Husk mig Ikke oprettet? Klik her  
  AC Horsens   AGF   Brøndby IF   FC Helsingør   FC København   FC Midtjylland   FC Nordsjælland   Hobro IK   Lyngby BK   OB   Randers FC   Silkeborg IF   SønderjyskE   AaB  
                 
Information om cookies   Besøg os på Facebook   Følg os på Twitter   Gå til vores nyhedsfeed  
 
 
 
  Danmarksturneringen 2017/18, 2. division, kvalifikationsspil, resultater Se stillingen  
 
 
 
Vis efter dato | Vis efter runde    
 
 
 
  marts 2018    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  17.03.2018 13.00 1   HIK 4-2 VSK Aarhus   Kampdetaljer ikke indtastet 111   Jonathan Nilton   Gentofte Stadion Opv. kunst  
  17.03.2018 14.00 1   Aarhus Fremad 1-2 AB   Kampdetaljer ikke indtastet 198   Lasse Læbel Graagaard   Riisvangen Stadion  
  17.03.2018 14.00 1   Dalum IF 1-1 Odder I&GF   Kampdetaljer ikke indtastet 147   Paw Johansen   Lars R Jacobsen Park  
  17.03.2018 15.00 1   Hillerød Fodbold 6-1 Greve Fodbold   Kampdetaljer ikke indtastet 165   Yasin Seker   Hillerød Stadion  
  17.03.2018 15.00 1   Næsby BK 3-1 Brønshøj BK   Kampdetaljer ikke indtastet 175   Tinna Høj Christensen   ALPI Arena  
  18.03.2018 13.00 1   B 93 2-1 IF Lyseng   Kampdetaljer ikke indtastet 96   Jonathan Bak Dragsted   Østerbro Stadion  
  24.03.2018 14.00 2   Greve Fodbold 0-1 Aarhus Fremad   Kampdetaljer ikke indtastet 82   Patrick Stenzel Rasmussen   Greve Idræts Center  
  24.03.2018 14.00 2   Næsby BK 2-2 B 93   Kampdetaljer ikke indtastet 275   Allan Borgstrøm   ALPI Arena  
  24.03.2018 14.00 2   IF Lyseng 0-2 HIK   Kampdetaljer ikke indtastet 150   Patrick Remon Andersen   Lyseng Idrætspark  
  24.03.2018 15.00 2   VSK Aarhus 2-2 Hillerød Fodbold   Kampdetaljer ikke indtastet 140   Esad Deronjic   Vejlby/Risskov Centret  
  24.03.2018 15.00 2   Odder I&GF 1-0 Brønshøj BK   Kampdetaljer ikke indtastet 132   Nils Heer   Spektrum Odder  
  24.03.2018 15.00 2   AB 1-0 Dalum IF   Kampdetaljer ikke indtastet 230   Casper Thorsøe Jr.   Gladsaxe Stadion  
  29.03.2018 13.00 3   HIK 2-2 Brønshøj BK   Kampdetaljer ikke indtastet 314   Patrick Stenzel Rasmussen   Gentofte Stadion Opv. kunst  
  29.03.2018 13.00 3   VSK Aarhus 3-0 Greve Fodbold   Kampdetaljer ikke indtastet 81   Rasmus Nielsen   Vejlby/Risskov Centret  
  29.03.2018 14.00 3   Aarhus Fremad 3-2 Næsby BK   Kampdetaljer ikke indtastet 150   Allan Staal   Riisvangen Stadion  
  29.03.2018 14.00 3   Hillerød Fodbold 4-1 IF Lyseng   Kampdetaljer ikke indtastet 203   Casper Thorsøe Jr.   Hillerød Stadion  
  29.03.2018 15.00 3   AB 2-2 Odder I&GF   Kampdetaljer ikke indtastet 100   Mostafa Seyfi   Gladsaxe Stadion  
 
