Husk mig Ikke oprettet? Klik her  
  AC Horsens   AGF   Brøndby IF   FC København   FC Midtjylland   FC Nordsjælland   Lyngby BK   OB   Randers FC   Silkeborg IF   Viborg FF   AaB  
               
Information om cookies   Besøg os på Facebook   Følg os på Twitter   Gå til vores nyhedsfeed  
 
 
 
  Danmarksturneringen 2021/22, 3. division, resultater Se stillingen  
 
 
 
 
 
 
 
     
  Det kræver login at se alle detaljer for historiske kampe bortset fra Superligaen på danskfodbold.com, hvorfor felterne for dato, tilskuere, stadion og dommer er tomme i denne oversigt.  
     
 
 
 
  BK Frem    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        BK Frem 1-1 Dalum IF              
        BK Frem 1-2 Dalum IF              
        BK Frem 2-2 FC Roskilde              
        BK Frem 1-4 FC Roskilde              
        BK Frem 5-0 Herlev IF              
        BK Frem 4-1 IF Lyseng              
        BK Frem 6-2 IF Lyseng              
        BK Frem 5-0 Karlslunde IF              
        BK Frem 2-2 Næsby BK              
        BK Frem 4-1 Næsby BK              
        BK Frem 3-2 Roskilde KFUM              
        BK Frem 5-0 Slagelse BK&IF              
        BK Frem 2-3 Vanløse IF              
        BK Frem 1-1 VSK Aarhus              
        BK Frem 3-1 VSK Aarhus              
        BK Frem 1-0 Young Boys FD              
 
     
 
  Dalum IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Dalum IF 1-0 BK Frem              
        Dalum IF 1-2 BK Frem              
        Dalum IF 1-3 FC Roskilde              
        Dalum IF 1-4 FC Roskilde              
        Dalum IF 2-0 Herlev IF              
        Dalum IF 2-2 IF Lyseng              
        Dalum IF 2-1 IF Lyseng              
        Dalum IF 1-1 Karlslunde IF              
        Dalum IF 1-1 Næsby BK              
        Dalum IF 1-0 Næsby BK              
        Dalum IF 4-1 Roskilde KFUM              
        Dalum IF 2-1 Slagelse BK&IF              
        Dalum IF 1-1 Vanløse IF              
        Dalum IF 2-0 VSK Aarhus              
        Dalum IF 2-0 VSK Aarhus              
        Dalum IF 1-3 Young Boys FD              
 
     
 
  FC Roskilde    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        FC Roskilde 3-0 BK Frem              
        FC Roskilde 0-2 BK Frem              
        FC Roskilde 3-0 Dalum IF              
        FC Roskilde 3-0 Dalum IF              
        FC Roskilde 2-3 Herlev IF              
        FC Roskilde 7-1 IF Lyseng              
        FC Roskilde 4-0 IF Lyseng              
        FC Roskilde 4-0 Karlslunde IF              
        FC Roskilde 4-0 Næsby BK              
        FC Roskilde 2-2 Næsby BK              
        FC Roskilde 2-2 Roskilde KFUM              
        FC Roskilde 4-2 Slagelse BK&IF              
        FC Roskilde 4-0 Vanløse IF              
        FC Roskilde 4-3 VSK Aarhus              
        FC Roskilde 5-0 VSK Aarhus              
        FC Roskilde 4-1 Young Boys FD              
 
     
 
  Herlev IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Herlev IF 0-3 BK Frem              
        Herlev IF 0-3 Dalum IF              
        Herlev IF 2-4 FC Roskilde              
        Herlev IF 0-1 IF Lyseng              
        Herlev IF 1-2 Karlslunde IF              
        Herlev IF 1-4 Karlslunde IF              
        Herlev IF 0-2 Næsby BK              
        Herlev IF 1-2 Roskilde KFUM              
        Herlev IF 3-2 Roskilde KFUM              
        Herlev IF 2-3 Slagelse BK&IF              
        Herlev IF 1-1 Slagelse BK&IF              
        Herlev IF 2-0 Vanløse IF              
        Herlev IF 0-0 Vanløse IF              
        Herlev IF 1-1 VSK Aarhus              
        Herlev IF 0-2 Young Boys FD              
        Herlev IF 3-4 Young Boys FD              
 
