Husk mig Ikke oprettet? Klik her  
  AC Horsens   AGF   Brøndby IF   Esbjerg fB   FC København   FC Midtjylland   FC Nordsjælland   Hobro IK   Lyngby BK   OB   Randers FC   Silkeborg IF   SønderjyskE   AaB  
                 
Information om cookies   Besøg os på Facebook   Følg os på Twitter   Gå til vores nyhedsfeed  
 
 
 
  Danmarksturneringen 2019/20, 2. division vest, resultater Se stillingen  
 
 
 
Vis efter dato | Vis efter runde    
 
 
 
  1. runde    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  02.08.2019 19.00     Ringkøbing IF 0-0 Jammerbugt FC   Kampdetaljer ikke indtastet 456   Nils Heer   Green Arena  
  03.08.2019 13.00     Vejgaard BK 3-1 Middelfart G&BK   Kampdetaljer ikke indtastet 250   Nikolaj Boddum Pedersen   Soffy Road  
  03.08.2019 14.00     Dalum IF 1-2 Brabrand IF   Kampdetaljer ikke indtastet 317   Stefan Fyhn   Lars R. Jacobsen Park.  
  03.08.2019 14.00     Næsby BK 0-3 Aarhus Fremad   Kampdetaljer ikke indtastet 384   Paw Johansen   ALPI Arena Næsby  
  03.08.2019 14.00     FC Sydvest 0-1 AB   Kampdetaljer ikke indtastet 331   Allan Rørdahl Borgstrøm   BankParken Tønder  
  04.08.2019 13.00     Thisted FC 1-4 VSK Aarhus   Kampdetaljer ikke indtastet 440   Jacob Karlsen   Sparekassen Thy Arena  
 
     
 
  2. runde    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  10.08.2019 13.30     VSK Aarhus 0-0 Vejgaard BK   Kampdetaljer ikke indtastet 175   Rasmus Nielsen   Vejlby/Risskov Centret  
  10.08.2019 14.00     FC Sydvest 3-2 Næsby BK   Kampdetaljer ikke indtastet 184   Jonas Rossen   BankParken Tønder  
  10.08.2019 14.00     Brabrand IF 2-0 Ringkøbing IF   Kampdetaljer ikke indtastet 202   Lasse Læbel Graagaard   Brabrand IF's Idrætsanlæg  
  10.08.2019 14.00     Aarhus Fremad 1-1 Dalum IF   Kampdetaljer ikke indtastet 368   Martin Outzen   Riisvangen Stadion  
  11.08.2019 15.00     AB 3-2 Thisted FC   Kampdetaljer ikke indtastet 389   Casper Thorsøe Jr.   Gladsaxe Stadion  
  03.09.2019 18.00     Jammerbugt FC 0-2 Middelfart G&BK   Kampdetaljer ikke indtastet 164   Nikolaj Boddum Pedersen   Sparekassen Vendsyssel Arena  
 
     
 
  3. runde    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  17.08.2019 14.00     Brabrand IF 1-0 Aarhus Fremad   Kampdetaljer ikke indtastet 260   Jacob Karlsen   Brabrand IF's Idrætsanlæg  
  17.08.2019 14.00     Middelfart G&BK 2-1 VSK Aarhus   Kampdetaljer ikke indtastet 226   Morten Bertelsen   Middelfart Stadion  
  17.08.2019 14.00     Dalum IF 5-1 FC Sydvest   Kampdetaljer ikke indtastet 234   Henrik Hansen   Lars R. Jacobsen Park.  
  17.08.2019 14.00     Næsby BK 3-3 Vejgaard BK   Kampdetaljer ikke indtastet 182   Allan Rørdahl Borgstrøm   ALPI Arena Næsby  
  17.08.2019 14.00     Jammerbugt FC 1-1 AB   Kampdetaljer ikke indtastet 215   Lasse Læbel Graagaard   Sparekassen Vendsyssel Arena  
  18.08.2019 19.00     Ringkøbing IF 1-3 Thisted FC   Kampdetaljer ikke indtastet 482   Benjamin Seferovic   Green Arena  
 
     
 
