Husk mig Ikke oprettet? Klik her  
  AGF   Brøndby IF   FC København   FC Midtjylland   FC Nordsjælland   Hvidovre IF   Lyngby BK   OB   Randers FC   Silkeborg IF   Vejle BK   Viborg FF  
               
Information om cookies   Besøg os på Facebook   Følg os på Twitter   Gå til vores nyhedsfeed  
 
 
 
  Danmarksturneringen 2023/24, 2. division, resultater Se stillingen  
 
 
 
Vis efter dato | Vis efter runde    
 
 
 
  1. runde    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  04.08.2023 18.45     Middelfart Fodbold 1-1 Aarhus Fremad   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Emil Martinussen   Middelfart Stadion  
  04.08.2023 19.00     BK Fremad Amager 2-1 HIK   Kampdetaljer ikke indtastet 1.187   Patrick Stenzel Rasmussen   Sundby Idrætspark  
  04.08.2023 19.00     Skive IK 1-4 Esbjerg fB   Kampdetaljer ikke indtastet 638   Benjamin Seferovic   Hancock Arena (Skive)  
  05.08.2023 14.00     Brabrand IF 1-2 Thisted FC   Kampdetaljer ikke indtastet 389   Frederik Svendsen   Brabrand IF's Idrætsanlæg  
  05.08.2023 14.00     FC Roskilde 1-0 FA 2000   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Mostafa Seyfi   Roskilde Idrætspark  
  05.08.2023 15.00     Nykøbing FC 0-0 AB   Kampdetaljer ikke indtastet 750   Svend Funder-Kristensen   Lollands Bank Park  
 
     
 
  2. runde    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  11.08.2023 19.00     FA 2000 1-2 Nykøbing FC   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Casper Thorsøe Jr.   Frederiksberg IP, kunst  
  12.08.2023 13.00     HIK 0-1 Skive IK   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Philip Warburg   Gentofte Sportspark Vest  
  12.08.2023 14.00     Aarhus Fremad 3-1 FC Roskilde   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Niclas Gomes   Riisvangen Stadion  
  12.08.2023 14.00     Thisted FC 1-3 Middelfart Fodbold   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Rasmus Nielsen   Sparekassen Thy Arena  
  12.08.2023 15.00     AB 1-1 Brabrand IF   Kampdetaljer ikke indtastet 368   Benjamin Seferovic   Gladsaxe Stadion  
  13.08.2023 14.00     Esbjerg fB 4-1 BK Fremad Amager   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Sebastian Tornhøj Nielsen   Blue Water Arena  
 
     
 
  3. runde    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  18.08.2023 18.45     Middelfart Fodbold 1-2 Esbjerg fB   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Benjamin Seferovic   Middelfart Stadion  
  18.08.2023 19.00     Skive IK 1-2 Aarhus Fremad   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Allan Staal   Hancock Arena (Skive)  
  18.08.2023 19.00     AB 5-4 HIK   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Nicki Nordlund Hansen   Gladsaxe Stadion  
  18.08.2023 19.00     Nykøbing FC 1-2 FC Roskilde   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Patrick Stenzel Rasmussen   Lollands Bank Park  
  19.08.2023 14.00     Brabrand IF 0-1 FA 2000   Kampdetaljer ikke indtastet 217   Stefan Fyhn   Brabrand IF's Idrætsanlæg  
  20.08.2023 14.00     BK Fremad Amager 2-1 Thisted FC   Kampdetaljer ikke indtastet 803   Svend Funder-Kristensen   Sundby Idrætspark  
 
     
 
  4. runde    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  25.08.2023 18.00     Aarhus Fremad 1-1 Brabrand IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Philip Warburg   Riisvangen Stadion  
  25.08.2023 19.00     FA 2000 2-2 AB   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Frederik Svendsen   Frederiksberg IP, kunst  
  25.08.2023 19.00     HIK 2-3 Nykøbing FC   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Emil Martinussen   Gentofte Sportspark Vest  
  26.08.2023 14.00     FC Roskilde 1-1 Skive IK   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Nanna Løf Mørch Andersen   Roskilde Idrætspark  
  26.08.2023 14.00     Middelfart Fodbold 1-0 BK Fremad Amager   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Stefan Fyhn   Middelfart Stadion  
  27.08.2023 14.00     Esbjerg fB 5-1 Thisted FC   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Nicki Nordlund Hansen   Blue Water Arena  
 
