Husk mig Ikke oprettet? Klik her  
  AC Horsens   AGF   Brøndby IF   Esbjerg fB   FC København   FC Midtjylland   FC Nordsjælland   Hobro IK   Lyngby BK   OB   Randers FC   Silkeborg IF   SønderjyskE   AaB  
                 
Information om cookies   Besøg os på Facebook   Følg os på Twitter   Gå til vores nyhedsfeed  
 
 
 
  Danmarksturneringen 2018/19, 2. division vest, resultater Se stillingen  
 
 
 
 
 
 
 
     
  Det kræver login at se alle detaljer for historiske kampe bortset fra Superligaen på danskfodbold.com, hvorfor felterne for dato, tilskuere, stadion og dommer er tomme i denne oversigt.  
     
 
 
 
  Aarhus Fremad    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Aarhus Fremad 2-0 Brabrand IF              
        Aarhus Fremad 1-2 Dalum IF              
        Aarhus Fremad 2-1 FC Sydvest              
        Aarhus Fremad 4-0 Jammerbugt FC              
        Aarhus Fremad 3-2 Kjellerup IF              
        Aarhus Fremad 1-1 Kolding IF              
        Aarhus Fremad 0-0 Odder I&GF              
        Aarhus Fremad 1-0 Ringkøbing IF              
        Aarhus Fremad 1-3 Skive IK              
        Aarhus Fremad 4-0 TPI Fodbold              
        Aarhus Fremad 3-2 Vejgaard BK              
 
     
 
  Brabrand IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Brabrand IF 1-1 Aarhus Fremad              
        Brabrand IF 2-0 Dalum IF              
        Brabrand IF 5-3 FC Sydvest              
        Brabrand IF 1-1 Jammerbugt FC              
        Brabrand IF 2-0 Kjellerup IF              
        Brabrand IF 2-2 Kolding IF              
        Brabrand IF 4-1 Odder I&GF              
        Brabrand IF 1-2 Ringkøbing IF              
        Brabrand IF 1-2 Skive IK              
        Brabrand IF 1-1 TPI Fodbold              
        Brabrand IF 1-0 Vejgaard BK              
 
     
 
  Dalum IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Dalum IF 0-1 Aarhus Fremad              
        Dalum IF 0-1 Brabrand IF              
        Dalum IF 0-3 FC Sydvest              
        Dalum IF 0-2 Jammerbugt FC              
        Dalum IF 3-0 Kjellerup IF              
        Dalum IF 1-1 Kolding IF              
        Dalum IF 4-1 Odder I&GF              
        Dalum IF 2-0 Ringkøbing IF              
        Dalum IF 1-5 Skive IK              
        Dalum IF 1-1 TPI Fodbold              
        Dalum IF 1-1 Vejgaard BK              
 
     
 
  FC Sydvest    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        FC Sydvest 1-1 Aarhus Fremad              
        FC Sydvest 0-1 Brabrand IF              
        FC Sydvest 1-3 Dalum IF              
        FC Sydvest 0-3 Jammerbugt FC              
        FC Sydvest 4-1 Kjellerup IF              
        FC Sydvest 0-1 Kolding IF              
        FC Sydvest 2-0 Odder I&GF              
        FC Sydvest 0-0 Ringkøbing IF              
        FC Sydvest 2-3 Skive IK              
        FC Sydvest 0-2 TPI Fodbold              
        FC Sydvest 1-0 Vejgaard BK              
 
     
 
  Jammerbugt FC    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Jammerbugt FC 1-1 Aarhus Fremad              
        Jammerbugt FC 1-1 Brabrand IF              
        Jammerbugt FC 2-0 Dalum IF              
        Jammerbugt FC 1-0 FC Sydvest              
        Jammerbugt FC 1-0 Kjellerup IF              
        Jammerbugt FC 0-1 Kolding IF              
        Jammerbugt FC 1-1 Odder I&GF              
        Jammerbugt FC 2-1 Ringkøbing IF              
        Jammerbugt FC 2-0 Skive IK              
        Jammerbugt FC 3-0 TPI Fodbold              
        Jammerbugt FC 1-1 Vejgaard BK              
 
     
 
