Husk mig Ikke oprettet? Klik her  
  AC Horsens   AGF   Brøndby IF   Esbjerg fB   FC København   FC Midtjylland   FC Nordsjælland   Hobro IK   OB   Randers FC   SønderjyskE   Vejle BK   Vendsyssel FF   AaB  
                 
Information om cookies   Besøg os på Facebook   Følg os på Twitter   Gå til vores nyhedsfeed  
 
 
 
  Danmarksturneringen 2018/19, 2. division, kvalifikationsspil, resultater Se stillingen  
 
 
 
Vis efter dato | Vis efter runde    
 
 
 
  april 2019    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  22.04.2019 13.00 1   Vejgaard BK 1-0 BK Marienlyst   Kampdetaljer ikke indtastet 154   Jacob Karlsen   Soffy Road  
  22.04.2019 14.00 1   Dalum IF 2-0 Skovshoved IF   Kampdetaljer ikke indtastet 257   Jonas Rossen   Lars R. Jacobsen Park.  
  22.04.2019 14.00 1   BK Frem 6-2 Kjellerup IF   Kampdetaljer ikke indtastet 510   Emil Martinussen   Valby IP, Stadion  
  22.04.2019 14.00 1   Hillerød Fodbold 4-2 Odder I&GF   Kampdetaljer ikke indtastet 215   Jonathan Nilton   Hillerød Stadion  
  22.04.2019 14.00 1   FC Sydvest 1-1 BK Avarta   Kampdetaljer ikke indtastet 147   Allan Borgstrøm   BankParken Tønder  
  22.04.2019 15.00 1   Slagelse BK&IF 1-0 TPI Fodbold   Kampdetaljer ikke indtastet 638   Yasin Seker   Slagelse Stadion  
  27.04.2019 13.00 2   TPI Fodbold 1-1 Vejgaard BK   Kampdetaljer ikke indtastet 225   Henrik Hansen   Home Tarup Park  
  27.04.2019 13.30 2   Kjellerup IF 1-2 Slagelse BK&IF   Kampdetaljer ikke indtastet 170   Nikolaj Boddum Pedersen   Bjergets Idrætsanlæg  
  27.04.2019 14.00 2   Odder I&GF 1-2 Dalum IF   Kampdetaljer ikke indtastet 110   Morten Bertelsen   Spektrum Odder  
  27.04.2019 14.00 2   BK Marienlyst 0-1 Hillerød Fodbold   Kampdetaljer ikke indtastet 133   Stefan Fyhn   Marienlystcentret  
  27.04.2019 15.00 2   Skovshoved IF 1-2 FC Sydvest   Kampdetaljer ikke indtastet 152   Casper Thorsøe Jr.   Skovshoved I P  
  28.04.2019 13.00 2   BK Avarta 1-3 BK Frem   Kampdetaljer ikke indtastet 484   Niels Haubo   Espelundens Idrætsanlæg  
 
 
 
