Husk mig Ikke oprettet? Klik her  
  AGF   Brøndby IF   FC København   FC Midtjylland   FC Nordsjælland   OB   Randers FC   Silkeborg IF   SønderjyskE   Vejle BK   Viborg FF   AaB  
               
Information om cookies   Besøg os på Facebook   Følg os på Twitter   Gå til vores nyhedsfeed  
 
 
 
  Danmarksturneringen 2001/02, 1. division, resultater Se stillingen  
 
 
 
 
 
 
 
     
  Det kræver login at se alle detaljer for historiske kampe bortset fra Superligaen på danskfodbold.com, hvorfor felterne for dato, tilskuere, stadion og dommer er tomme i denne oversigt.  
     
 
 
 
  AC Horsens    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        AC Horsens 1-0 B 1909              
        AC Horsens 1-0 B 1913              
        AC Horsens 1-3 B 93              
        AC Horsens 2-1 BK Frem              
        AC Horsens 2-0 Brønshøj BK              
        AC Horsens 3-3 Farum BK              
        AC Horsens 0-0 FC Aarhus              
        AC Horsens 2-1 FC Fredericia              
        AC Horsens 2-1 Herfølge BK              
        AC Horsens 3-0 HFK Sønderjylland              
        AC Horsens 2-0 Hvidovre IF              
        AC Horsens 1-1 Kolding FC              
        AC Horsens 0-1 Køge BK              
        AC Horsens 2-2 Randers SK Freja              
        AC Horsens 2-1 Skive IK              
 
     
 
  B 1909    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        B 1909 0-0 AC Horsens              
        B 1909 1-1 B 1913              
        B 1909 1-7 B 93              
        B 1909 1-2 BK Frem              
        B 1909 3-2 Brønshøj BK              
        B 1909 1-3 Farum BK              
        B 1909 2-4 FC Aarhus              
        B 1909 0-3 FC Fredericia              
        B 1909 1-3 Herfølge BK              
        B 1909 2-2 HFK Sønderjylland              
        B 1909 2-1 Hvidovre IF              
        B 1909 2-0 Kolding IF              
        B 1909 1-3 Køge BK              
        B 1909 3-2 Randers SK Freja              
        B 1909 4-1 Skive IK              
 
     
 
  B 1913    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        B 1913 0-0 AC Horsens              
        B 1913 4-1 B 1909              
        B 1913 1-1 B 93              
        B 1913 1-3 BK Frem              
        B 1913 3-1 Brønshøj BK              
        B 1913 0-7 Farum BK              
        B 1913 0-2 FC Aarhus              
        B 1913 2-1 FC Fredericia              
        B 1913 0-1 Herfølge BK              
        B 1913 1-1 HFK Sønderjylland              
        B 1913 2-2 Hvidovre IF              
        B 1913 5-4 Kolding IF              
        B 1913 0-1 Køge BK              
        B 1913 1-0 Randers SK Freja              
        B 1913 1-0 Skive IK              
 
     
 
  B 93    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        B 93 1-1 AC Horsens              
        B 93 1-1 B 1909              
        B 93 0-3 B 1913              
        B 93 1-3 BK Frem              
        B 93 1-1 Brønshøj BK              
        B 93 1-1 Farum BK              
        B 93 1-0 FC Aarhus              
        B 93 1-3 FC Fredericia              
        B 93 1-3 Herfølge BK              
        B 93 1-4 HFK Sønderjylland              
        B 93 2-1 Hvidovre IF              
        B 93 0-2 Kolding FC              
        B 93 1-5 Køge BK              
        B 93 2-3 Randers SK Freja              
        B 93 2-0 Skive IK              
 
     
 
  BK Frem    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        BK Frem 1-0 AC Horsens              
        BK Frem 7-2 B 1909              
        BK Frem 1-1 B 1913              
        BK Frem 3-1 B 93              
        BK Frem 2-2 Brønshøj BK              
        BK Frem 1-4 Farum BK              
        BK Frem 1-0 FC Aarhus              
        BK Frem 1-0 FC Fredericia              
        BK Frem 1-0 Herfølge BK              
        BK Frem 2-1 HFK Sønderjylland              
        BK Frem 1-3 Hvidovre IF              
        BK Frem 3-0 Kolding IF              
        BK Frem 2-1 Køge BK              
        BK Frem 1-3 Randers SK Freja              
        BK Frem 3-0 Skive IK              
 
     
 