     
 
  5. runde    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  01.09.2023 19.00     BK Fremad Amager 0-1 FC Roskilde   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Benjamin Helm Svedborg   Sundby Idrætspark  
  02.09.2023 14.00     Skive IK 2-2 FA 2000   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Stefan Fyhn   Hancock Arena (Skive)  
  02.09.2023 14.00     Brabrand IF 1-2 HIK   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Michael Rasmussen   Brabrand IF's Idrætsanlæg  
  02.09.2023 15.00     AB 0-3 Esbjerg fB   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Allan Staal   Gladsaxe Stadion  
  02.09.2023 15.00     Nykøbing FC 0-0 Middelfart Fodbold   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Philip Warburg   Lollands Bank Park  
  02.09.2023 15.00     Thisted FC 1-3 Aarhus Fremad   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Benjamin Seferovic   Sparekassen Thy Arena  
 
     
 
  6. runde    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  08.09.2023 19.00     FA 2000 2-0 HIK   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Jesper Nielsen   Frederiksberg IP, kunst  
  08.09.2023 19.00     FC Roskilde 2-0 AB   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Emil Martinussen   Roskilde Idrætspark  
  08.09.2023 19.00     Thisted FC 0-0 Skive IK   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Frederik Svendsen   Sparekassen Thy Arena  
  09.09.2023 14.00     Middelfart Fodbold 1-0 Brabrand IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Niclas Gomes   Middelfart Stadion  
  10.09.2023 14.00     Esbjerg fB 3-4 Nykøbing FC   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Nanna Løf Mørch Andersen   Blue Water Arena  
  10.09.2023 14.00     Aarhus Fremad 3-1 BK Fremad Amager   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Svend Funder-Kristensen   Riisvangen Stadion  
 
     
 
  7. runde    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  15.09.2023 19.00     Skive IK 0-2 Middelfart Fodbold   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Rasmus Nielsen   Hancock Arena (Skive)  
  16.09.2023 13.00     HIK 2-3 Thisted FC   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Svend Funder-Kristensen   Gentofte Sportspark Vest  
  16.09.2023 13.45     FA 2000 1-2 Esbjerg fB   Kampdetaljer ikke indtastet 882   Frida Mia Klarlund   Frederiksberg IP, kunst  
  16.09.2023 14.00     Brabrand IF 0-1 FC Roskilde   Kampdetaljer ikke indtastet 227   Allan Staal   Brabrand IF's Idrætsanlæg  
  16.09.2023 15.00     Nykøbing FC 0-1 Aarhus Fremad   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Nicki Nordlund Hansen   Lollands Bank Park  
  16.09.2023 18.00     AB 2-0 BK Fremad Amager   Kampdetaljer ikke indtastet 523   Niclas Gomes   Gladsaxe Stadion  
 
     
 
  8. runde    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  22.09.2023 19.00     FC Roskilde 1-1 HIK   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Mostafa Seyfi   Roskilde Idrætspark  
  23.09.2023 14.00     Aarhus Fremad 3-0 FA 2000   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Sebastian Tornhøj Nielsen   Riisvangen Stadion  
  23.09.2023 14.00     Middelfart Fodbold 1-0 AB   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Jonas Bæk   Middelfart Stadion  
  23.09.2023 15.00     Thisted FC 2-2 Nykøbing FC   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Nanna Løf Mørch Andersen   Sparekassen Thy Arena  
  24.09.2023 14.00     Esbjerg fB 3-0 Brabrand IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Frederik Svendsen   Blue Water Arena  
  24.09.2023 15.00     BK Fremad Amager 4-1 Skive IK   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Philip Warburg   Sundby Idrætspark  
 