  4. runde    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  21.08.2019 18.30     Vejgaard BK 2-2 Brabrand IF   Kampdetaljer ikke indtastet 280   Martin Outzen   Soffy Road  
  21.08.2019 18.30     VSK Aarhus 0-1 Aarhus Fremad   Kampdetaljer ikke indtastet 395   Lasse Læbel Graagaard   Vejlby/Risskov Centret  
  21.08.2019 18.30     Næsby BK 0-4 Middelfart G&BK   Kampdetaljer ikke indtastet 455   Henrik Hansen   ALPI Arena Næsby  
  21.08.2019 18.45     FC Sydvest 3-3 Ringkøbing IF   Kampdetaljer ikke indtastet 245   Paw Johansen   BankParken Tønder  
  21.08.2019 19.00     Thisted FC 0-0 Jammerbugt FC   Kampdetaljer ikke indtastet 542   Esad Deronjic   Sparekassen Thy Arena  
  21.08.2019 19.00     AB 1-0 Dalum IF   Kampdetaljer ikke indtastet 298   Casper Thorsøe Jr.   Gladsaxe Stadion  
 
     
 
  5. runde    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  24.08.2019 14.00     Brabrand IF 1-2 Thisted FC   Kampdetaljer ikke indtastet 188   Jonas Rossen   Brabrand IF's Idrætsanlæg  
  24.08.2019 14.00     Aarhus Fremad 1-0 FC Sydvest   Kampdetaljer ikke indtastet 581   Benjamin Seferovic   Riisvangen Stadion  
  24.08.2019 14.00     Middelfart G&BK 1-1 AB   Kampdetaljer ikke indtastet 295   Jonas Bøgelund   Middelfart Stadion  
  24.08.2019 14.00     Jammerbugt FC 3-2 Næsby BK   Kampdetaljer ikke indtastet 198   Lasse Læbel Graagaard   Sparekassen Vendsyssel Arena  
  24.08.2019 16.45     Dalum IF 4-2 VSK Aarhus   Kampdetaljer ikke indtastet 117   Allan Rørdahl Borgstrøm   Lars R. Jacobsen Park.  
  25.08.2019 14.00     Ringkøbing IF 1-2 Vejgaard BK   Kampdetaljer ikke indtastet 348   Jacob Karlsen   Green Arena  
 
     
 
  6. runde    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  30.08.2019 18.00     Aarhus Fremad 4-0 Ringkøbing IF   Kampdetaljer ikke indtastet 571   Rasmus Nielsen   Riisvangen Stadion  
  30.08.2019 18.00     Vejgaard BK 3-3 Jammerbugt FC   Kampdetaljer ikke indtastet 400   Benjamin Seferovic   Soffy Road  
  31.08.2019 13.30     VSK Aarhus 0-3 Brabrand IF   Kampdetaljer ikke indtastet 289   Paw Johansen   Vejlby/Risskov Centret  
  31.08.2019 14.00     FC Sydvest 0-1 Middelfart G&BK   Kampdetaljer ikke indtastet 203   Jonas Bøgelund   BankParken Tønder  
  01.09.2019 13.00     Thisted FC 3-1 Dalum IF   Kampdetaljer ikke indtastet 410   Nikolaj Boddum Pedersen   Sparekassen Thy Arena  
  01.09.2019 15.00     AB 2-0 Næsby BK   Kampdetaljer ikke indtastet 428   Jonathan Nilton   Gladsaxe Stadion  
 
     
 
  7. runde    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  06.09.2019 18.00     Næsby BK 1-3 Dalum IF   Kampdetaljer ikke indtastet 312   Esad Deronjic   ALPI Arena Næsby  
  07.09.2019 13.00     Vejgaard BK 1-5 AB   Kampdetaljer ikke indtastet 130   Nils Heer   Soffy Road  
  07.09.2019 14.00     Middelfart G&BK 5-1 Thisted FC   Kampdetaljer ikke indtastet 344   Jonas Rossen   Middelfart Stadion  
  07.09.2019 14.00     Brabrand IF 2-2 FC Sydvest   Kampdetaljer ikke indtastet 178   Rasmus Nielsen   Brabrand IF's Idrætsanlæg  
  08.09.2019 13.00     Jammerbugt FC 0-2 Aarhus Fremad   Kampdetaljer ikke indtastet 222   Martin Outzen   Sparekassen Vendsyssel Arena  
  08.09.2019 14.00     Ringkøbing IF 1-2 VSK Aarhus   Kampdetaljer ikke indtastet 341   Allan Staal   Green Arena  
 
