Husk mig Ikke oprettet? Klik her  
  AC Horsens   AGF   Brøndby IF   FC København   FC Midtjylland   FC Nordsjælland   Lyngby BK   OB   Randers FC   Silkeborg IF   Viborg FF   AaB  
               
Information om cookies   Besøg os på Facebook   Følg os på Twitter   Gå til vores nyhedsfeed  
 
 
 
  Danmarksturneringen 2022/23, 3. division, resultater Se stillingen  
 
 
 
Vis efter dato | Vis efter runde    
 
 
 
  1. runde    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  06.08.2022 13.00     Dalum IF 0-1 AB TĂĄrnby   Kampdetaljer ikke indtastet 181   Frederik Svendsen   Dalum Stadion  
  06.08.2022 13.00     Vanløse IF 4-2 IF Lyseng   Kampdetaljer ikke indtastet 218   Iman Huseen Umar   Vanløse Idrætspark  
  06.08.2022 13.00     VSK Aarhus 1-1 SfB-Oure FA   Kampdetaljer ikke indtastet 85   Sigurd Kilden   Vejlby/Risskov Centret  
  06.08.2022 13.45     FA 2000 0-4 Middelfart Fodbold   Kampdetaljer ikke indtastet 132   Oliver Simbold   Frederiksberg IP, kunst  
  06.08.2022 14.00     Holstebro BK 0-1 Young Boys FD   Kampdetaljer ikke indtastet 348   Mathias Levin Pedersen   Holstebro Idrætspark  
  06.08.2022 14.00     Næsby BK 1-1 Ishøj IF   Kampdetaljer ikke indtastet 175   Morten Helweg Andersen   ALPI Arena Næsby  
 
     
 
  2. runde    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  12.08.2022 18.30     IF Lyseng 0-0 VSK Aarhus   Kampdetaljer ikke indtastet 200   Nanna Løf Mørch Andersen   Lyseng Idrætspark  
  12.08.2022 18.30     Middelfart Fodbold 4-0 Næsby BK   Kampdetaljer ikke indtastet 310   Jacob Gerner-Rasmussen   Middelfart Stadion  
  13.08.2022 13.00     Ishøj IF 1-2 FA 2000   Kampdetaljer ikke indtastet 354   Anders Randrup   Ishøj Idrætscenter  
  13.08.2022 14.00     AB TĂĄrnby 1-3 Holstebro BK   Kampdetaljer ikke indtastet 125   Svend Funder-Kristensen   Vestamager Idrætsanlæg  
  13.08.2022 14.00     SfB-Oure FA 1-2 Vanløse IF   Kampdetaljer ikke indtastet 114   Frederik Svendsen   Fynske Bank Arena Høje Bøge  
  13.08.2022 14.00     Young Boys FD 5-1 Dalum IF   Kampdetaljer ikke indtastet 172   Martin Bødker Jensen   JYSK Park (kunstgræs)  
 
     
 
  3. runde    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  20.08.2022 13.00     Dalum IF 0-2 SfB-Oure FA   Kampdetaljer ikke indtastet 316   Nanna Løf Mørch Andersen   Dalum Stadion  
  20.08.2022 13.00     Vanløse IF 1-1 Middelfart Fodbold   Kampdetaljer ikke indtastet 297   Martin Bødker Jensen   Vanløse Idrætspark  
  20.08.2022 13.30     VSK Aarhus 3-1 Holstebro BK   Kampdetaljer ikke indtastet 101   Jacob Gerner-Rasmussen   Vejlby/Risskov Centret  
  20.08.2022 13.45     FA 2000 2-1 AB TĂĄrnby   Kampdetaljer ikke indtastet 164   Iman Huseen Umar   Frederiksberg IP, kunst  
  20.08.2022 14.00     Næsby BK 2-1 IF Lyseng   Kampdetaljer ikke indtastet 183   Mathias Levin Pedersen   ALPI Arena Næsby  
  21.08.2022 14.00     Young Boys FD 0-1 Ishøj IF   Kampdetaljer ikke indtastet 139   Sigurd Kilden   JYSK Park (kunstgræs)  
 
