Husk mig Ikke oprettet? Klik her  
  AC Horsens   AGF   Brøndby IF   FC Helsingør   FC København   FC Midtjylland   FC Nordsjælland   Hobro IK   Lyngby BK   OB   Randers FC   Silkeborg IF   SønderjyskE   AaB  
                 
Information om cookies   Besøg os på Facebook   Følg os på Twitter   Gå til vores nyhedsfeed  
 
 
 
  Danmarksturneringen 2016/17, 2. division, oprykningsspil, resultater Se stillingen  
 
 
 
 
 
 
 
     
  Det kræver login at se alle detaljer for historiske kampe bortset fra Superligaen på danskfodbold.com, hvorfor felterne for dato, tilskuere, stadion og dommer er tomme i denne oversigt.  
     
 
 
 
  Aarhus Fremad    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Aarhus Fremad 1-2 B 93              
        Aarhus Fremad 2-2 BK Avarta              
        Aarhus Fremad 1-0 BK Marienlyst              
        Aarhus Fremad 1-0 Brønshøj BK              
        Aarhus Fremad 0-2 Dalum IF              
        Aarhus Fremad 1-0 Greve Fodbold              
        Aarhus Fremad 3-1 Hvidovre IF              
        Aarhus Fremad 1-2 Kolding IF              
 
     
 
  B 93    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        B 93 1-0 Aarhus Fremad              
        B 93 1-3 BK Marienlyst              
        B 93 2-1 Brabrand IF              
        B 93 4-0 Dalum IF              
        B 93 2-1 Greve Fodbold              
        B 93 3-1 Kjellerup IF              
        B 93 0-1 Kolding IF              
        B 93 0-3 Thisted FC              
 
     
 
  BK Avarta    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        BK Avarta 1-2 Aarhus Fremad              
        BK Avarta 3-0 BK Marienlyst              
        BK Avarta 2-0 Brabrand IF              
        BK Avarta 2-0 Dalum IF              
        BK Avarta 4-1 Greve Fodbold              
        BK Avarta 2-3 Kjellerup IF              
        BK Avarta 1-0 Kolding IF              
        BK Avarta 1-1 Thisted FC              
 
     
 
  BK Marienlyst    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        BK Marienlyst 0-1 Aarhus Fremad              
        BK Marienlyst 2-1 B 93              
        BK Marienlyst 2-2 BK Avarta              
        BK Marienlyst 2-2 Brabrand IF              
        BK Marienlyst 4-1 Brønshøj BK              
        BK Marienlyst 3-2 Hvidovre IF              
        BK Marienlyst 2-0 Kjellerup IF              
        BK Marienlyst 0-3 Thisted FC              
 
     
 
  Brabrand IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Brabrand IF 4-2 B 93              
        Brabrand IF 2-2 BK Avarta              
        Brabrand IF 3-0 BK Marienlyst              
        Brabrand IF 3-0 Brønshøj BK              
        Brabrand IF 1-1 Dalum IF              
        Brabrand IF 4-0 Greve Fodbold              
        Brabrand IF 2-2 Hvidovre IF              
        Brabrand IF 0-1 Kolding IF              
 
     
 
  Brønshøj BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Brønshøj BK 2-0 Aarhus Fremad              
        Brønshøj BK 1-0 BK Marienlyst              
        Brønshøj BK 0-2 Brabrand IF              
        Brønshøj BK 2-0 Dalum IF              
        Brønshøj BK 2-3 Greve Fodbold              
        Brønshøj BK 1-3 Kjellerup IF              
        Brønshøj BK 5-2 Kolding IF              
        Brønshøj BK 0-2 Thisted FC              
 
     
 
  Dalum IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Dalum IF 3-2 Aarhus Fremad              
        Dalum IF 1-1 B 93              
        Dalum IF 0-3 BK Avarta              
        Dalum IF 1-5 Brabrand IF              
        Dalum IF 1-2 Brønshøj BK              
        Dalum IF 0-1 Hvidovre IF              
        Dalum IF 1-1 Kjellerup IF              
        Dalum IF 0-3 Thisted FC              
 
     
 
  Greve Fodbold    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Greve Fodbold 2-3 Aarhus Fremad              
        Greve Fodbold 1-3 B 93              
        Greve Fodbold 1-3 BK Avarta              
        Greve Fodbold 1-1 Brabrand IF              
        Greve Fodbold 1-2 Brønshøj BK              
        Greve Fodbold 1-3 Hvidovre IF              
        Greve Fodbold 0-4 Kjellerup IF              
        Greve Fodbold 0-5 Thisted FC              
 
     
 
  Hvidovre IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Hvidovre IF 0-0 Aarhus Fremad              
        Hvidovre IF 1-2 BK Marienlyst              
        Hvidovre IF 0-1 Brabrand IF              
        Hvidovre IF 1-0 Dalum IF              
        Hvidovre IF 0-1 Greve Fodbold              
        Hvidovre IF 2-0 Kjellerup IF              
        Hvidovre IF 1-1 Kolding IF              
        Hvidovre IF 2-4 Thisted FC              
 
     
 
  Kjellerup IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Kjellerup IF 1-3 B 93              
        Kjellerup IF 1-2 BK Avarta              
        Kjellerup IF 4-2 BK Marienlyst              
        Kjellerup IF 2-0 Brønshøj BK              
        Kjellerup IF 3-1 Dalum IF              
        Kjellerup IF 5-1 Greve Fodbold              
        Kjellerup IF 1-1 Hvidovre IF              
        Kjellerup IF 2-2 Kolding IF              
 
     
 
  Kolding IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Kolding IF 3-0 Aarhus Fremad              
        Kolding IF 1-0 B 93              
        Kolding IF 3-1 BK Avarta              
        Kolding IF 1-1 Brabrand IF              
        Kolding IF 1-2 Brønshøj BK              
        Kolding IF 6-0 Hvidovre IF              
        Kolding IF 4-1 Kjellerup IF              
        Kolding IF 0-2 Thisted FC              
 
     
 
  Thisted FC    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Thisted FC 1-0 B 93              
        Thisted FC 2-1 BK Avarta              
        Thisted FC 4-0 BK Marienlyst              
        Thisted FC 4-1 Brønshøj BK              
        Thisted FC 1-1 Dalum IF              
        Thisted FC 1-1 Greve Fodbold              
        Thisted FC 2-0 Hvidovre IF              
        Thisted FC 0-2 Kolding IF