Husk mig Ikke oprettet? Klik her  
  AC Horsens   AGF   Brøndby IF   FC København   FC Midtjylland   FC Nordsjælland   Lyngby BK   OB   Randers FC   Silkeborg IF   Viborg FF   AaB  
               
Information om cookies   Besøg os på Facebook   Følg os på Twitter   Gå til vores nyhedsfeed  
 
 
 
  Danmarksturneringen 2022/23, 2. division, resultater Se stillingen  
 
 
 
Vis efter dato | Vis efter runde    
 
 
 
  1. runde    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  06.08.2022 13.00     Skive IK 1-1 B 93   Kampdetaljer ikke indtastet 417   Allan Staal   Hancock Arena (Skive)  
  06.08.2022 14.00     Kolding IF 1-0 Jammerbugt FC   Kampdetaljer ikke indtastet 816   Jacob Stausgaard Kobberrød   Autocentralen Park (Kolding Stadion)  
  06.08.2022 14.00     BK Frem 1-1 HIK   Kampdetaljer ikke indtastet 1.111   Casper Thorsøe Jr.   Valby IP, Stadion, kunst  
  06.08.2022 14.00     Brabrand IF 1-3 Esbjerg fB   Kampdetaljer ikke indtastet 835   Sebastian Tornhøj Nielsen   Brabrand IF's Idrætsanlæg  
  06.08.2022 14.00     FC Roskilde 3-0 AB   Kampdetaljer ikke indtastet 548   Patrick Stenzel Rasmussen   Roskilde Idrætspark  
  07.08.2022 13.00     Thisted FC 0-4 Aarhus Fremad   Kampdetaljer ikke indtastet 387   Nils Heer   Sparekassen Thy Arena  
 
     
 
  2. runde    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  12.08.2022 19.00     B 93 3-1 FC Roskilde   Kampdetaljer ikke indtastet 712   Niclas Gomes   Østerbro Stadion  
  13.08.2022 14.00     Kolding IF 4-0 Thisted FC   Kampdetaljer ikke indtastet 739   Nicki Nordlund Hansen   Autocentralen Park (Kolding Stadion)  
  13.08.2022 14.00     Aarhus Fremad 2-1 BK Frem   Kampdetaljer ikke indtastet 690   Jacob Stausgaard Kobberrød   Riisvangen Stadion  
  13.08.2022 15.00     Jammerbugt FC 1-4 HIK   Kampdetaljer ikke indtastet 125   Jacob Tornbjerg Rasmussen   Sparekassen Danmark Arena (Pandrup)  
  14.08.2022 13.00     AB 2-2 Brabrand IF   Kampdetaljer ikke indtastet 289   Emil Martinussen   Gladsaxe Stadion  
  14.08.2022 15.00     Esbjerg fB 0-0 Skive IK   Kampdetaljer ikke indtastet 2.118   Benjamin Seferovic   Blue Water Arena  
 
     
 
  3. runde    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  19.08.2022 18.00     HIK 1-3 B 93   Kampdetaljer ikke indtastet 425   Philip Warburg   Gentofte Sportspark Opv. kunst  
  20.08.2022 14.00     BK Frem 2-0 Jammerbugt FC   Kampdetaljer ikke indtastet 946   Nicki Nordlund Hansen   Valby IP, Stadion, kunst  
  20.08.2022 14.00     Skive IK 1-2 Thisted FC   Kampdetaljer ikke indtastet 510   Sebastian Tornhøj Nielsen   Hancock Arena (Skive)  
  20.08.2022 14.00     FC Roskilde 0-0 Kolding IF   Kampdetaljer ikke indtastet 545   Mathias Lykke   Roskilde Idrætspark  
  20.08.2022 14.00     Brabrand IF 2-3 Aarhus Fremad   Kampdetaljer ikke indtastet 617   Rasmus Nielsen   Brabrand IF's Idrætsanlæg  
  21.08.2022 16.00     Esbjerg fB 3-2 AB   Kampdetaljer ikke indtastet 1.924   Allan Staal   Blue Water Arena  
 
     
 