     
 
  9. runde    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  29.09.2023 19.00     FA 2000 1-1 Middelfart Fodbold   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Nicki Nordlund Hansen   Frederiksberg IP, kunst  
  30.09.2023 13.00     HIK 3-3 Aarhus Fremad   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Casper Thorsøe Jr.   Gentofte Sportspark Vest  
  30.09.2023 14.00     FC Roskilde 3-3 Esbjerg fB   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Niclas Gomes   Roskilde Idrætspark  
  30.09.2023 14.00     Brabrand IF 1-0 Skive IK   Kampdetaljer ikke indtastet 297   Benjamin Seferovic   Brabrand IF's Idrætsanlæg  
  30.09.2023 15.00     AB 2-1 Thisted FC   Kampdetaljer ikke indtastet 298   Philip Warburg   Gladsaxe Stadion  
  01.10.2023 15.00     Nykøbing FC 2-1 BK Fremad Amager   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Sebastian Tornhøj Nielsen   Lollands Bank Park  
 
     
 
  10. runde    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  07.10.2023 14.00     Skive IK 0-2 Nykøbing FC   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Frederik Svendsen   Hancock Arena (Skive)  
  07.10.2023 14.00     Middelfart Fodbold 0-1 FC Roskilde   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Sebastian Tornhøj Nielsen   Middelfart Stadion  
  07.10.2023 14.00     Aarhus Fremad 1-1 AB   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Rasmus Nielsen   Riisvangen Stadion  
  07.10.2023 15.00     Thisted FC 1-0 FA 2000   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Patrick Remon Gammelholm   Sparekassen Thy Arena  
  08.10.2023 13.00     BK Fremad Amager 2-1 Brabrand IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Svend Funder-Kristensen   Sundby Idrætspark  
  08.10.2023 14.00     Esbjerg fB 7-0 HIK   Kampdetaljer ikke indtastet 2.590   Allan Staal   Blue Water Arena  
 
     
 
  11. runde    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  13.10.2023 19.00     FA 2000 0-3 BK Fremad Amager   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Jesper Nielsen   Frederiksberg IP, kunst  
  14.10.2023 13.00     HIK 1-2 Middelfart Fodbold   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Svend Funder-Kristensen   Gentofte Sportspark Vest  
  14.10.2023 14.00     Aarhus Fremad 2-4 Esbjerg fB   Kampdetaljer ikke indtastet 2.611   Benjamin Seferovic   Riisvangen Stadion  
  14.10.2023 14.00     FC Roskilde 2-3 Thisted FC   Kampdetaljer ikke indtastet 535   Kasper Madsen   Roskilde Idrætspark  
  14.10.2023 15.00     AB 0-0 Skive IK   Kampdetaljer ikke indtastet 354   Mostafa Seyfi   Gladsaxe Stadion  
  14.10.2023 15.00     Nykøbing FC 0-0 Brabrand IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Nicki Nordlund Hansen   Lollands Bank Park  
 
     
 
  12. runde    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  21.10.2023 14.00     Skive IK 1-2 FC Roskilde   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Michael Rasmussen   Hancock Arena (Skive)  
  21.10.2023 14.00     Brabrand IF 2-2 AB   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Jonas Bøgelund   Brabrand IF's Idrætsanlæg  
  21.10.2023 14.00     Esbjerg fB 3-1 FA 2000   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Casper Thorsøe Jr.   Blue Water Arena  
  21.10.2023 14.00     Middelfart Fodbold 2-2 Nykøbing FC   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Philip Warburg   Middelfart Stadion  
  21.10.2023 15.00     Thisted FC 0-1 HIK   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Frederik Svendsen   Sparekassen Thy Arena  
  22.10.2023 13.00     BK Fremad Amager 1-1 Aarhus Fremad   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Nanna Løf Mørch Andersen   Sundby Idrætspark  
 
     
 