     
 
  4. runde    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  26.08.2022 18.00     SfB-Oure FA 0-5 Næsby BK   Kampdetaljer ikke indtastet 426   Tinus Stengaard Pedersen   Fynske Bank Arena Høje Bøge  
  26.08.2022 18.30     Middelfart Fodbold 1-0 Dalum IF   Kampdetaljer ikke indtastet 263   Anders Eriksen   Middelfart Stadion  
  27.08.2022 13.00     Ishøj IF 5-1 IF Lyseng   Kampdetaljer ikke indtastet 204   Oliver Simbold   Ishøj Idrætscenter  
  27.08.2022 14.00     AB TĂĄrnby 0-5 Young Boys FD   Kampdetaljer ikke indtastet 67   Frederik Svendsen   Vestamager Idrætsanlæg  
  27.08.2022 14.00     Holstebro BK 0-1 Vanløse IF   Kampdetaljer ikke indtastet 370   Svend Funder-Kristensen   Holstebro Idrætspark  
  28.08.2022 13.45     FA 2000 4-1 VSK Aarhus   Kampdetaljer ikke indtastet 162   Morten Helweg Andersen   Frederiksberg IP, kunst  
 
     
 
  5. runde    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  03.09.2022 13.00     Dalum IF 0-5 FA 2000   Kampdetaljer ikke indtastet 178   Jacob Gerner-Rasmussen   Dalum Stadion  
  03.09.2022 13.00     IF Lyseng 2-1 SfB-Oure FA   Kampdetaljer ikke indtastet 175   Martin Bødker Jensen   Lyseng Idrætspark  
  03.09.2022 13.00     Vanløse IF 1-1 AB TĂĄrnby   Kampdetaljer ikke indtastet 218   Anders Eriksen   Vanløse Idrætspark  
  03.09.2022 13.30     VSK Aarhus 2-2 Ishøj IF   Kampdetaljer ikke indtastet 98   Frederik Svendsen   Vejlby/Risskov Centret  
  03.09.2022 14.00     Young Boys FD 0-1 Middelfart Fodbold   Kampdetaljer ikke indtastet 231   Sigurd Kilden   JYSK Park (kunstgræs)  
  03.09.2022 15.00     Næsby BK 2-0 Holstebro BK   Kampdetaljer ikke indtastet 288   Frederikke Lydia Søkjær   ALPI Arena Næsby  
 
     
 
  6. runde    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  10.09.2022 13.00     Dalum IF 0-2 Vanløse IF   Kampdetaljer ikke indtastet 166   Sigurd Kilden   Dalum Stadion  
  10.09.2022 13.00     Ishøj IF 10-0 SfB-Oure FA   Kampdetaljer ikke indtastet 512   Iman Huseen Umar   Ishøj Idrætscenter  
  10.09.2022 14.00     Middelfart Fodbold 2-1 VSK Aarhus   Kampdetaljer ikke indtastet 295   Mathias Levin Pedersen   Middelfart Stadion  
  10.09.2022 14.00     AB TĂĄrnby 1-1 Næsby BK   Kampdetaljer ikke indtastet 124   Oliver Simbold   Vestamager Idrætsanlæg  
  11.09.2022 13.00     Holstebro BK 2-2 IF Lyseng   Kampdetaljer ikke indtastet 354   Nanna Løf Mørch Andersen   Holstebro Idrætspark  
  11.09.2022 13.45     FA 2000 0-1 Young Boys FD   Kampdetaljer ikke indtastet 165   Svend Funder-Kristensen   Frederiksberg IP, kunst  
 
     
 