  4. runde    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  26.08.2022 18.00     Aarhus Fremad 0-1 Esbjerg fB   Kampdetaljer ikke indtastet 2.271   Emil Martinussen   Riisvangen Stadion  
  26.08.2022 19.00     AB 6-0 BK Frem   Kampdetaljer ikke indtastet 647   Sebastian Tornhøj Nielsen   Gladsaxe Stadion  
  27.08.2022      Jammerbugt FC 0-3 Skive IK   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Sparekassen Danmark Arena (Pandrup)  
  27.08.2022 14.00     Thisted FC 1-1 FC Roskilde   Kampdetaljer ikke indtastet 301   Michael Rasmussen   Sparekassen Thy Arena  
  27.08.2022 14.00     Brabrand IF 2-0 HIK   Kampdetaljer ikke indtastet 198   Jonas Bøgelund   Brabrand IF's Idrætsanlæg  
  27.08.2022 15.00     B 93 3-2 Kolding IF   Kampdetaljer ikke indtastet 528   Casper Thorsøe Jr.   Østerbro Stadion  
 
     
 
  5. runde    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  02.09.2022 19.00     HIK 2-4 AB   Kampdetaljer ikke indtastet 375   Niclas Gomes   Gentofte Sportspark Opv. kunst  
  03.09.2022      B 93 3-0 Jammerbugt FC   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Østerbro Stadion  
  03.09.2022 13.00     Kolding IF 2-0 Esbjerg fB   Kampdetaljer ikke indtastet 1.782   Nils Heer   Autocentralen Park (Kolding Stadion)  
  03.09.2022 14.00     BK Frem 1-1 Thisted FC   Kampdetaljer ikke indtastet 854   Allan Staal   Valby IP, Stadion, kunst  
  03.09.2022 14.00     Skive IK 2-1 Brabrand IF   Kampdetaljer ikke indtastet 403   Benjamin Seferovic   Hancock Arena (Skive)  
  03.09.2022 14.00     FC Roskilde 4-6 Aarhus Fremad   Kampdetaljer ikke indtastet 519   Mathias Lykke   Roskilde Idrætspark  
 
     
 
  6. runde    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  10.09.2022      Jammerbugt FC 0-3 FC Roskilde   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Sparekassen Danmark Arena (Pandrup)  
  10.09.2022 14.00     Aarhus Fremad 1-1 Kolding IF   Kampdetaljer ikke indtastet 1.081   Niclas Gomes   Riisvangen Stadion  
  10.09.2022 14.00     Brabrand IF 0-0 BK Frem   Kampdetaljer ikke indtastet 323   Stefan Fyhn   Brabrand IF's Idrætsanlæg  
  11.09.2022 13.00     AB 5-2 Skive IK   Kampdetaljer ikke indtastet 309   Nicki Nordlund Hansen   Gladsaxe Stadion  
  11.09.2022 13.00     Esbjerg fB 4-0 HIK   Kampdetaljer ikke indtastet 1.860   Jacob Tornbjerg Rasmussen   Blue Water Arena  
  11.09.2022 14.00     Thisted FC 0-2 B 93   Kampdetaljer ikke indtastet 313   Benjamin Seferovic   Sparekassen Thy Arena  
 
     
 
  7. runde    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  16.09.2022      Thisted FC 3-0 Jammerbugt FC   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Sparekassen Thy Arena  
  17.09.2022 13.00     HIK 1-2 Skive IK   Kampdetaljer ikke indtastet 150   Jacob Stausgaard Kobberrød   Gentofte Sportspark Opv. kunst  
  17.09.2022 14.00     Kolding IF 1-0 AB   Kampdetaljer ikke indtastet 958   Mathias Lykke   Autocentralen Park (Kolding Stadion)  
  17.09.2022 14.00     FC Roskilde 1-1 Brabrand IF   Kampdetaljer ikke indtastet 757   Philip Warburg   Roskilde Idrætspark  
  17.09.2022 15.00     B 93 1-0 Aarhus Fremad   Kampdetaljer ikke indtastet 859   Emil Martinussen   Østerbro Stadion  
  18.09.2022 13.00     BK Frem 3-4 Esbjerg fB   Kampdetaljer ikke indtastet 1.601   Casper Thorsøe Jr.   Valby IP, Stadion, kunst  
 
     
 