  13. runde    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  27.10.2023 19.00     HIK 3-1 BK Fremad Amager   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Nicki Nordlund Hansen   Gentofte Sportspark Vest  
  28.10.2023 13.45     FA 2000 1-0 Skive IK   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Svend Funder-Kristensen   Frederiksberg IP, kunst  
  28.10.2023 14.00     Aarhus Fremad 1-2 Middelfart Fodbold   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Rasmus Nielsen   Riisvangen Stadion  
  28.10.2023 14.00     FC Roskilde 4-4 Brabrand IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Philip Warburg   Roskilde Idrætspark  
  28.10.2023 15.00     Nykøbing FC 0-3 Esbjerg fB   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Frida Mia Klarlund   Lollands Bank Park  
  28.10.2023 15.00     Thisted FC 0-1 AB   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Allan Staal   Sparekassen Thy Arena  
 
     
 
  14. runde    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  03.11.2023 19.00     Skive IK 2-0 Thisted FC   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Benjamin Seferovic   Hancock Arena (Skive)  
  04.11.2023 14.00     Brabrand IF 2-1 Nykøbing FC   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Frederik Svendsen   Brabrand IF's Idrætsanlæg  
  04.11.2023 14.00     Aarhus Fremad 3-2 HIK   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Jacob Stausgaard Kobberrød   Riisvangen Stadion  
  04.11.2023 14.00     Middelfart Fodbold 2-1 FA 2000   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Nicki Nordlund Hansen   Middelfart Stadion  
  04.11.2023 19.00     AB 1-1 FC Roskilde   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Sebastian Tornhøj Nielsen   Gladsaxe Stadion  
  05.11.2023 13.00     BK Fremad Amager 0-1 Esbjerg fB   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Niclas Gomes   Sundby Idrætspark  
 
     
 
  15. runde    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  10.11.2023 19.00     HIK 3-0 AB   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Jonas Bøgelund   Gentofte Sportspark Vest  
  10.11.2023 19.00     FC Roskilde 2-0 BK Fremad Amager   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Frida Mia Klarlund   Roskilde Idrætspark  
  11.11.2023 13.00     Skive IK 1-1 Brabrand IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Sandi Putros   Hancock Arena (Skive)  
  11.11.2023 13.45     FA 2000 1-4 Aarhus Fremad   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Philip Warburg   Frederiksberg IP, kunst  
  11.11.2023 15.00     Nykøbing FC 1-1 Thisted FC   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Mostafa Seyfi   Lollands Bank Park  
  12.11.2023 14.00     Esbjerg fB 1-0 Middelfart Fodbold   Kampdetaljer ikke indtastet 3.746   Benjamin Seferovic   Blue Water Arena  
 
     
 
  16. runde    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  17.11.2023 18.00     BK Fremad Amager 1-4 Nykøbing FC   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Casper Thorsøe Jr.   Sundby Idrætspark  
  18.11.2023 13.00     HIK 1-4 Esbjerg fB   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Svend Funder-Kristensen   Gentofte Sportspark Vest  
  18.11.2023 13.00     AB 3-2 FA 2000   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Frederik Svendsen   Gladsaxe Stadion  
  18.11.2023 14.00     Brabrand IF 0-0 Aarhus Fremad   Kampdetaljer ikke indtastet 717   Jacob Tornbjerg Rasmussen   Brabrand IF's Idrætsanlæg  
  18.11.2023 14.00     Middelfart Fodbold 0-1 Skive IK   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Sebastian Tornhøj Nielsen   Middelfart Stadion  
  18.11.2023 15.00     Thisted FC 1-3 FC Roskilde   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Nanna Løf Mørch Andersen   Sparekassen Thy Arena  
 
     
 