     
 
  IF Lyseng    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        IF Lyseng 0-3 BK Frem              
        IF Lyseng 1-2 BK Frem              
        IF Lyseng 3-4 Dalum IF              
        IF Lyseng 1-0 Dalum IF              
        IF Lyseng 1-4 FC Roskilde              
        IF Lyseng 0-2 FC Roskilde              
        IF Lyseng 2-1 Herlev IF              
        IF Lyseng 3-1 Karlslunde IF              
        IF Lyseng 1-4 Næsby BK              
        IF Lyseng 0-2 Næsby BK              
        IF Lyseng 1-1 Roskilde KFUM              
        IF Lyseng 1-0 Slagelse BK&IF              
        IF Lyseng 1-0 Vanløse IF              
        IF Lyseng 0-4 VSK Aarhus              
        IF Lyseng 1-0 VSK Aarhus              
        IF Lyseng 1-2 Young Boys FD              
 
     
 
  Karlslunde IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Karlslunde IF 2-2 BK Frem              
        Karlslunde IF 0-0 Dalum IF              
        Karlslunde IF 2-2 FC Roskilde              
        Karlslunde IF 3-0 Herlev IF              
        Karlslunde IF 10-0 Herlev IF              
        Karlslunde IF 2-3 IF Lyseng              
        Karlslunde IF 0-2 Næsby BK              
        Karlslunde IF 0-1 Roskilde KFUM              
        Karlslunde IF 4-0 Roskilde KFUM              
        Karlslunde IF 1-3 Slagelse BK&IF              
        Karlslunde IF 4-1 Slagelse BK&IF              
        Karlslunde IF 1-2 Vanløse IF              
  Grundet tordenvejr i nærheden af Karlslunde Stadion sendte dommer Jonathan Nilton spillerne i omklædningsrummet i kampens 29. minut ved stillingen 0-0. Efter 50 minutters venten pĂĄ bedring valgte han at afbryde kampen for at genoptage den pĂĄ et senere tidspunkt. Kampen færdigspilledes 17 dage senere (24. august, kl. 18.30) med samme spillere.  
        Karlslunde IF 1-2 Vanløse IF              
        Karlslunde IF 1-3 VSK Aarhus              
        Karlslunde IF 3-0 Young Boys FD              
        Karlslunde IF 1-2 Young Boys FD              
 
     
 
  Næsby BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Næsby BK 0-2 BK Frem              
        Næsby BK 2-1 BK Frem              
        Næsby BK 2-1 Dalum IF              
        Næsby BK 3-0 Dalum IF              
        Næsby BK 2-2 FC Roskilde              
        Næsby BK 1-2 FC Roskilde              
        Næsby BK 3-0 Herlev IF              
        Næsby BK 0-2 IF Lyseng              
        Næsby BK 3-1 IF Lyseng              
        Næsby BK 4-0 Karlslunde IF              
        Næsby BK 1-3 Roskilde KFUM              
        Næsby BK 3-0 Slagelse BK&IF              
        Næsby BK 1-0 Vanløse IF              
        Næsby BK 1-3 VSK Aarhus              
        Næsby BK 1-2 VSK Aarhus              
        Næsby BK 3-3 Young Boys FD              
 
     
 
  Roskilde KFUM    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Roskilde KFUM 1-1 BK Frem              
        Roskilde KFUM 3-2 Dalum IF              
        Roskilde KFUM 1-1 FC Roskilde              
        Roskilde KFUM 3-0 Herlev IF              
        Roskilde KFUM 2-3 Herlev IF              
        Roskilde KFUM 1-1 IF Lyseng              
        Roskilde KFUM 1-2 Karlslunde IF              
        Roskilde KFUM 2-1 Karlslunde IF              
        Roskilde KFUM 1-1 Næsby BK              
        Roskilde KFUM 2-0 Slagelse BK&IF              
        Roskilde KFUM 2-3 Slagelse BK&IF              
        Roskilde KFUM 1-2 Vanløse IF              
        Roskilde KFUM 0-3 Vanløse IF              
        Roskilde KFUM 1-3 VSK Aarhus              
        Roskilde KFUM 2-2 Young Boys FD              
        Roskilde KFUM 0-2 Young Boys FD              
 
