Husk mig Ikke oprettet? Klik her  
  AC Horsens   AGF   Brøndby IF   Esbjerg fB   FC København   FC Midtjylland   FC Nordsjælland   Hobro IK   Lyngby BK   OB   Randers FC   Silkeborg IF   SønderjyskE   AaB  
                 
Information om cookies   Besøg os på Facebook   Følg os på Twitter   Gå til vores nyhedsfeed  
 
 
 
  Danmarksturneringen 2019/20, 2. division, kvalifikationsspil, resultater Se stillingen  
 
 
 
Vis efter dato | Vis efter runde    
 
 
 
  juni 2020    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  13.06.2020 13.00 1   B 93 4-0 NĂŚsby BK   Kampdetaljer ikke indtastet 297   Jacob Karlsen   Østerbro Stadion  
  13.06.2020 14.00 1   Hillerød Fodbold 4-0 Ringkøbing IF   Kampdetaljer ikke indtastet 200   Simon Duerlund Rasmussen   Hillerød Stadion  
  13.06.2020 14.00 1   FA 2000 0-0 Dalum IF   Kampdetaljer ikke indtastet 263   Casper Thorsøe Jr.   Frederiksberg IP, kunst  
  14.06.2020 15.00 1   HolbĂŚk B&IF 1-2 VSK Aarhus   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Nils Heer   HolbĂŚk Sportsby  
  14.06.2020 15.00 1   Slagelse BK&IF 2-2 FC Sydvest   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Jonas BĂŚk   Slagelse Stadion  
  14.06.2020 15.00 1   Skovshoved IF 0-0 Vejgaard BK   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Thomas Meulengracht Ledet   Skovshoved I P  
  20.06.2020 14.00 2   Hillerød Fodbold 1-1 Dalum IF   Kampdetaljer ikke indtastet 282   Nicolai Mossing Madsen   Hillerød Stadion  
  20.06.2020 14.00 2   HolbĂŚk B&IF 3-2 Vejgaard BK   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Jonathan Nilton   HolbĂŚk Sportsby  
  20.06.2020 15.00 2   Ringkøbing IF 1-5 B 93   Kampdetaljer ikke indtastet 370   Nils Heer   Green Arena  
  20.06.2020 15.00 2   VSK Aarhus 0-1 FA 2000   Kampdetaljer ikke indtastet 150   Stefan Fyhn   Vejlby/Risskov Centret  
  20.06.2020 15.00 2   NĂŚsby BK 1-2 Slagelse BK&IF   Kampdetaljer ikke indtastet 306   Milad Rajabi   ALPI Arena NĂŚsby  
  20.06.2020 15.00 2   FC Sydvest 0-2 Skovshoved IF   Kampdetaljer ikke indtastet 270   Henrik Hansen   BankParken Tønder  
  24.06.2020 19.00 3   Dalum IF 0-2 B 93   Kampdetaljer ikke indtastet 286   Henrik Hansen   Dalum Stadion  
  24.06.2020 19.00 3   VSK Aarhus 1-2 Hillerød Fodbold   Kampdetaljer ikke indtastet 150   Jacob Karlsen   Vejlby/Risskov Centret  
  24.06.2020 19.00 3   FC Sydvest 3-0 FA 2000   Kampdetaljer ikke indtastet 215   Stefan Fyhn   BankParken Tønder  
  24.06.2020 19.00 3   NĂŚsby BK 1-1 HolbĂŚk B&IF   Kampdetaljer ikke indtastet 495   Benjamin Seferovic   ALPI Arena NĂŚsby  
  24.06.2020 19.00 3   Vejgaard BK 2-1 Slagelse BK&IF   Kampdetaljer ikke indtastet 150   Nils Heer   Soffy Road  
  24.06.2020 19.00 3   Ringkøbing IF 1-2 Skovshoved IF   Kampdetaljer ikke indtastet 414   Jacob Tornbjerg Rasmussen   Green Arena  
  27.06.2020 14.00 4   Vejgaard BK 0-3 Hillerød Fodbold   Kampdetaljer ikke indtastet 150   Lasse LĂŚbel Graagaard   Soffy Road  
  27.06.2020 14.00 4   Dalum IF 0-2 HolbĂŚk B&IF   Kampdetaljer ikke indtastet 223   Niels Haubo   Dalum Stadion  
  27.06.2020 14.00 4   FA 2000 0-2 NĂŚsby BK   Kampdetaljer ikke indtastet 210   Nils Heer   Frederiksberg IP, kunst  
  27.06.2020 15.00 4   Slagelse BK&IF 1-2 Ringkøbing IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Jonas BĂŚk   Slagelse Stadion  
  27.06.2020 15.00 4   Skovshoved IF 0-1 VSK Aarhus   Kampdetaljer ikke indtastet 127   Nicolai Mossing Madsen   Skovshoved I P  
  27.06.2020 15.00 4   B 93 3-1 FC Sydvest   Kampdetaljer ikke indtastet 238   Jacob Tornbjerg Rasmussen   Østerbro Stadion  
 
 
 
  juli 2020    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  01.07.2020 19.00 5   B 93 1-3 Vejgaard BK   Kampdetaljer ikke indtastet 347   Stefan Fyhn   Østerbro Stadion  
  01.07.2020 19.00 5   Hillerød Fodbold 2-0 NĂŚsby BK   Kampdetaljer ikke indtastet 357   Nikolaj Boddum Pedersen   Hillerød Stadion  
  01.07.2020 19.00 5   FA 2000 1-1 Ringkøbing IF   Kampdetaljer ikke indtastet 334   Thomas Meulengracht Ledet   Frederiksberg IP, kunst  
  01.07.2020 19.00 5   HolbĂŚk B&IF 0-2 FC Sydvest   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Morten Bertelsen   HolbĂŚk Sportsby  
  01.07.2020 19.00 5   Slagelse BK&IF 3-0 VSK Aarhus   Kampdetaljer ikke indtastet 370   Henrik Hansen   Slagelse Stadion  
  01.07.2020 19.00 5   Skovshoved IF 1-1 Dalum IF   Kampdetaljer ikke indtastet 237   Milad Rajabi   Skovshoved I P  
  04.07.2020 13.00 6   VSK Aarhus 0-3 B 93   Kampdetaljer ikke indtastet 150   Jonas Bøgelund   Vejlby/Risskov Centret  
  04.07.2020 14.00 6   FC Sydvest 0-1 Hillerød Fodbold   Kampdetaljer ikke indtastet 200   Jonas Rossen   BankParken Tønder  
  04.07.2020 14.00 6   Vejgaard BK 2-4 FA 2000   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Niels Haubo   Soffy Road  
  04.07.2020 14.00 6   Ringkøbing IF 2-4 HolbĂŚk B&IF   Kampdetaljer ikke indtastet 194   Nikolaj Boddum Pedersen   Green Arena  
  04.07.2020 14.00 6   Dalum IF 1-1 Slagelse BK&IF   Kampdetaljer ikke indtastet 253   Stefan Fyhn   Dalum Stadion  
  04.07.2020 14.00 6   NĂŚsby BK 1-2 Skovshoved IF   Kampdetaljer ikke indtastet 128   Jonathan Nilton   ALPI Arena NĂŚsby