  17. runde    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  09.03.2024 13.45     FA 2000 2-0 Brabrand IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Benjamin Seferovic   Frederiksberg IP, kunst  
  09.03.2024 14.00     FC Roskilde 3-1 Middelfart Fodbold   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Kasper Madsen   Roskilde Idrætspark  
  09.03.2024 14.00     Aarhus Fremad 1-0 Thisted FC   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Stefan Fyhn   Riisvangen Stadion  
  09.03.2024 15.00     Skive IK 1-1 BK Fremad Amager   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Michael Tykgaard   Hancock Arena (Skive)  
  09.03.2024 15.00     Nykøbing FC 1-0 HIK   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Philip Warburg   Lollands Bank Park  
  10.03.2024 14.00     Esbjerg fB 2-1 AB   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Nanna Løf Mørch Andersen   Blue Water Arena  
 
     
 
  18. runde    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  15.03.2024 19.00     BK Fremad Amager 0-0 FA 2000   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Niclas Gomes   Sundby Idrætspark  
  15.03.2024 19.00     HIK 2-3 FC Roskilde   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Benjamin Helm Svedborg   Gentofte Sportspark Vest  
  16.03.2024 14.00     Brabrand IF 1-1 Middelfart Fodbold   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Stefan Fyhn   Brabrand IF's Idrætsanlæg  
  16.03.2024 15.00     Nykøbing FC 2-3 Skive IK   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Philip Warburg   Lollands Bank Park  
  17.03.2024 14.00     Thisted FC 2-5 Esbjerg fB   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Benjamin Seferovic   Sparekassen Thy Arena  
  17.03.2024 15.00     AB 1-1 Aarhus Fremad   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Allan Staal   Gladsaxe Stadion  
 
     
 
  19. runde    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  23.03.2024 13.45     FA 2000 1-1 Thisted FC   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Svend Funder-Kristensen   Frederiksberg IP, kunst  
  23.03.2024 14.00     FC Roskilde 3-0 Nykøbing FC   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Sebastian Tornhøj Nielsen   Roskilde Idrætspark  
  23.03.2024 14.00     Skive IK 1-1 AB   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Stefan Fyhn   Hancock Arena (Skive)  
  23.03.2024 14.00     Middelfart Fodbold 4-0 HIK   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Michael Rasmussen   Middelfart Stadion  
  23.03.2024 14.00     Brabrand IF 1-1 BK Fremad Amager   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Kasper Madsen   Brabrand IF's Idrætsanlæg  
  24.03.2024 14.00     Esbjerg fB 2-2 Aarhus Fremad   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Michael Tykgaard   Blue Water Arena  
 
     
 
  20. runde    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  28.03.2024 13.00     BK Fremad Amager 1-3 Middelfart Fodbold   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Sebastian Friis Aagerup   Sundby Idrætspark  
  28.03.2024 13.00     HIK 4-2 FA 2000   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Nanna Løf Mørch Andersen   Gentofte Sportspark Vest  
  28.03.2024 14.00     Aarhus Fremad 0-1 Skive IK   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Allan Staal   Riisvangen Stadion  
  28.03.2024 14.00     Esbjerg fB 4-2 FC Roskilde   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Niclas Gomes   Blue Water Arena  
  28.03.2024 15.00     Thisted FC 0-1 Brabrand IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Patrick Remon Gammelholm   Sparekassen Thy Arena  
  28.03.2024 15.00     AB 2-3 Nykøbing FC   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Philip Warburg   Gladsaxe Stadion  
 
     
 
  21. runde    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  01.04.2024 13.00     Skive IK 2-2 HIK   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Benjamin Seferovic   Hancock Arena (Skive)  
  01.04.2024 14.00     FC Roskilde 0-1 Aarhus Fremad   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Kasper Madsen   Roskilde Idrætspark  
  01.04.2024 14.00     Brabrand IF 1-2 Esbjerg fB   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Michael Rasmussen   Brabrand IF's Idrætsanlæg  
  01.04.2024 14.00     Middelfart Fodbold 3-0 Thisted FC   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Jonas Bøgelund   Middelfart Stadion  
  01.04.2024 15.00     Nykøbing FC 1-0 FA 2000   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Frida Mia Klarlund   Lollands Bank Park  
  01.04.2024 19.00     BK Fremad Amager 1-0 AB   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Niclas Gomes   Sundby Idrætspark  
 