 
 
  april 2018    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  02.04.2018 13.00 4   HIK 6-1 Aarhus Fremad   Kampdetaljer ikke indtastet 249   Sebastian Friis Aagerup   Gentofte Stadion Opv. kunst  
  02.04.2018 14.00 4   Greve Fodbold 2-2 AB   Kampdetaljer ikke indtastet 234   Jonathan Bak Dragsted   Greve Idræts Center  
  02.04.2018 14.00 4   IF Lyseng 0-2 Dalum IF   Kampdetaljer ikke indtastet 200   Nikolaj Boddum Pedersen   Lyseng Idrætspark  
  02.04.2018 14.00 4   Næsby BK 2-1 Hillerød Fodbold   Kampdetaljer ikke indtastet 285   Martin Outzen   ALPI Arena  
  02.04.2018 15.00 4   Brønshøj BK 1-1 VSK Aarhus   Kampdetaljer ikke indtastet 349   Christian Hansen   Tingbjerg I P  
  02.04.2018 16.30 4   B 93 1-3 Odder I&GF   Kampdetaljer ikke indtastet 102   Simon Rosenlund   Østerbro Stadion  
  07.04.2018 13.00 5   VSK Aarhus 2-5 Næsby BK   Kampdetaljer ikke indtastet 105   Jonas Rossen   Vejlby/Risskov Centret  
  07.04.2018 14.00 5   Greve Fodbold 3-0 B 93   Kampdetaljer ikke indtastet 125   Frida Mia Klarlund Nielsen   Greve Idræts Center  
  07.04.2018 14.00 5   Dalum IF 1-1 Brønshøj BK   Kampdetaljer ikke indtastet 244   Morten Bertelsen   Lars R Jacobsen Park  
  07.04.2018 15.00 5   Odder I&GF 0-4 HIK   Kampdetaljer ikke indtastet 165   Lasse Læbel Graagaard   Spektrum Odder  
  07.04.2018 15.00 5   AB 2-1 IF Lyseng   Kampdetaljer ikke indtastet 201   Martin Køster   Gladsaxe Stadion  
  07.04.2018 15.00 5   Hillerød Fodbold 1-2 Aarhus Fremad   Kampdetaljer ikke indtastet 237   Christian Hansen   Hillerød Stadion  
  14.04.2018 13.00 6   HIK 3-1 Hillerød Fodbold   Kampdetaljer ikke indtastet 211   Frida Mia Klarlund Nielsen   Gentofte Stadion Opv. kunst  
  14.04.2018 13.00 6   VSK Aarhus 2-1 Dalum IF   Kampdetaljer ikke indtastet 135   Michael Rasmussen   Vejlby/Risskov Centret  
  14.04.2018 14.00 6   Næsby BK 0-2 AB   Kampdetaljer ikke indtastet 234   Jonas Rossen   ALPI Arena  
  14.04.2018 14.00 6   Aarhus Fremad 1-1 B 93   Kampdetaljer ikke indtastet 441   Esad Deronjic   Riisvangen Stadion  
  14.04.2018 15.00 6   Brønshøj BK 1-1 IF Lyseng   Kampdetaljer ikke indtastet 417   Martin Køster   Tingbjerg I P  
  14.04.2018 15.00 6   Odder I&GF 1-0 Greve Fodbold   Kampdetaljer ikke indtastet 155   Mathias Kræmer   Spektrum Odder  
  21.04.2018 13.00 7   B 93 1-3 HIK   Kampdetaljer ikke indtastet 311   Martin Køster   Østerbro Stadion  
  21.04.2018 14.00 7   Næsby BK 3-3 Odder I&GF   Kampdetaljer ikke indtastet 275   Morten Bertelsen   ALPI Arena  
  21.04.2018 14.00 7   Aarhus Fremad 2-1 Brønshøj BK   Kampdetaljer ikke indtastet 474   Patrick Remon Andersen   Riisvangen Stadion  
  21.04.2018 14.00 7   IF Lyseng 0-0 Greve Fodbold   Kampdetaljer ikke indtastet 100   Rasmus Nielsen   Lyseng Idrætspark  
  21.04.2018 15.00 7   Hillerød Fodbold 6-0 Dalum IF   Kampdetaljer ikke indtastet 302   Simon Rosenlund   Hillerød Stadion  
  22.04.2018 15.00 7   AB 1-1 VSK Aarhus   Kampdetaljer ikke indtastet 346   Jonathan Bak Dragsted   Gladsaxe Stadion  
  25.04.2018 18.30 3   Dalum IF 3-2 B 93   Kampdetaljer ikke indtastet 278   Jonas Rossen   Lars R Jacobsen Park  
  28.04.2018 13.00 8   VSK Aarhus 0-3 B 93   Kampdetaljer ikke indtastet 145   Nikolaj Boddum Pedersen   Vejlby/Risskov Centret  
  28.04.2018 14.00 8   Greve Fodbold 2-2 Brønshøj BK   Kampdetaljer ikke indtastet 190   Casper Thorsøe Jr.   Greve Idræts Center  
  28.04.2018 14.00 8   IF Lyseng 1-2 Næsby BK   Kampdetaljer ikke indtastet 100   Allan Staal   Lyseng Idrætspark  
  28.04.2018 14.00 8   Dalum IF 1-0 Aarhus Fremad   Kampdetaljer ikke indtastet 241   Jacob Karlsen   Lars R Jacobsen Park  
  28.04.2018 15.00 8   Odder I&GF 1-3 Hillerød Fodbold   Kampdetaljer ikke indtastet 157   Michael Rasmussen   Spektrum Odder  
  29.04.2018 15.00 8   AB 0-0 HIK   Kampdetaljer ikke indtastet 359   Jonathan Nilton   Gladsaxe Stadion  
 