  8. runde    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  24.09.2022      Aarhus Fremad 3-0 Jammerbugt FC   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Riisvangen Stadion  
  24.09.2022 13.00     Skive IK 0-0 BK Frem   Kampdetaljer ikke indtastet 423   Rasmus Nielsen   Hancock Arena (Skive)  
  24.09.2022 14.00     Brabrand IF 0-3 Kolding IF   Kampdetaljer ikke indtastet 453   Nicki Nordlund Hansen   Brabrand IF's Idrætsanlæg  
  25.09.2022 13.00     AB 3-1 B 93   Kampdetaljer ikke indtastet 602   Niclas Gomes   Gladsaxe Stadion  
  23.11.2022 18.30     Esbjerg fB 2-2 Thisted FC   Kampdetaljer ikke indtastet 2.353   Patrick Stenzel Rasmussen   Blue Water Arena  
  31.03.2023 19.00     HIK v FC Roskilde   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Gentofte Sportspark Opv. kunst  
 
     
 
  9. runde    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  01.10.2022      Jammerbugt FC 0-3 AB   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Sparekassen Danmark Arena (Pandrup)  
  01.10.2022 14.00     Aarhus Fremad 2-2 Skive IK   Kampdetaljer ikke indtastet 474   Stefan Fyhn   Riisvangen Stadion  
  01.10.2022 14.00     Kolding IF 2-2 BK Frem   Kampdetaljer ikke indtastet 819   Allan Staal   Autocentralen Park (Kolding Stadion)  
  01.10.2022 14.00     FC Roskilde 0-1 Esbjerg fB   Kampdetaljer ikke indtastet 706   Emil Martinussen   Roskilde Idrætspark  
  01.10.2022 15.00     B 93 4-0 Brabrand IF   Kampdetaljer ikke indtastet 406   Philip Warburg   Østerbro Stadion  
  02.10.2022 15.00     Thisted FC 3-0 HIK   Kampdetaljer ikke indtastet 463   Benjamin Seferovic   Sparekassen Thy Arena  
 
     
 
  10. runde    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  08.10.2022 13.00     HIK 2-2 Kolding IF   Kampdetaljer ikke indtastet 102   Philip Warburg   Gentofte Sportspark Opv. kunst  
  08.10.2022 14.00     Skive IK 1-1 FC Roskilde   Kampdetaljer ikke indtastet 430   Sebastian Tornhøj Nielsen   Hancock Arena (Skive)  
  08.10.2022 14.00     BK Frem 1-2 B 93   Kampdetaljer ikke indtastet 1.437   Nicki Nordlund Hansen   Valby IP, Stadion, kunst  
  08.10.2022 14.00     Brabrand IF 1-3 Thisted FC   Kampdetaljer ikke indtastet 217   Casper Thorsøe Jr.   Brabrand IF's Idrætsanlæg  
  09.10.2022      Esbjerg fB 3-0 Jammerbugt FC   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Blue Water Arena  
  09.10.2022 13.00     AB 2-2 Aarhus Fremad   Kampdetaljer ikke indtastet 340   Rasmus Nielsen   Gladsaxe Stadion  
 
     
 
  11. runde    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  14.10.2022 19.00     Kolding IF 2-1 Skive IK   Kampdetaljer ikke indtastet 1.261   Rasmus Nielsen   Autocentralen Park (Kolding Stadion)  
  14.10.2022 19.00     FC Roskilde 2-1 BK Frem   Kampdetaljer ikke indtastet 746   Niclas Gomes   Roskilde Idrætspark  
  15.10.2022      Jammerbugt FC 0-3 Brabrand IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Sparekassen Danmark Arena (Pandrup)  
  15.10.2022 14.00     Aarhus Fremad 2-1 HIK   Kampdetaljer ikke indtastet 432   Nils Heer   Riisvangen Stadion  
  15.10.2022 14.00     Thisted FC 1-2 AB   Kampdetaljer ikke indtastet 279   Allan Staal   Sparekassen Thy Arena  
  15.10.2022 15.00     B 93 2-2 Esbjerg fB   Kampdetaljer ikke indtastet 1.832   Benjamin Seferovic   Østerbro Stadion  
 
     
 
  12. runde    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  21.10.2022      Skive IK 3-0 Jammerbugt FC   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Hancock Arena (Skive)  
  22.10.2022 14.00     HIK 2-1 Thisted FC   Kampdetaljer ikke indtastet 250   Niclas Gomes   Gentofte Sportspark Opv. kunst  
  22.10.2022 14.00     BK Frem 1-3 AB   Kampdetaljer ikke indtastet 961   Stefan Fyhn   Valby IP, Stadion, kunst  
  22.10.2022 14.00     Brabrand IF 1-0 FC Roskilde   Kampdetaljer ikke indtastet 214   Sebastian Tornhøj Nielsen   Brabrand IF's Idrætsanlæg  
  23.10.2022 13.00     Esbjerg fB 2-1 Kolding IF   Kampdetaljer ikke indtastet 3.502   Jacob Stausgaard Kobberrød   Blue Water Arena  
  23.10.2022 15.00     Aarhus Fremad 2-0 B 93   Kampdetaljer ikke indtastet 655   Philip Warburg   Riisvangen Stadion  
 