  7. runde    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  17.09.2022 13.00     IF Lyseng 2-2 Young Boys FD   Kampdetaljer ikke indtastet 200   Anders Eriksen   Lyseng Idrætspark  
  17.09.2022 13.00     Vanløse IF 1-1 FA 2000   Kampdetaljer ikke indtastet 312   Iman Huseen Umar   Vanløse Idrætspark  
  17.09.2022 13.00     Ishøj IF 1-0 Holstebro BK   Kampdetaljer ikke indtastet 314   Morten Helweg Andersen   Ishøj Idrætscenter  
  17.09.2022 13.30     VSK Aarhus 1-0 AB TĂĄrnby   Kampdetaljer ikke indtastet 342   Sigurd Kilden   Vejlby/Risskov Centret  
  17.09.2022 14.00     Næsby BK 1-0 Dalum IF   Kampdetaljer ikke indtastet 495   Martin Bødker Jensen   ALPI Arena Næsby  
  17.09.2022 14.00     SfB-Oure FA 1-4 Middelfart Fodbold   Kampdetaljer ikke indtastet 165   Jacob Gerner-Rasmussen   Fynske Bank Arena Høje Bøge  
 
     
 
  8. runde    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  24.09.2022 13.00     Dalum IF 1-5 VSK Aarhus   Kampdetaljer ikke indtastet 209   Nanna Løf Mørch Andersen   Dalum Stadion  
  24.09.2022 13.45     FA 2000 2-1 Næsby BK   Kampdetaljer ikke indtastet 199   Iman Huseen Umar   Frederiksberg IP, kunst  
  24.09.2022 14.00     Middelfart Fodbold 3-0 IF Lyseng   Kampdetaljer ikke indtastet 382   Svend Funder-Kristensen   Middelfart Stadion  
  24.09.2022 14.00     Young Boys FD 2-0 Vanløse IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Jacob Gerner-Rasmussen   JYSK Park (kunstgræs)  
  24.09.2022 14.00     AB TĂĄrnby 1-3 Ishøj IF   Kampdetaljer ikke indtastet 222   Frederikke Lydia Søkjær   Vestamager Idrætsanlæg  
  25.09.2022 13.00     Holstebro BK 3-1 SfB-Oure FA   Kampdetaljer ikke indtastet 461   Frederik Svendsen   Holstebro Idrætspark  
 
     
 
  9. runde    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  01.10.2022 13.00     Ishøj IF v Middelfart Fodbold   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Ishøj Idrætscenter  
  01.10.2022 13.00     IF Lyseng v AB TĂĄrnby   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Lyseng Idrætspark  
  01.10.2022 14.00     SfB-Oure FA v FA 2000   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Fynske Bank Arena Høje Bøge  
  01.10.2022 14.00     Næsby BK v Vanløse IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   ALPI Arena Næsby  
  02.10.2022 13.00     VSK Aarhus v Young Boys FD   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Vejlby/Risskov Centret  
  02.10.2022 13.00     Holstebro BK v Dalum IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Holstebro Idrætspark  
 
     
 
  10. runde    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  08.10.2022 13.00     Dalum IF v Ishøj IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Dalum Stadion  
  08.10.2022 13.00     Vanløse IF v VSK Aarhus   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Vanløse Idrætspark  
  08.10.2022 13.45     FA 2000 v IF Lyseng   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Frederiksberg IP, kunst  
  08.10.2022 14.00     Middelfart Fodbold v Holstebro BK   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Middelfart Stadion  
  08.10.2022 14.00     Young Boys FD v Næsby BK   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   JYSK Park (kunstgræs)  
  08.10.2022 14.00     AB TĂĄrnby v SfB-Oure FA   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Vestamager Idrætsanlæg  
 
     
 
  11. runde    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  15.10.2022 13.00     IF Lyseng v Dalum IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Lyseng Idrætspark  
  15.10.2022 13.00     Ishøj IF v Vanløse IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Ishøj Idrætscenter  
  15.10.2022 14.00     Næsby BK v VSK Aarhus   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   ALPI Arena Næsby  
  15.10.2022 14.00     SfB-Oure FA v Young Boys FD   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Fynske Bank Arena Høje Bøge  
  15.10.2022 14.00     Holstebro BK v FA 2000   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Holstebro Idrætspark  
  15.10.2022 14.00     AB TĂĄrnby v Middelfart Fodbold   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Vestamager Idrætsanlæg  
 