     
 
  22. runde    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  06.04.2024 14.00     AB 1-3 Middelfart Fodbold   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Mathias Lykke   Gladsaxe Stadion  
  06.04.2024 14.00     Esbjerg fB 2-0 Skive IK   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Sebastian Tornhøj Nielsen   Blue Water Arena  
  06.04.2024 14.00     FA 2000 0-1 FC Roskilde   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Jesper Nielsen   Frederiksberg IP, kunst  
  06.04.2024 14.00     Aarhus Fremad 5-0 Nykøbing FC   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Niclas Gomes   Riisvangen Stadion  
  06.04.2024 14.00     HIK 4-3 Brabrand IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Philip Warburg   Gentofte Sportspark Vest  
  06.04.2024 14.00     Thisted FC 3-3 BK Fremad Amager   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Benjamin Seferovic   Sparekassen Thy Arena  
 
     
 
  23. runde    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  12.04.2024 19.00     Nykøbing FC 0-5 FC Roskilde   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Nanna Løf Mørch Andersen   Lollands Bank Park  
  13.04.2024 13.45     FA 2000 3-2 Skive IK   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Anders Skjødt Voergaard   Frederiksberg IP, kunst  
  13.04.2024 14.00     Middelfart Fodbold 0-2 Aarhus Fremad   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Michael Rasmussen   Middelfart Stadion  
  13.04.2024 14.00     Brabrand IF 0-1 HIK   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Frederik Svendsen   Brabrand IF's Idrætsanlæg  
  14.04.2024 14.00     Thisted FC 1-2 BK Fremad Amager   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Allan Staal   Sparekassen Thy Arena  
  14.04.2024 14.00     AB 2-1 Esbjerg fB   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Kasper Madsen   Gladsaxe Stadion  
 
     
 
  24. runde    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  18.04.2024 19.00     Esbjerg fB 5-2 Middelfart Fodbold   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Benjamin Seferovic   Blue Water Arena  
  19.04.2024 19.00     FC Roskilde 1-1 AB   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Mathias Lykke   Roskilde Idrætspark  
  19.04.2024 19.00     BK Fremad Amager 2-1 FA 2000   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Philip Warburg   Sundby Idrætspark  
  20.04.2024 14.00     HIK 1-0 Thisted FC   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Stefan Fyhn   Gentofte Sportspark Vest  
  20.04.2024 14.00     Aarhus Fremad 5-0 Nykøbing FC   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Sebastian Tornhøj Nielsen   Riisvangen Stadion  
  20.04.2024 14.00     Skive IK 2-1 Brabrand IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Michael Rasmussen   Hancock Arena (Skive)  
 
     
 
  25. runde    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  26.04.2024 19.00     Esbjerg fB v Aarhus Fremad   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Blue Water Arena  
  26.04.2024 19.00     Nykøbing FC v AB   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Lollands Bank Park  
  26.04.2024 19.00     BK Fremad Amager v HIK   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Sundby Idrætspark  
  26.04.2024 19.00     Thisted FC v Skive IK   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Sparekassen Thy Arena  
  27.04.2024 13.45     FA 2000 v Brabrand IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Frederiksberg IP, kunst  
  27.04.2024 14.00     Middelfart Fodbold v FC Roskilde   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Middelfart Stadion  
 
     
 
  26. runde    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  03.05.2024 19.00     AB v Middelfart Fodbold   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Gladsaxe Stadion  
  03.05.2024 19.00     HIK v FA 2000   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Gentofte Sportspark Vest  
  03.05.2024 19.00     FC Roskilde v Aarhus Fremad   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Roskilde Idrætspark  
  03.05.2024 19.00     Nykøbing FC v Esbjerg fB   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Lollands Bank Park  
  04.05.2024 14.00     Skive IK v BK Fremad Amager   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Hancock Arena (Skive)  
  05.05.2024 14.00     Brabrand IF v Thisted FC   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Brabrand IF's Idrætsanlæg  
 