     
 
  13. runde    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  28.10.2022 19.00     B 93 2-1 BK Frem   Kampdetaljer ikke indtastet 1.931   Mathias Lykke   Østerbro Stadion  
  29.10.2022      Jammerbugt FC 0-3 Esbjerg fB   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Sparekassen Danmark Arena (Pandrup)  
  29.10.2022 13.30     Thisted FC 0-1 Brabrand IF   Kampdetaljer ikke indtastet 264   Rasmus Nielsen   Sparekassen Thy Arena  
  29.10.2022 14.00     FC Roskilde 3-3 Skive IK   Kampdetaljer ikke indtastet 567   Emil Martinussen   Roskilde Idrætspark  
  29.10.2022 14.00     Kolding IF 0-1 Aarhus Fremad   Kampdetaljer ikke indtastet 1.118   Benjamin Seferovic   Autocentralen Park (Kolding Stadion)  
  30.10.2022 13.00     AB 2-0 HIK   Kampdetaljer ikke indtastet 634   Nicki Nordlund Hansen   Gladsaxe Stadion  
 
     
 
  14. runde    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  04.11.2022 19.00     Skive IK 0-4 Kolding IF   Kampdetaljer ikke indtastet 1.022   Jacob Stausgaard Kobberrød   Hancock Arena (Skive)  
  05.11.2022      HIK 3-0 Jammerbugt FC   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Gentofte Sportspark Opv. kunst  
  05.11.2022 14.00     Aarhus Fremad 5-0 Thisted FC   Kampdetaljer ikke indtastet 707   Sebastian Tornhøj Nielsen   Riisvangen Stadion  
  05.11.2022 14.00     Brabrand IF 0-3 AB   Kampdetaljer ikke indtastet 217   Benjamin Seferovic   Brabrand IF's Idrætsanlæg  
  05.11.2022 14.00     BK Frem 1-2 FC Roskilde   Kampdetaljer ikke indtastet 1.034   Niclas Gomes   Valby IP, Stadion, kunst  
  06.11.2022 15.00     Esbjerg fB 4-2 B 93   Kampdetaljer ikke indtastet 3.119   Casper Thorsøe Jr.   Blue Water Arena  
 
     
 
  15. runde    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  12.11.2022      Jammerbugt FC 0-3 Aarhus Fremad   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Sparekassen Danmark Arena (Pandrup)  
  12.11.2022 15.00     B 93 3-1 Skive IK   Kampdetaljer ikke indtastet 643   Stefan Fyhn   Østerbro Stadion  
  13.11.2022 13.00     AB 3-2 FC Roskilde   Kampdetaljer ikke indtastet 450   Philip Warburg   Gladsaxe Stadion  
  13.11.2022 14.00     Thisted FC 3-0 BK Frem   Kampdetaljer ikke indtastet 825   Allan Staal   Sparekassen Thy Arena  
  13.11.2022 15.00     Esbjerg fB 5-1 Brabrand IF   Kampdetaljer ikke indtastet 3.516   Jacob Stausgaard Kobberrød   Blue Water Arena  
  21.03.2023 19.00     Kolding IF v HIK   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Autocentralen Park (Kolding Stadion)  
 
     
 
  16. runde    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  18.11.2022 19.00     Skive IK 2-1 Esbjerg fB   Kampdetaljer ikke indtastet 610   Rasmus Nielsen   Hancock Arena (Skive)  
  19.11.2022      FC Roskilde 3-0 Jammerbugt FC   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Roskilde Idrætspark  
  19.11.2022 13.00     HIK 1-3 Aarhus Fremad   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Benjamin Seferovic   Gentofte Sportspark Opv. kunst  
  19.11.2022 14.00     BK Frem 1-3 Kolding IF   Kampdetaljer ikke indtastet 963   Nicki Nordlund Hansen   Valby IP, Stadion, kunst  
  19.11.2022 14.00     Brabrand IF 1-2 B 93   Kampdetaljer ikke indtastet 187   Sebastian Tornhøj Nielsen   Brabrand IF's Idrætsanlæg  
  20.11.2022 14.00     AB 2-1 Thisted FC   Kampdetaljer ikke indtastet 409   Emil Martinussen   Gladsaxe Stadion  
 
