Husk mig Ikke oprettet? Klik her  
  AC Horsens   AGF   Brøndby IF   Esbjerg fB   FC København   FC Midtjylland   FC Nordsjælland   Hobro IK   Lyngby BK   OB   Randers FC   Silkeborg IF   SønderjyskE   AaB  
                 
Information om cookies   Besøg os på Facebook   Følg os på Twitter   Gå til vores nyhedsfeed  
 
 
 
  Danmarksturneringen 2018/19, 2. division, kvalifikationsspil, resultater Se stillingen  
 
 
 
 
 
 
 
     
  Det kræver login at se alle detaljer for historiske kampe bortset fra Superligaen på danskfodbold.com, hvorfor felterne for dato, tilskuere, stadion og dommer er tomme i denne oversigt.  
     
 
 
 
  BK Avarta    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        BK Avarta 1-3 BK Frem              
        BK Avarta 3-0 BK Marienlyst              
        BK Avarta 6-0 Kjellerup IF              
        BK Avarta 2-1 Skovshoved IF              
        BK Avarta 2-0 Vejgaard BK              
 
     
 
  BK Frem    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        BK Frem 1-2 BK Marienlyst              
        BK Frem 0-2 Hillerød Fodbold              
        BK Frem 6-2 Kjellerup IF              
        BK Frem 2-0 Slagelse BK&IF              
        BK Frem 3-1 TPI Fodbold              
        BK Frem 3-2 Vejgaard BK              
 
     
 
  BK Marienlyst    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        BK Marienlyst 1-2 Dalum IF              
        BK Marienlyst 0-1 Hillerød Fodbold              
        BK Marienlyst 2-3 Kjellerup IF              
        BK Marienlyst 0-5 Skovshoved IF              
        BK Marienlyst 2-1 TPI Fodbold              
 
     
 
  Dalum IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Dalum IF 3-5 BK Avarta              
        Dalum IF 3-1 BK Frem              
        Dalum IF 3-2 Kjellerup IF              
        Dalum IF 2-0 Skovshoved IF              
        Dalum IF 2-2 Slagelse BK&IF              
        Dalum IF 1-2 Vejgaard BK              
 
     
 
  FC Sydvest    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        FC Sydvest 1-1 BK Avarta              
        FC Sydvest 1-2 BK Frem              
        FC Sydvest 5-0 BK Marienlyst              
        FC Sydvest 3-1 Dalum IF              
        FC Sydvest 1-2 Kjellerup IF              
        FC Sydvest 0-4 TPI Fodbold              
 
     
 
  Hillerød Fodbold    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Hillerød Fodbold 0-0 BK Avarta              
        Hillerød Fodbold 2-2 Dalum IF              
        Hillerød Fodbold 2-3 FC Sydvest              
        Hillerød Fodbold 4-2 Odder I&GF              
        Hillerød Fodbold 1-1 Skovshoved IF              
        Hillerød Fodbold 0-2 TPI Fodbold              
 
     
 
  Kjellerup IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Kjellerup IF 1-2 Hillerød Fodbold              
        Kjellerup IF 2-2 Odder I&GF              
        Kjellerup IF 1-2 Skovshoved IF              
        Kjellerup IF 1-2 Slagelse BK&IF              
        Kjellerup IF 0-3 Vejgaard BK              
 
     
 
  Odder I&GF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Odder I&GF 4-1 BK Avarta              
        Odder I&GF 1-3 BK Frem              
        Odder I&GF 2-0 BK Marienlyst              
        Odder I&GF 1-2 Dalum IF              
        Odder I&GF 1-1 FC Sydvest              
 
     
 
  Skovshoved IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Skovshoved IF 1-2 BK Frem              
        Skovshoved IF 1-2 FC Sydvest              
        Skovshoved IF 1-1 Odder I&GF              
        Skovshoved IF 0-2 Slagelse BK&IF              
        Skovshoved IF 2-1 TPI Fodbold              
 
     
 
  Slagelse BK&IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Slagelse BK&IF 1-1 BK Avarta              
        Slagelse BK&IF 4-0 BK Marienlyst              
        Slagelse BK&IF 1-2 FC Sydvest              
        Slagelse BK&IF 1-2 Hillerød Fodbold              
        Slagelse BK&IF 1-2 Odder I&GF              
        Slagelse BK&IF 1-0 TPI Fodbold              
 
     
 
  TPI Fodbold    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        TPI Fodbold 2-3 BK Avarta              
        TPI Fodbold 1-0 Dalum IF              
        TPI Fodbold 2-0 Kjellerup IF              
        TPI Fodbold 1-2 Odder I&GF              
        TPI Fodbold 1-1 Vejgaard BK              
 
     
 
  Vejgaard BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Vejgaard BK 1-0 BK Marienlyst              
        Vejgaard BK 2-0 FC Sydvest              
        Vejgaard BK 2-2 Hillerød Fodbold              
        Vejgaard BK 2-2 Odder I&GF              
        Vejgaard BK 1-2 Skovshoved IF              
        Vejgaard BK 1-0 Slagelse BK&IF