     
 
  27. runde    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  11.05.2024 13.45     FA 2000 v Thisted FC   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Frederiksberg IP, kunst  
  11.05.2024 14.00     Aarhus Fremad v AB   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Riisvangen Stadion  
  11.05.2024 14.00     Middelfart Fodbold v Nykøbing FC   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Middelfart Stadion  
  11.05.2024 14.00     Skive IK v HIK   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Hancock Arena (Skive)  
  11.05.2024 14.00     BK Fremad Amager v Brabrand IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Sundby Idrætspark  
  12.05.2024 14.00     Esbjerg fB v FC Roskilde   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Blue Water Arena  
 
     
 
  28. runde    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  17.05.2024 19.00     AB v Nykøbing FC   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Gladsaxe Stadion  
  18.05.2024 13.45     FA 2000 v BK Fremad Amager   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Frederiksberg IP, kunst  
  18.05.2024 14.00     Brabrand IF v Skive IK   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Brabrand IF's Idrætsanlæg  
  18.05.2024 14.00     Aarhus Fremad v Esbjerg fB   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Riisvangen Stadion  
  18.05.2024 14.00     FC Roskilde v Middelfart Fodbold   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Roskilde Idrætspark  
  19.05.2024 14.00     Thisted FC v HIK   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Sparekassen Thy Arena  
 
     
 
  29. runde    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  24.05.2024 18.30     Middelfart Fodbold v Esbjerg fB   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Middelfart Stadion  
  24.05.2024 19.00     AB v FC Roskilde   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Gladsaxe Stadion  
  25.05.2024 14.00     Skive IK v FA 2000   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Hancock Arena (Skive)  
  25.05.2024 14.00     BK Fremad Amager v Thisted FC   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Sundby Idrætspark  
  25.05.2024 14.00     HIK v Brabrand IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Gentofte Sportspark Vest  
  25.05.2024 15.00     Nykøbing FC v Aarhus Fremad   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Lollands Bank Park  
 
     
 
  30. runde    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  31.05.2024 18.00     Aarhus Fremad v Middelfart Fodbold   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Riisvangen Stadion  
  31.05.2024 19.00     FC Roskilde v Nykøbing FC   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Roskilde Idrætspark  
  31.05.2024 19.00     Esbjerg fB v AB   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Blue Water Arena  
  01.06.2024 14.00     HIK v Skive IK   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Gentofte Sportspark Vest  
  01.06.2024 14.00     Brabrand IF v BK Fremad Amager   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Brabrand IF's Idrætsanlæg  
  02.06.2024 13.00     Thisted FC v FA 2000   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Sparekassen Thy Arena  
 
     
 
  31. runde    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  07.06.2024 19.00     AB v Aarhus Fremad   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Gladsaxe Stadion  
  08.06.2024 14.00     BK Fremad Amager v Skive IK   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Sundby Idrætspark  
  08.06.2024 14.00     FC Roskilde v Esbjerg fB   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Roskilde Idrætspark  
  08.06.2024 15.00     FA 2000 v HIK   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Frederiksberg IP, kunst  
  08.06.2024 15.00     Thisted FC v Brabrand IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Sparekassen Thy Arena  
  09.06.2024 15.00     Nykøbing FC v Middelfart Fodbold   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Lollands Bank Park  
 
     
 
  32. runde    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  15.06.2024 14.00     Aarhus Fremad v FC Roskilde   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Riisvangen Stadion  
  15.06.2024 14.00     Esbjerg fB v Nykøbing FC   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Blue Water Arena  
  15.06.2024 14.00     Skive IK v Thisted FC   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Hancock Arena (Skive)  
  15.06.2024 14.00     Middelfart Fodbold v AB   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Middelfart Stadion  
  15.06.2024 14.00     HIK v BK Fremad Amager   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Gentofte Sportspark Vest  
  15.06.2024 14.00     Brabrand IF v FA 2000   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Ikke valgt dommer   Brabrand IF's Idrætsanlæg