     
 
  17. runde    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  11.03.2023 13.00     Skive IK v HIK   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Hancock Arena (Skive)  
  11.03.2023 14.00     Aarhus Fremad v AB   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Koncenton Park (ASA kunstgræs)  
  11.03.2023 14.00     Kolding IF v Brabrand IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Autocentralen Park (Kolding Stadion)  
  11.03.2023 15.00     Jammerbugt FC v BK Frem   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Sparekassen Danmark Arena (Pandrup)  
  11.03.2023 15.00     B 93 v Thisted FC   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Østerbro Stadion  
  12.03.2023 13.00     Esbjerg fB v FC Roskilde   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Blue Water Arena  
 
     
 
  18. runde    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  17.03.2023 19.00     FC Roskilde v B 93   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Roskilde Idrætspark  
  18.03.2023 13.00     HIK v Esbjerg fB   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Gentofte Sportspark Opv. kunst  
  18.03.2023 13.00     Thisted FC v Kolding IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Sparekassen Thy Arena  
  18.03.2023 14.00     BK Frem v Aarhus Fremad   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Valby IP, Stadion, kunst  
  18.03.2023 14.00     Brabrand IF v Skive IK   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Brabrand IF's Idrætsanlæg  
  19.03.2023 13.00     AB v Jammerbugt FC   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Gladsaxe Stadion  
 
     
 
  19. runde    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  24.03.2023 19.00     B 93 v AB   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Østerbro Stadion  
  24.03.2023 19.00     Skive IK v Aarhus Fremad   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Hancock Arena (Skive)  
  25.03.2023 13.00     HIK v Brabrand IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Gentofte Sportspark Opv. kunst  
  25.03.2023 14.00     Kolding IF v FC Roskilde   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Autocentralen Park (Kolding Stadion)  
  25.03.2023 15.00     Jammerbugt FC v Thisted FC   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Sparekassen Danmark Arena (Pandrup)  
  26.03.2023 15.00     Esbjerg fB v BK Frem   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Blue Water Arena  
 
     
 
  20. runde    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  23.09.2022 19.00     FC Roskilde 1-2 HIK   Kampdetaljer ikke indtastet 515   Mathias Lykke   Roskilde Idrætspark  
  01.04.2023 14.00     BK Frem v Skive IK   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Valby IP, Stadion, kunst  
  01.04.2023 14.00     Aarhus Fremad v Brabrand IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Riisvangen Stadion  
  01.04.2023 14.00     Thisted FC v Esbjerg fB   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Sparekassen Thy Arena  
  01.04.2023 15.00     Jammerbugt FC v B 93   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Sparekassen Danmark Arena (Pandrup)  
  02.04.2023 13.00     AB v Kolding IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Gladsaxe Stadion  
 
     
 
  21. runde    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  06.04.2023 13.00     Skive IK v AB   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Hancock Arena (Skive)  
  06.04.2023 13.00     HIK v BK Frem   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Gentofte Sportspark Opv. kunst  
  06.04.2023 14.00     Kolding IF v B 93   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Autocentralen Park (Kolding Stadion)  
  06.04.2023 14.00     Brabrand IF v Jammerbugt FC   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Brabrand IF's Idrætsanlæg  
  06.04.2023 14.00     FC Roskilde v Thisted FC   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Roskilde Idrætspark  
  06.04.2023 15.00     Esbjerg fB v Aarhus Fremad   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Blue Water Arena  
 
     
 
  22. runde    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  10.04.2023 13.00     AB v Esbjerg fB   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Gladsaxe Stadion  
  10.04.2023 13.00     Thisted FC v Skive IK   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Sparekassen Thy Arena  
  10.04.2023 14.00     Aarhus Fremad v FC Roskilde   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Riisvangen Stadion  
  10.04.2023 14.00     BK Frem v Brabrand IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Valby IP, Stadion, kunst  
  10.04.2023 15.00     Jammerbugt FC v Kolding IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Sparekassen Danmark Arena (Pandrup)  
  10.04.2023 15.00     B 93 v HIK   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Østerbro Stadion