke indtastet 353   Mostafa Seyfi   Tingbjerg I P  
  18.05.2019 17.00 5   B 93 1-2 Jammerbugt FC   Kampdetaljer ikke indtastet 200   Niels Haubo   Østerbro Stadion  
  19.05.2019 15.00 5   AB 0-0 Brabrand IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Gladsaxe Stadion  
  22.05.2019 19.00 6   Brabrand IF v Vanløse IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Brabrand IF's IdrĂŚtsanlĂŚg  
  22.05.2019 19.00 6   Skive IK v Kolding IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Hancock Arena (Skive)  
  22.05.2019 19.00 6   B 93 v AB   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Østerbro Stadion  
  22.05.2019 19.00 6   HIK v Brønshøj BK   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Gentofte Sportspark Opv. kunst  
  22.05.2019 19.00 6   Ringkøbing IF v Jammerbugt FC   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Green Arena  
  22.05.2019 19.00 6   Middelfart B&BK v Aarhus Fremad   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Middelfart Stadion  
  25.05.2019 13.00 7   Aarhus Fremad v Ringkøbing IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Riisvangen Stadion  
  25.05.2019 13.00 7   Vanløse IF v Middelfart B&BK   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Vanløse IP. Opvisn.  
  25.05.2019 14.00 7   Jammerbugt FC v HIK   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Sparekassen Vendsyssel Arena (Pandrup)  
  25.05.2019 15.00 7   Brønshøj BK v B 93   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Tingbjerg I P  
  25.05.2019 15.00 7   Kolding IF v Brabrand IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Autocentralen Park (Kolding Stadion)  
  26.05.2019 15.00 7   AB v Skive IK   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Gladsaxe Stadion  
  31.05.2019 19.00 8   Skive IK v Aarhus Fremad   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Hancock Arena (Skive)  
 
 
 
  juni 2019    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  01.06.2019 14.00 8   Brabrand IF v Brønshøj BK   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Brabrand IF's IdrĂŚtsanlĂŚg  
  01.06.2019 14.00 8   Middelfart B&BK v Jammerbugt FC   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Middelfart Stadion  
  01.06.2019 15.00 8   B 93 v Vanløse IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Østerbro Stadion  
  02.06.2019 14.00 8   Ringkøbing IF v HIK   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Green Arena  
  02.06.2019 15.00 8   AB v Kolding IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Gladsaxe Stadion  
  05.06.2019 19.00 9   Kolding IF v Ringkøbing IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Autocentralen Park (Kolding Stadion)  
  05.06.2019 19.00 9   Brønshøj BK v Vanløse IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Tingbjerg I P  
  05.06.2019 19.00 9   Jammerbugt FC v Skive IK   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Sparekassen Vendsyssel Arena (Pandrup)  
  05.06.2019 19.00 9   Aarhus Fremad v Brabrand IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Riisvangen Stadion  
  05.06.2019 19.00 9   Middelfart B&BK v AB   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Middelfart Stadion  
  05.06.2019 19.00 9   HIK v B 93   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Gentofte Sportspark Opv. kunst  
  10.06.2019 14.00 10   Kolding IF v Middelfart B&BK   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Autocentralen Park (Kolding Stadion)  
  10.06.2019 14.00 10   Brabrand IF v Jammerbugt FC   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Brabrand IF's IdrĂŚtsanlĂŚg  
  10.06.2019 14.00 10   AB v HIK   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Gladsaxe Stadion  
  10.06.2019 14.00 10   Skive IK v Brønshøj BK   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Hancock Arena (Skive)  
  10.06.2019 14.00 10   B 93 v Aarhus Fremad   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Østerbro Stadion  
  10.06.2019 14.00 10   Vanløse IF v Ringkøbing IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Vanløse IP. Opvisn.  
  15.06.2019 14.00 11   Middelfart B&BK v Skive IK   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Middelfart Stadion  
  15.06.2019 14.00 11   Jammerbugt FC v Kolding IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Sparekassen Vendsyssel Arena (Pandrup)  
  15.06.2019 14.00 11   Aarhus Fremad v Vanløse IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Riisvangen Stadion  
  15.06.2019 14.00 11   HIK v Brabrand IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Gentofte Sportspark Opv. kunst  
  15.06.2019 14.00 11   Brønshøj BK v AB   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Tingbjerg I P  
  15.06.2019 14.00 11   Ringkøbing IF v B 93   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Green Arena