     
 
  12. runde    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  22.10.2022 13.00     Dalum IF v Holstebro BK   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Dalum Stadion  
  22.10.2022 13.00     Vanløse IF v Næsby BK   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Vanløse Idrætspark  
  22.10.2022 13.30     VSK Aarhus v IF Lyseng   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Vejlby/Risskov Centret  
  22.10.2022 13.45     FA 2000 v SfB-Oure FA   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Frederiksberg IP, kunst  
  22.10.2022 14.00     Middelfart Fodbold v Ishøj IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Middelfart Stadion  
  23.10.2022 14.00     Young Boys FD v AB TĂĄrnby   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   JYSK Park (kunstgræs)  
 
     
 
  13. runde    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  29.10.2022 13.00     IF Lyseng v Vanløse IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Lyseng Idrætspark  
  29.10.2022 13.00     Ishøj IF v Young Boys FD   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Ishøj Idrætscenter  
  29.10.2022 14.00     SfB-Oure FA v VSK Aarhus   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Fynske Bank Arena Høje Bøge  
  29.10.2022 14.00     Næsby BK v FA 2000   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   ALPI Arena Næsby  
  29.10.2022 14.00     AB TĂĄrnby v Dalum IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Vestamager Idrætsanlæg  
  30.10.2022 13.00     Holstebro BK v Middelfart Fodbold   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Holstebro Idrætspark  
 
     
 
  14. runde    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  05.11.2022 13.00     IF Lyseng v Ishøj IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Lyseng Idrætspark  
  05.11.2022 13.00     Vanløse IF v SfB-Oure FA   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Vanløse Idrætspark  
  05.11.2022 13.30     VSK Aarhus v Næsby BK   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Vejlby/Risskov Centret  
  05.11.2022 13.45     FA 2000 v Dalum IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Frederiksberg IP, kunst  
  05.11.2022 14.00     Middelfart Fodbold v AB TĂĄrnby   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Middelfart Stadion  
  06.11.2022 14.00     Young Boys FD v Holstebro BK   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   JYSK Park (kunstgræs)  
 
     
 
  15. runde    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  12.11.2022 13.00     Dalum IF v Young Boys FD   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Dalum Stadion  
  12.11.2022 13.00     Ishøj IF v Næsby BK   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Ishøj Idrætscenter  
  12.11.2022 14.00     Middelfart Fodbold v FA 2000   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Middelfart Stadion  
  12.11.2022 14.00     SfB-Oure FA v IF Lyseng   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Fynske Bank Arena Høje Bøge  
  12.11.2022 14.00     AB TĂĄrnby v Vanløse IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Vestamager Idrætsanlæg  
  13.11.2022 13.00     Holstebro BK v VSK Aarhus   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Holstebro Idrætspark  
 
     
 
  16. runde    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  19.11.2022 13.00     IF Lyseng v Middelfart Fodbold   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Lyseng Idrætspark  
  19.11.2022 13.00     Vanløse IF v Ishøj IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Vanløse Idrætspark  
  19.11.2022 13.30     VSK Aarhus v Dalum IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Vejlby/Risskov Centret  
  19.11.2022 13.45     FA 2000 v Holstebro BK   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Frederiksberg IP, kunst  
  19.11.2022 14.00     Næsby BK v AB TĂĄrnby   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   ALPI Arena Næsby  
  20.11.2022 14.00     Young Boys FD v SfB-Oure FA   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   JYSK Park (kunstgræs)  
 
     
 