  Brønshøj BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Brønshøj BK 1-3 AC Horsens              
        Brønshøj BK 0-1 B 1909              
        Brønshøj BK 1-2 B 1913              
        Brønshøj BK 2-1 B 93              
        Brønshøj BK 1-1 BK Frem              
        Brønshøj BK 1-5 Farum BK              
        Brønshøj BK 1-1 FC Aarhus              
        Brønshøj BK 2-1 FC Fredericia              
        Brønshøj BK 0-1 Herfølge BK              
        Brønshøj BK 1-3 HFK Sønderjylland              
        Brønshøj BK 3-1 Hvidovre IF              
        Brønshøj BK 3-3 Kolding IF              
        Brønshøj BK 0-2 Køge BK              
        Brønshøj BK 3-1 Randers SK Freja              
        Brønshøj BK 5-2 Skive IK              
 
     
 
  Farum BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Farum BK 2-1 AC Horsens              
        Farum BK 1-5 B 1909              
        Farum BK 4-1 B 1913              
        Farum BK 0-1 B 93              
        Farum BK 2-1 BK Frem              
        Farum BK 1-0 Brønshøj BK              
        Farum BK 2-2 FC Aarhus              
        Farum BK 2-1 FC Fredericia              
        Farum BK 3-1 Herfølge BK              
        Farum BK 4-1 HFK Sønderjylland              
        Farum BK 0-0 Hvidovre IF              
        Farum BK 2-1 Kolding FC              
        Farum BK 1-2 Køge BK              
        Farum BK 1-0 Randers SK Freja              
        Farum BK 3-1 Skive IK              
 
     
 
  FC Aarhus    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        FC Aarhus 1-0 AC Horsens              
        FC Aarhus 4-3 B 1909              
        FC Aarhus 1-2 B 1913              
        FC Aarhus 1-1 B 93              
        FC Aarhus 0-2 BK Frem              
        FC Aarhus 2-3 Brønshøj BK              
        FC Aarhus 1-2 Farum BK              
        FC Aarhus 1-1 FC Fredericia              
        FC Aarhus 1-3 Herfølge BK              
        FC Aarhus 0-2 HFK Sønderjylland              
        FC Aarhus 2-1 Hvidovre IF              
        FC Aarhus 2-0 Kolding FC              
        FC Aarhus 1-2 Køge BK              
        FC Aarhus 2-1 Randers SK Freja              
        FC Aarhus 3-2 Skive IK              
 
     
 
  FC Fredericia    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        FC Fredericia 0-1 AC Horsens              
        FC Fredericia 3-0 B 1909              
        FC Fredericia 3-3 B 1913              
        FC Fredericia 0-0 B 93              
        FC Fredericia 2-2 BK Frem              
        FC Fredericia 2-0 Brønshøj BK              
        FC Fredericia 3-4 Farum BK              
        FC Fredericia 0-1 FC Aarhus              
        FC Fredericia 1-1 Herfølge BK              
        FC Fredericia 0-3 HFK Sønderjylland              
        FC Fredericia 2-1 Hvidovre IF              
        FC Fredericia 3-0 Kolding IF              
        FC Fredericia 2-2 Køge BK              
        FC Fredericia 1-0 Randers SK Freja              
        FC Fredericia 1-1 Skive IK              
 
     
 
  Herfølge BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Herfølge BK 1-0 AC Horsens              
        Herfølge BK 2-0 B 1909              
        Herfølge BK 1-1 B 1913              
        Herfølge BK 2-0 B 93              
        Herfølge BK 1-1 BK Frem              
        Herfølge BK 3-2 Brønshøj BK              
        Herfølge BK 0-1 Farum BK              
        Herfølge BK 3-4 FC Aarhus              
        Herfølge BK 3-3 FC Fredericia              
        Herfølge BK 4-0 HFK Sønderjylland              
        Herfølge BK 0-0 Hvidovre IF              
        Herfølge BK 0-0 Kolding FC              
        Herfølge BK 1-1 Køge BK              
        Herfølge BK 2-0 Randers SK Freja              
        Herfølge BK 8-0 Skive IK              
 
     
 
  HFK Sønderjylland    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        HFK Sønderjylland 3-2 AC Horsens              
        HFK Sønderjylland 4-2 B 1909              
        HFK Sønderjylland 4-0 B 1913              
        HFK Sønderjylland 3-2 B 93              
        HFK Sønderjylland 2-0 BK Frem              
        HFK Sønderjylland 5-1 Brønshøj BK              
        HFK Sønderjylland 1-3 Farum BK              
        HFK Sønderjylland 2-2 FC Aarhus              
        HFK Sønderjylland 1-0 FC Fredericia              
        HFK Sønderjylland 3-1 Herfølge BK              
        HFK Sønderjylland 1-2 Hvidovre IF              
        HFK Sønderjylland 3-0 Kolding IF              
        HFK Sønderjylland 0-3 Køge BK              
        HFK Sønderjylland 2-1 Randers SK Freja              
        HFK Sønderjylland 1-0 Skive IK              
 