     
 
  8. runde    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  14.09.2019 13.30     VSK Aarhus 0-2 Næsby BK   Kampdetaljer ikke indtastet 100   Nils Heer   Vejlby/Risskov Centret  
  14.09.2019 14.00     Dalum IF 3-3 Ringkøbing IF   Kampdetaljer ikke indtastet 288   Christian Ginderskov Hansen   Lars R. Jacobsen Park.  
  14.09.2019 14.00     Brabrand IF 4-4 AB   Kampdetaljer ikke indtastet 202   Nikolaj Boddum Pedersen   Brabrand IF's Idrætsanlæg  
  14.09.2019 14.00     Aarhus Fremad 2-0 Middelfart G&BK   Kampdetaljer ikke indtastet 732   Esad Deronjic   Riisvangen Stadion  
  15.09.2019 10.00     Thisted FC 4-0 Vejgaard BK   Kampdetaljer ikke indtastet 447   Rasmus Nielsen   Sparekassen Thy Arena  
  15.09.2019 14.00     FC Sydvest 0-0 Jammerbugt FC   Kampdetaljer ikke indtastet 201   Allan Staal   BankParken Tønder  
 
     
 
  9. runde    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  21.09.2019 12.00     Vejgaard BK 0-3 Aarhus Fremad   Kampdetaljer ikke indtastet 225   Lasse Læbel Graagaard   Soffy Road  
  21.09.2019 13.30     VSK Aarhus 0-3 FC Sydvest   Kampdetaljer ikke indtastet 250   Casper Thorsøe Jr.   Vejlby/Risskov Centret  
  21.09.2019 14.00     Næsby BK 1-1 Thisted FC   Kampdetaljer ikke indtastet 174   Jonas Bøgelund   ALPI Arena Næsby  
  21.09.2019 14.00     Middelfart G&BK 1-1 Brabrand IF   Kampdetaljer ikke indtastet 328   Stefan Fyhn   Middelfart Stadion  
  22.09.2019 13.00     Jammerbugt FC 3-0 Dalum IF   Kampdetaljer ikke indtastet 215   Esad Deronjic   Sparekassen Vendsyssel Arena  
  22.09.2019 15.00     AB 1-2 Ringkøbing IF   Kampdetaljer ikke indtastet 567   Nicki Nordlund Hansen   Gladsaxe Stadion  
 
     
 
  10. runde    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  28.09.2019 14.00     Dalum IF 0-1 Middelfart G&BK   Kampdetaljer ikke indtastet 422   Allan Staal   Lars R. Jacobsen Park.  
  28.09.2019 14.00     FC Sydvest 3-1 Vejgaard BK   Kampdetaljer ikke indtastet 205   Morten Bertelsen   BankParken Tønder  
  28.09.2019 14.00     Brabrand IF 3-1 Jammerbugt FC   Kampdetaljer ikke indtastet 148   Nils Heer   Brabrand IF's Idrætsanlæg  
  28.09.2019 14.00     Aarhus Fremad 0-0 Thisted FC   Kampdetaljer ikke indtastet 520   Martin Outzen   Riisvangen Stadion  
  29.09.2019 13.00     Ringkøbing IF 1-3 Næsby BK   Kampdetaljer ikke indtastet 275   Jacob Karlsen   Green Arena  
  29.09.2019 15.00     AB 2-3 VSK Aarhus   Kampdetaljer ikke indtastet 259   Emil Martinussen   Gladsaxe Stadion  
 
     
 
  11. runde    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  05.10.2019 12.00     Jammerbugt FC 0-0 VSK Aarhus   Kampdetaljer ikke indtastet 152   Nikolaj Boddum Pedersen   Sparekassen Vendsyssel Arena  
  05.10.2019 13.00     Vejgaard BK 0-1 Dalum IF   Kampdetaljer ikke indtastet 150   Martin Outzen   Soffy Road  
  05.10.2019 14.00     Aarhus Fremad 1-3 AB   Kampdetaljer ikke indtastet 704   Frederik Lysemose Hoffmann   Riisvangen Stadion  
  05.10.2019 14.00     Middelfart G&BK 1-1 Ringkøbing IF   Kampdetaljer ikke indtastet 259   Nils Heer   Middelfart Stadion  
  05.10.2019 14.00     Næsby BK 0-0 Brabrand IF   Kampdetaljer ikke indtastet 161   Nicki Nordlund Hansen   ALPI Arena Næsby  
  06.10.2019 13.00     Thisted FC 3-0 FC Sydvest   Kampdetaljer ikke indtastet 339   Lasse Læbel Graagaard   Sparekassen Thy Arena  
 