  17. runde    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  11.03.2023 13.00     Dalum IF v IF Lyseng   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Dalum Stadion  
  11.03.2023 14.00     Middelfart Fodbold v Vanløse IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Middelfart Stadion  
  11.03.2023 14.00     Young Boys FD v FA 2000   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   JYSK Park (kunstgræs)  
  11.03.2023 14.00     SfB-Oure FA v Ishøj IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Fynske Bank Arena Høje Bøge  
  11.03.2023 14.00     AB TĂĄrnby v VSK Aarhus   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Vestamager Idrætsanlæg  
  12.03.2023 13.00     Holstebro BK v Næsby BK   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Holstebro Idrætspark  
 
     
 
  18. runde    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  18.03.2023 13.00     Ishøj IF v AB TĂĄrnby   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Ishøj Idrætscenter  
  18.03.2023 13.00     Vanløse IF v Dalum IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Vanløse Idrætspark  
  18.03.2023 13.00     IF Lyseng v FA 2000   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Lyseng Idrætspark  
  18.03.2023 13.30     VSK Aarhus v Middelfart Fodbold   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Vejlby/Risskov Centret  
  18.03.2023 14.00     SfB-Oure FA v Holstebro BK   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Fynske Bank Arena Høje Bøge  
  18.03.2023 14.00     Næsby BK v Young Boys FD   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   ALPI Arena Næsby  
 
     
 
  19. runde    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  25.03.2023 13.00     Dalum IF v Næsby BK   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Dalum Stadion  
  25.03.2023 13.45     FA 2000 v Vanløse IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Frederiksberg IP, kunst  
  25.03.2023 14.00     Holstebro BK v Ishøj IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Holstebro Idrætspark  
  25.03.2023 14.00     Middelfart Fodbold v SfB-Oure FA   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Middelfart Stadion  
  25.03.2023 14.00     Young Boys FD v VSK Aarhus   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   JYSK Park (kunstgræs)  
  25.03.2023 14.00     AB TĂĄrnby v IF Lyseng   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Vestamager Idrætsanlæg  
 
     
 
  20. runde    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  01.04.2023 13.00     Ishøj IF v Dalum IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Ishøj Idrætscenter  
  01.04.2023 13.00     IF Lyseng v Holstebro BK   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Lyseng Idrætspark  
  01.04.2023 13.00     Vanløse IF v Young Boys FD   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Vanløse Idrætspark  
  01.04.2023 13.30     VSK Aarhus v FA 2000   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Vejlby/Risskov Centret  
  01.04.2023 14.00     Næsby BK v Middelfart Fodbold   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   ALPI Arena Næsby  
  01.04.2023 14.00     SfB-Oure FA v AB TĂĄrnby   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Fynske Bank Arena Høje Bøge  
 
     
 
  21. runde    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  06.04.2023 13.00     Dalum IF v Middelfart Fodbold   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Dalum Stadion  
  06.04.2023 13.30     VSK Aarhus v Vanløse IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Vejlby/Risskov Centret  
  06.04.2023 13.45     FA 2000 v Ishøj IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Frederiksberg IP, kunst  
  06.04.2023 14.00     Næsby BK v SfB-Oure FA   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   ALPI Arena Næsby  
  06.04.2023 14.00     Holstebro BK v AB TĂĄrnby   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Holstebro Idrætspark  
  06.04.2023 14.00     Young Boys FD v IF Lyseng   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   JYSK Park (kunstgræs)  
 
     
 
  22. runde    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  10.04.2023 14.00     Middelfart Fodbold v Young Boys FD   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Middelfart Stadion  
  10.04.2023 14.00     SfB-Oure FA v Dalum IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Fynske Bank Arena Høje Bøge  
  10.04.2023 15.00     Vanløse IF v Holstebro BK   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Vanløse Idrætspark  
  10.04.2023 15.00     AB TĂĄrnby v FA 2000   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Vestamager Idrætsanlæg  
  10.04.2023 15.00     IF Lyseng v Næsby BK   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Lyseng Idrætspark  
  10.04.2023 15.00     Ishøj IF v VSK Aarhus   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Ishøj Idrætscenter