  Kjellerup IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Kjellerup IF 0-0 Aarhus Fremad              
        Kjellerup IF 1-2 Brabrand IF              
        Kjellerup IF 0-0 Dalum IF              
        Kjellerup IF 2-2 FC Sydvest              
        Kjellerup IF 3-2 Jammerbugt FC              
        Kjellerup IF 2-3 Kolding IF              
        Kjellerup IF 2-2 Odder I&GF              
        Kjellerup IF 1-1 Ringkøbing IF              
        Kjellerup IF 1-7 Skive IK              
        Kjellerup IF 1-1 TPI Fodbold              
        Kjellerup IF 2-3 Vejgaard BK              
 
     
 
  Kolding IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Kolding IF 0-0 Aarhus Fremad              
        Kolding IF 0-2 Brabrand IF              
        Kolding IF 1-0 Dalum IF              
        Kolding IF 1-1 FC Sydvest              
        Kolding IF 3-1 Jammerbugt FC              
        Kolding IF 5-1 Kjellerup IF              
        Kolding IF 1-1 Odder I&GF              
        Kolding IF 3-1 Ringkøbing IF              
        Kolding IF 3-5 Skive IK              
        Kolding IF 2-0 TPI Fodbold              
        Kolding IF 3-0 Vejgaard BK              
 
     
 
  Odder I&GF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Odder I&GF 1-1 Aarhus Fremad              
        Odder I&GF 1-2 Brabrand IF              
        Odder I&GF 3-1 Dalum IF              
        Odder I&GF 1-1 FC Sydvest              
        Odder I&GF 1-3 Jammerbugt FC              
        Odder I&GF 3-1 Kjellerup IF              
        Odder I&GF 0-4 Kolding IF              
        Odder I&GF 0-2 Ringkøbing IF              
        Odder I&GF 2-3 Skive IK              
        Odder I&GF 2-1 TPI Fodbold              
        Odder I&GF 1-3 Vejgaard BK              
 
     
 
  Ringkøbing IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Ringkøbing IF 1-0 Aarhus Fremad              
        Ringkøbing IF 0-3 Brabrand IF              
        Ringkøbing IF 4-2 Dalum IF              
        Ringkøbing IF 1-0 FC Sydvest              
        Ringkøbing IF 1-2 Jammerbugt FC              
        Ringkøbing IF 0-2 Kjellerup IF              
        Ringkøbing IF 1-5 Kolding IF              
        Ringkøbing IF 2-0 Odder I&GF              
        Ringkøbing IF 1-0 Skive IK              
        Ringkøbing IF 1-0 TPI Fodbold              
        Ringkøbing IF 4-1 Vejgaard BK              
 
     
 
  Skive IK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Skive IK 0-1 Aarhus Fremad              
        Skive IK 1-1 Brabrand IF              
        Skive IK 2-1 Dalum IF              
        Skive IK 3-1 FC Sydvest              
        Skive IK 2-0 Jammerbugt FC              
        Skive IK 2-1 Kjellerup IF              
        Skive IK 2-2 Kolding IF              
        Skive IK 3-2 Odder I&GF              
        Skive IK 2-0 Ringkøbing IF              
        Skive IK 3-0 TPI Fodbold              
        Skive IK 6-2 Vejgaard BK              
 
     
 
  TPI Fodbold    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        TPI Fodbold 0-4 Aarhus Fremad              
        TPI Fodbold 0-1 Brabrand IF              
        TPI Fodbold 2-0 Dalum IF              
        TPI Fodbold 1-1 FC Sydvest              
        TPI Fodbold 0-4 Jammerbugt FC              
        TPI Fodbold 3-0 Kjellerup IF              
        TPI Fodbold 0-2 Kolding IF              
        TPI Fodbold 1-4 Odder I&GF              
        TPI Fodbold 2-3 Ringkøbing IF              
        TPI Fodbold 0-1 Skive IK              
        TPI Fodbold 1-2 Vejgaard BK              
 
     
 
  Vejgaard BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Vejgaard BK 4-1 Aarhus Fremad              
        Vejgaard BK 0-2 Brabrand IF              
        Vejgaard BK 0-0 Dalum IF              
        Vejgaard BK 1-1 FC Sydvest              
        Vejgaard BK 1-1 Jammerbugt FC              
        Vejgaard BK 2-1 Kjellerup IF              
        Vejgaard BK 0-2 Kolding IF              
        Vejgaard BK 0-0 Odder I&GF              
        Vejgaard BK 1-1 Ringkøbing IF              
        Vejgaard BK 2-1 Skive IK              
        Vejgaard BK 1-2 TPI Fodbold