 
 
  maj 2018    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  05.05.2018 13.00 9   B 93 4-1 Næsby BK   Kampdetaljer ikke indtastet 216   Frida Mia Klarlund Nielsen   Østerbro Stadion  
  05.05.2018 13.00 9   HIK 3-1 IF Lyseng   Kampdetaljer ikke indtastet 211   Yasin Seker   Gentofte Stadion Opv. kunst  
  05.05.2018 14.00 9   Aarhus Fremad 3-0 Greve Fodbold   Kampdetaljer ikke indtastet 312   Allan Borgstrøm   Riisvangen Stadion  
  05.05.2018 14.00 9   Dalum IF 0-2 AB   Kampdetaljer ikke indtastet 193   Martin Outzen   Lars R Jacobsen Park  
  05.05.2018 15.00 9   Hillerød Fodbold 2-0 VSK Aarhus   Kampdetaljer ikke indtastet 358   Patrick Stenzel Rasmussen   Hillerød Stadion  
  05.05.2018 15.00 9   Brønshøj BK 0-0 Odder I&GF   Kampdetaljer ikke indtastet 445   Jonathan Bak Dragsted   Tingbjerg I P  
  10.05.2018 14.00 10   Greve Fodbold 4-5 Hillerød Fodbold   Kampdetaljer ikke indtastet 125   Simon Rosenlund   Greve Idræts Center  
  10.05.2018 14.00 10   Næsby BK 1-0 VSK Aarhus   Kampdetaljer ikke indtastet 232   Allan Staal   ALPI Arena  
  10.05.2018 14.00 10   IF Lyseng 0-4 AB   Kampdetaljer ikke indtastet 80   Lasse Læbel Graagaard   Lyseng Idrætspark  
  10.05.2018 14.00 10   Aarhus Fremad 0-1 HIK   Kampdetaljer ikke indtastet 530   Nikolaj Boddum Pedersen   Riisvangen Stadion  
  10.05.2018 15.00 10   Brønshøj BK 2-1 Dalum IF   Kampdetaljer ikke indtastet 356   Yasin Seker   Tingbjerg I P  
  10.05.2018 15.00 10   Odder I&GF 1-4 B 93   Kampdetaljer ikke indtastet 674   Rasmus Nielsen   Spektrum Odder  
  13.05.2018 13.00 11   B 93 0-0 Greve Fodbold   Kampdetaljer ikke indtastet 222   Yasin Seker   Østerbro Stadion  
  13.05.2018 13.00 11   HIK 2-1 Odder I&GF   Kampdetaljer ikke indtastet 211   Mostafa Seyfi   Gentofte Stadion Opv. kunst  
  13.05.2018 13.00 11   VSK Aarhus 3-3 Brønshøj BK   Kampdetaljer ikke indtastet 138   Mathias Kræmer   Vejlby/Risskov Centret  
  13.05.2018 14.00 11   Hillerød Fodbold 1-0 Næsby BK   Kampdetaljer ikke indtastet 357   Sebastian Friis Aagerup   Hillerød Stadion  
  13.05.2018 14.00 11   Dalum IF 2-1 IF Lyseng   Kampdetaljer ikke indtastet 217   Paw Johansen   Lars R Jacobsen Park  
  13.05.2018 15.00 11   AB 1-1 Aarhus Fremad   Kampdetaljer ikke indtastet 314   Casper Thorsøe Jr.   Gladsaxe Stadion  
  19.05.2018 13.00 12   B 93 3-1 Dalum IF   Kampdetaljer ikke indtastet 872   Simon Rosenlund   Østerbro Stadion  
  19.05.2018 14.00 12   Greve Fodbold 5-4 VSK Aarhus   Kampdetaljer ikke indtastet 90   Christian Hansen   Greve Idræts Center  
  19.05.2018 14.00 12   Næsby BK 4-1 Aarhus Fremad   Kampdetaljer ikke indtastet 203   Jonas Rossen   ALPI Arena  
  19.05.2018 14.00 12   IF Lyseng 0-3 Hillerød Fodbold   Kampdetaljer ikke indtastet 100   Esad Deronjic   Lyseng Idrætspark  
  19.05.2018 15.00 12   Odder I&GF 1-1 AB   Kampdetaljer ikke indtastet 125   Lasse Læbel Graagaard   Spektrum Odder  
  19.05.2018 15.00 12   Brønshøj BK 6-1 HIK   Kampdetaljer ikke indtastet 412   Martin Køster   Tingbjerg I P  
  25.05.2018 19.00 13   Aarhus Fremad v Dalum IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Riisvangen Stadion  
  25.05.2018 19.00 13   AB v Greve Fodbold   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Gladsaxe Stadion  
  26.05.2018 13.00 13   VSK Aarhus v HIK   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Vejlby/Risskov Centret  
  26.05.2018 14.00 13   Brønshøj BK v Næsby BK   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Tingbjerg I P  
  26.05.2018 14.00 13   IF Lyseng v B 93   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Lyseng Idrætspark  
  26.05.2018 15.00 13   Hillerød Fodbold v Odder I&GF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Hillerød Stadion  
 