  maj 2019    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  04.05.2019 14.00 3   Vejgaard BK 1-2 Skovshoved IF   Kampdetaljer ikke indtastet 106   Simon Rosenlund   Soffy Road  
  04.05.2019 14.00 3   Dalum IF 3-2 Kjellerup IF   Kampdetaljer ikke indtastet 203   Henrik Hansen   Lars R. Jacobsen Park.  
  04.05.2019 14.00 3   FC Sydvest 0-4 TPI Fodbold   Kampdetaljer ikke indtastet 178   Paw Johansen   BankParken Tønder  
  04.05.2019 14.00 3   BK Frem 0-2 Hillerød Fodbold   Kampdetaljer ikke indtastet 507   Christian Hansen   Valby IP, Stadion  
  04.05.2019 14.00 3   Odder I&GF 4-1 BK Avarta   Kampdetaljer ikke indtastet 105   Jonas Rossen   Spektrum Odder  
  05.05.2019 15.00 3   Slagelse BK&IF 4-0 BK Marienlyst   Kampdetaljer ikke indtastet 378   Mostafa Seyfi   Slagelse Stadion  
  11.05.2019 13.00 4   TPI Fodbold 1-0 Dalum IF   Kampdetaljer ikke indtastet 290   Jacob Karlsen   Home Tarup Park  
  11.05.2019 13.30 4   Kjellerup IF 2-2 Odder I&GF   Kampdetaljer ikke indtastet 175   Esad Deronjic   Bjergets Idætsanlæg  
  11.05.2019 14.00 4   BK Marienlyst 0-5 Skovshoved IF   Kampdetaljer ikke indtastet 88   Christian Hansen   Marienlystcentret  
  11.05.2019 14.00 4   BK Frem 2-0 Slagelse BK&IF   Kampdetaljer ikke indtastet 633   Casper Thorsøe Jr.   Valby IP, Stadion  
  11.05.2019 14.00 4   Hillerød Fodbold 2-3 FC Sydvest   Kampdetaljer ikke indtastet 178   Simon Rosenlund   Hillerød Stadion  
  12.05.2019 13.00 4   BK Avarta 2-0 Vejgaard BK   Kampdetaljer ikke indtastet 228   Frederik Lysemose Hoffmann   Espelundens Idrætsanlæg  
  18.05.2019 13.00 5   TPI Fodbold 2-0 Kjellerup IF   Kampdetaljer ikke indtastet 155   Casper Thorsøe Jr.   Home Tarup Park  
  18.05.2019 13.00 5   Vejgaard BK 2-2 Hillerød Fodbold   Kampdetaljer ikke indtastet 75   Nils Heer   Soffy Road  
  18.05.2019 14.00 5   Dalum IF 3-1 BK Frem   Kampdetaljer ikke indtastet 307   Jonas Rossen   Lars R. Jacobsen Park.  
  18.05.2019 15.00 5   Skovshoved IF 1-1 Odder I&GF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Stefan Fyhn   Skovshoved I P  
  19.05.2019 14.00 5   FC Sydvest 0-0 BK Marienlyst   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   BankParken Tønder  
  19.05.2019 15.00 5   Slagelse BK&IF 0-0 BK Avarta   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Slagelse Stadion  
  22.05.2019 19.00 6   Dalum IF v Slagelse BK&IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Lars R. Jacobsen Park.  
  22.05.2019 19.00 6   Odder I&GF v FC Sydvest   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Spektrum Odder  
  22.05.2019 19.00 6   Kjellerup IF v Vejgaard BK   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Bjergets Idrætsanlæg  
  22.05.2019 19.00 6   BK Marienlyst v TPI Fodbold   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Marienlystcentret  
  22.05.2019 19.00 6   Skovshoved IF v BK Frem   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Skovshoved I P  
  22.05.2019 19.00 6   Hillerød Fodbold v BK Avarta   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Hillerød Stadion  
  24.05.2019 19.00 7   BK Avarta v Skovshoved IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Espelundens Idrætsanlæg  
  25.05.2019 13.00 7   Hillerød Fodbold v Dalum IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Hillerød Stadion  
  25.05.2019 13.00 7   Vejgaard BK v Slagelse BK&IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Soffy Road  
  25.05.2019 13.00 7   TPI Fodbold v Odder I&GF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Home Tarup Park  
  25.05.2019 14.00 7   FC Sydvest v Kjellerup IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   BankParken Tønder  
  25.05.2019 14.00 7   BK Frem v BK Marienlyst   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Valby IP, Stadion  
 
 
 
  juni 2019    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  01.06.2019 13.00 8   Vejgaard BK v FC Sydvest   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Soffy Road  
  01.06.2019 14.00 8   Odder I&GF v BK Frem   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Spektrum Odder  
  01.06.2019 14.00 8   BK Marienlyst v Kjellerup IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Marienlystcentret  
  01.06.2019 14.00 8   Dalum IF v BK Avarta   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Lars R. Jacobsen Park.  
  01.06.2019 15.00 8   Skovshoved IF v TPI Fodbold   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Skovshoved I P  
  02.06.2019 15.00 8   Slagelse BK&IF v Hillerød Fodbold   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Slagelse Stadion  
  10.06.2019 13.00 9   BK Avarta v BK Marienlyst   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Espelundens Idrætsanlæg  
  10.06.2019 13.30 9   Kjellerup IF v Skovshoved IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Bjergets Idrætsanlæg  
  10.06.2019 14.00 9   BK Frem v Vejgaard BK   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Valby IP, Stadion  
  10.06.2019 14.00 9   Hillerød Fodbold v TPI Fodbold   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Hillerød Stadion  
  10.06.2019 14.00 9   FC Sydvest v Dalum IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   BankParken Tønder  
  10.06.2019 15.00 9   Slagelse BK&IF v Odder I&GF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Slagelse Stadion  
  15.06.2019 14.00 10   Dalum IF v Vejgaard BK   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Lars R. Jacobsen Park.  
  15.06.2019 14.00 10   Skovshoved IF v Slagelse BK&IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Skovshoved I P  
  15.06.2019 14.00 10   FC Sydvest v BK Frem   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   BankParken Tønder  
  15.06.2019 14.00 10   Kjellerup IF v Hillerød Fodbold   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Bjergets Idrætsanlæg  
  15.06.2019 14.00 10   TPI Fodbold v BK Avarta   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Home Tarup Park  
  15.06.2019 14.00 10   Odder I&GF v BK Marienlyst   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Spektrum Odder  
  22.06.2019 14.00 11   BK Frem v TPI Fodbold   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Valby IP, Stadion  
  22.06.2019 14.00 11   Slagelse BK&IF v FC Sydvest   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Slagelse Stadion  
  22.06.2019 14.00 11   Hillerød Fodbold v Skovshoved IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Hillerød Stadion  
  22.06.2019 14.00 11   BK Avarta v Kjellerup IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Espelundens Idrætsanlæg  
  22.06.2019 14.00 11   BK Marienlyst v Dalum IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Marienlystcentret  
  22.06.2019 14.00 11   Vejgaard BK v Odder I&GF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Soffy Road