     
 
  12. runde    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  12.10.2019 13.30     VSK Aarhus 1-0 Thisted FC   Kampdetaljer ikke indtastet 250   Jonathan Nilton   Vejlby/Risskov Centret  
  12.10.2019 14.00     Dalum IF 0-0 Næsby BK   Kampdetaljer ikke indtastet 355   Henrik Hansen   Lars R. Jacobsen Park.  
  12.10.2019 14.00     FC Sydvest 1-4 Brabrand IF   Kampdetaljer ikke indtastet 205   Esad Deronjic   BankParken Tønder  
  12.10.2019 14.00     Middelfart G&BK 2-0 Vejgaard BK   Kampdetaljer ikke indtastet 252   Allan Rørdahl Borgstrøm   Middelfart Stadion  
  13.10.2019 14.00     Ringkøbing IF 1-3 Aarhus Fremad   Kampdetaljer ikke indtastet 342   Benjamin Seferovic   Green Arena  
  13.10.2019 15.00     AB 0-1 Jammerbugt FC   Kampdetaljer ikke indtastet 377   Thomas Meulengracht Ledet   Gladsaxe Stadion  
 
     
 
  13. runde    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  19.10.2019 14.00     Brabrand IF 2-0 Middelfart G&BK   Kampdetaljer ikke indtastet 218   Rasmus Nielsen   Brabrand IF's Idrætsanlæg  
  19.10.2019 14.00     Aarhus Fremad 3-0 Vejgaard BK   Kampdetaljer ikke indtastet 464   Niels Haubo   Riisvangen Stadion  
  19.10.2019 14.00     Næsby BK 1-0 VSK Aarhus   Kampdetaljer ikke indtastet 211   Allan Staal   ALPI Arena Næsby  
  19.10.2019 14.00     Jammerbugt FC 4-0 FC Sydvest   Kampdetaljer ikke indtastet 184   Martin Outzen   Sparekassen Vendsyssel Arena  
  20.10.2019 13.00     Thisted FC 1-4 AB   Kampdetaljer ikke indtastet 459   Nikolaj Boddum Pedersen   Sparekassen Thy Arena  
  20.10.2019 13.00     Ringkøbing IF 1-3 Dalum IF   Kampdetaljer ikke indtastet 270   Nils Heer   Green Arena  
 
     
 
  14. runde    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  26.10.2019 12.00     VSK Aarhus v Ringkøbing IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Vejlby/Risskov Centret  
  26.10.2019 13.00     Vejgaard BK v Næsby BK   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Soffy Road  
  26.10.2019 14.00     Middelfart G&BK v Jammerbugt FC   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Middelfart Stadion  
  26.10.2019 14.00     Dalum IF v Thisted FC   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Lars R. Jacobsen Park.  
  26.10.2019 14.00     FC Sydvest v Aarhus Fremad   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   BankParken Tønder  
  27.10.2019 15.00     AB v Brabrand IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Gladsaxe Stadion  
 
     
 
  15. runde    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  02.11.2019 14.00     Brabrand IF v VSK Aarhus   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Brabrand IF's Idrætsanlæg  
  02.11.2019 14.00     Dalum IF v Vejgaard BK   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Lars R. Jacobsen Park.  
  02.11.2019 14.00     Næsby BK v Jammerbugt FC   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   ALPI Arena Næsby  
  03.11.2019 13.00     Thisted FC v Aarhus Fremad   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Sparekassen Thy Arena  
  03.11.2019 14.00     Ringkøbing IF v FC Sydvest   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Green Arena  
  03.11.2019 15.00     AB v Middelfart G&BK   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Gladsaxe Stadion  
 
     
 
  16. runde    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  09.11.2019 13.00     Vejgaard BK v Ringkøbing IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Soffy Road  
  09.11.2019 13.30     VSK Aarhus v AB   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Vejlby/Risskov Centret  
  09.11.2019 14.00     Jammerbugt FC v Thisted FC   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Sparekassen Vendsyssel Arena  
  09.11.2019 14.00     FC Sydvest v Dalum IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   BankParken Tønder  
  09.11.2019 14.00     Aarhus Fremad v Brabrand IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Riisvangen Stadion  
  09.11.2019 14.00     Middelfart G&BK v Næsby BK   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Middelfart Stadion  
 