     
 
  Hvidovre IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Hvidovre IF 2-2 AC Horsens              
        Hvidovre IF 2-0 B 1909              
        Hvidovre IF 0-1 B 1913              
        Hvidovre IF 1-2 B 93              
        Hvidovre IF 2-2 BK Frem              
        Hvidovre IF 2-2 Brønshøj BK              
        Hvidovre IF 1-0 Farum BK              
        Hvidovre IF 0-0 FC Aarhus              
        Hvidovre IF 4-3 FC Fredericia              
        Hvidovre IF 1-2 Herfølge BK              
        Hvidovre IF 0-2 HFK Sønderjylland              
        Hvidovre IF 5-3 Kolding IF              
        Hvidovre IF 3-0 Køge BK              
        Hvidovre IF 1-3 Randers SK Freja              
        Hvidovre IF 3-0 Skive IK              
 
     
 
  Kolding FC    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Kolding FC 1-0 B 1909              
        Kolding FC 1-1 B 1913              
        Kolding FC 1-1 BK Frem              
        Kolding FC 1-1 Brønshøj BK              
        Kolding FC 3-2 FC Fredericia              
        Kolding FC 1-4 HFK Sønderjylland              
        Kolding FC 3-1 Hvidovre IF              
 
     
 
  Kolding IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Kolding IF 1-4 AC Horsens              
        Kolding IF 5-0 B 93              
        Kolding IF 1-5 Farum BK              
        Kolding IF 2-0 FC Aarhus              
        Kolding IF 1-2 Herfølge BK              
        Kolding IF 2-4 Køge BK              
        Kolding IF 2-3 Randers SK Freja              
        Kolding IF 4-1 Skive IK              
 
     
 
  Køge BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Køge BK 1-0 AC Horsens              
        Køge BK 1-0 B 1909              
        Køge BK 1-2 B 1913              
        Køge BK 2-1 B 93              
        Køge BK 0-2 BK Frem              
        Køge BK 2-0 Brønshøj BK              
        Køge BK 1-1 Farum BK              
        Køge BK 3-3 FC Aarhus              
        Køge BK 2-1 FC Fredericia              
        Køge BK 3-1 Herfølge BK              
        Køge BK 2-1 HFK Sønderjylland              
        Køge BK 3-1 Hvidovre IF              
        Køge BK 2-0 Kolding FC              
        Køge BK 2-4 Randers SK Freja              
        Køge BK 4-0 Skive IK              
 
     
 
  Randers SK Freja    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Randers SK Freja 2-1 AC Horsens              
        Randers SK Freja 1-1 B 1909              
        Randers SK Freja 2-0 B 1913              
        Randers SK Freja 1-0 B 93              
        Randers SK Freja 1-1 BK Frem              
        Randers SK Freja 6-1 Brønshøj BK              
        Randers SK Freja 0-0 Farum BK              
        Randers SK Freja 0-0 FC Aarhus              
        Randers SK Freja 1-0 FC Fredericia              
        Randers SK Freja 4-4 Herfølge BK              
        Randers SK Freja 8-0 HFK Sønderjylland              
        Randers SK Freja 5-0 Hvidovre IF              
        Randers SK Freja 2-0 Kolding FC              
        Randers SK Freja 0-2 Køge BK              
        Randers SK Freja 3-1 Skive IK              
 
     
 
  Skive IK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Skive IK 1-0 AC Horsens              
        Skive IK 1-6 B 1909              
        Skive IK 3-3 B 1913              
        Skive IK 5-1 B 93              
        Skive IK 2-2 BK Frem              
        Skive IK 0-2 Brønshøj BK              
        Skive IK 0-2 Farum BK              
        Skive IK 0-1 FC Aarhus              
        Skive IK 2-2 FC Fredericia              
        Skive IK 1-3 Herfølge BK              
        Skive IK 2-2 HFK Sønderjylland              
        Skive IK 2-2 Hvidovre IF              
        Skive IK 3-2 Kolding FC              
        Skive IK 2-4 Køge BK              
        Skive IK 2-3 Randers SK Freja