 
 
  juni 2018    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  02.06.2018 13.00 14   B 93 v VSK Aarhus   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Østerbro Stadion  
  02.06.2018 13.00 14   HIK v AB   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Gentofte Stadion Opv. kunst  
  02.06.2018 14.00 14   Dalum IF v Hillerød Fodbold   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Lars R Jacobsen Park  
  02.06.2018 14.00 14   Greve Fodbold v IF Lyseng   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Greve Idræts Center  
  02.06.2018 15.00 14   Brønshøj BK v Aarhus Fremad   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Tingbjerg I P  
  02.06.2018 15.00 14   Odder I&GF v Næsby BK   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Spektrum Odder  
  09.06.2018 14.00 15   Aarhus Fremad v Hillerød Fodbold   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Riisvangen Stadion  
  09.06.2018 14.00 15   AB v Næsby BK   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Gladsaxe Stadion  
  09.06.2018 14.00 15   Dalum IF v VSK Aarhus   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Lars R Jacobsen Park  
  09.06.2018 14.00 15   Greve Fodbold v Odder I&GF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Greve Idræts Center  
  09.06.2018 14.00 15   HIK v B 93   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Gentofte Stadion Opv. kunst  
  09.06.2018 14.00 15   IF Lyseng v Brønshøj BK   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Lyseng Idrætspark  
  16.06.2018 14.00 16   Brønshøj BK v Greve Fodbold   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Tingbjerg I P  
  16.06.2018 14.00 16   B 93 v Aarhus Fremad   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Østerbro Stadion  
  16.06.2018 14.00 16   VSK Aarhus v AB   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Vejlby/Risskov Centret  
  16.06.2018 14.00 16   Odder I&GF v Dalum IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Spektrum Odder  
  16.06.2018 14.00 16   Hillerød Fodbold v HIK   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Hillerød Stadion  
  16.06.2018 14.00 16   Næsby BK v IF Lyseng   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   ALPI Arena