     
 
  17. runde    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  07.03.2020 13.30     VSK Aarhus v Jammerbugt FC   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Vejlby/Risskov Centret  
  07.03.2020 14.00     Næsby BK v Ringkøbing IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   ALPI Arena Næsby  
  07.03.2020 14.00     Brabrand IF v Vejgaard BK   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Brabrand IF's Idrætsanlæg  
  07.03.2020 14.00     Dalum IF v Aarhus Fremad   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Lars R. Jacobsen Park.  
  08.03.2020 13.00     Thisted FC v Middelfart G&BK   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Sparekassen Thy Arena  
  08.03.2020 15.00     AB v FC Sydvest   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Gladsaxe Stadion  
 
     
 
  18. runde    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  14.03.2020 13.00     Vejgaard BK v Thisted FC   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Soffy Road  
  14.03.2020 14.00     Middelfart G&BK v Dalum IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Middelfart Stadion  
  14.03.2020 14.00     FC Sydvest v VSK Aarhus   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   BankParken Tønder  
  14.03.2020 14.00     Aarhus Fremad v Næsby BK   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Riisvangen Stadion  
  14.03.2020 14.00     Jammerbugt FC v Brabrand IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Sparekassen Vendsyssel Arena  
  15.03.2020 14.00     Ringkøbing IF v AB   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Green Arena  
 
     
 
  19. runde    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  21.03.2020 13.30     VSK Aarhus v Middelfart G&BK   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Vejlby/Risskov Centret  
  21.03.2020 14.00     Næsby BK v FC Sydvest   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   ALPI Arena Næsby  
  21.03.2020 14.00     Brabrand IF v Dalum IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Brabrand IF's Idrætsanlæg  
  21.03.2020 14.00     Jammerbugt FC v Vejgaard BK   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Sparekassen Vendsyssel Arena  
  22.03.2020 13.00     Thisted FC v Ringkøbing IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Sparekassen Thy Arena  
  22.03.2020 15.00     AB v Aarhus Fremad   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Gladsaxe Stadion  
 
     
 
  20. runde    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  28.03.2020 13.00     Vejgaard BK v VSK Aarhus   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Soffy Road  
  28.03.2020 14.00     Aarhus Fremad v Jammerbugt FC   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Riisvangen Stadion  
  28.03.2020 14.00     Dalum IF v AB   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Lars R. Jacobsen Park.  
  28.03.2020 14.00     Middelfart G&BK v FC Sydvest   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Middelfart Stadion  
  29.03.2020 13.00     Thisted FC v Næsby BK   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Sparekassen Thy Arena  
  29.03.2020 14.00     Ringkøbing IF v Brabrand IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Green Arena  
 
     
 
  21. runde    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  04.04.2020 14.00     FC Sydvest v Thisted FC   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   BankParken Tønder  
  04.04.2020 14.00     Brabrand IF v Næsby BK   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Brabrand IF's Idrætsanlæg  
  04.04.2020 14.00     Middelfart G&BK v Aarhus Fremad   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Middelfart Stadion  
  04.04.2020 14.00     VSK Aarhus v Dalum IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Vejlby/Risskov Centret  
  04.04.2020 14.00     AB v Vejgaard BK   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Gladsaxe Stadion  
  04.04.2020 14.00     Jammerbugt FC v Ringkøbing IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Sparekassen Vendsyssel Arena  
 
     
 
  22. runde    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  09.04.2020 14.00     Aarhus Fremad v VSK Aarhus   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Riisvangen Stadion  
  09.04.2020 14.00     Vejgaard BK v FC Sydvest   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Soffy Road  
  09.04.2020 14.00     Thisted FC v Brabrand IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Sparekassen Thy Arena  
  09.04.2020 14.00     Ringkøbing IF v Middelfart G&BK   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Green Arena  
  09.04.2020 14.00     Dalum IF v Jammerbugt FC   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Lars R. Jacobsen Park.  
  09.04.2020 14.00     Næsby BK v AB   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   ALPI Arena Næsby