     
 
  Slagelse BK&IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Slagelse BK&IF 1-1 BK Frem              
        Slagelse BK&IF 1-1 Dalum IF              
        Slagelse BK&IF 0-0 FC Roskilde              
        Slagelse BK&IF 4-0 Herlev IF              
        Slagelse BK&IF 3-0 Herlev IF              
        Slagelse BK&IF 2-1 IF Lyseng              
        Slagelse BK&IF 1-2 Karlslunde IF              
        Slagelse BK&IF 2-1 Karlslunde IF              
        Slagelse BK&IF 1-1 Næsby BK              
        Slagelse BK&IF 1-0 Roskilde KFUM              
        Slagelse BK&IF 2-0 Roskilde KFUM              
        Slagelse BK&IF 0-0 Vanløse IF              
        Slagelse BK&IF 1-3 Vanløse IF              
        Slagelse BK&IF 1-1 VSK Aarhus              
        Slagelse BK&IF 3-1 Young Boys FD              
        Slagelse BK&IF 0-0 Young Boys FD              
 
     
 
  Vanløse IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Vanløse IF 0-2 BK Frem              
        Vanløse IF 1-1 Dalum IF              
        Vanløse IF 2-4 FC Roskilde              
        Vanløse IF 0-2 Herlev IF              
        Vanløse IF 3-0 Herlev IF              
        Vanløse IF 0-3 IF Lyseng              
        Vanløse IF 4-1 Karlslunde IF              
        Vanløse IF 0-0 Karlslunde IF              
        Vanløse IF 1-0 Næsby BK              
        Vanløse IF 2-0 Roskilde KFUM              
        Vanløse IF 0-0 Roskilde KFUM              
        Vanløse IF 3-2 Slagelse BK&IF              
        Vanløse IF 1-0 Slagelse BK&IF              
        Vanløse IF 0-0 VSK Aarhus              
        Vanløse IF 1-2 Young Boys FD              
        Vanløse IF 1-2 Young Boys FD              
 
     
 
  VSK Aarhus    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        VSK Aarhus 1-2 BK Frem              
        VSK Aarhus 1-1 BK Frem              
        VSK Aarhus 2-1 Dalum IF              
        VSK Aarhus 3-1 Dalum IF              
        VSK Aarhus 2-2 FC Roskilde              
        VSK Aarhus 2-0 FC Roskilde              
        VSK Aarhus 1-0 Herlev IF              
        VSK Aarhus 2-2 IF Lyseng              
        VSK Aarhus 2-0 IF Lyseng              
        VSK Aarhus 2-3 Karlslunde IF              
        VSK Aarhus 0-0 Næsby BK              
        VSK Aarhus 4-2 Næsby BK              
        VSK Aarhus 1-0 Roskilde KFUM              
        VSK Aarhus 4-0 Slagelse BK&IF              
        VSK Aarhus 4-2 Vanløse IF              
        VSK Aarhus 1-4 Young Boys FD              
 
     
 
  Young Boys FD    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Young Boys FD 2-2 BK Frem              
        Young Boys FD 0-0 Dalum IF              
        Young Boys FD 2-2 FC Roskilde              
        Young Boys FD 2-1 Herlev IF              
        Young Boys FD 2-0 Herlev IF              
        Young Boys FD 1-2 IF Lyseng              
        Young Boys FD 2-5 Karlslunde IF              
        Young Boys FD 1-1 Karlslunde IF              
        Young Boys FD 2-3 Næsby BK              
        Young Boys FD 4-0 Roskilde KFUM              
        Young Boys FD 1-1 Roskilde KFUM              
        Young Boys FD 4-0 Slagelse BK&IF              
        Young Boys FD 1-1 Slagelse BK&IF              
        Young Boys FD 0-1 Vanløse IF              
        Young Boys FD 2-2 Vanløse IF              
        Young Boys FD 1-2 VSK Aarhus