Husk mig Ikke oprettet? Klik her  
  AGF   Brøndby IF   FC København   FC Midtjylland   FC Nordsjælland   OB   Randers FC   Silkeborg IF   SønderjyskE   Vejle BK   Viborg FF   AaB  
               
Information om cookies   Besøg os på Facebook   Følg os på Twitter   Gå til vores nyhedsfeed  
 
 
 
  Danmarksturneringen 2020/21, 2. division øst, resultater Se stillingen  
 
 
 
 
 
 
 
     
  Det kræver login at se alle detaljer for historiske kampe bortset fra Superligaen på danskfodbold.com, hvorfor felterne for dato, tilskuere, stadion og dommer er tomme i denne oversigt.  
     
 
 
 
  AB    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        AB 1-1 AB TĂĄrnby              
        AB 4-0 BK Avarta              
        AB 3-1 Brønshøj BK              
        AB 2-1 FA 2000              
        AB 3-2 FC Roskilde              
        AB 0-0 HIK              
        AB 0-1 Hillerød Fodbold              
        AB 1-6 Nykøbing FC              
        AB 0-0 Næstved BK              
        AB 2-2 Roskilde KFUM              
        AB 3-2 Skovshoved IF              
        AB 2-1 Slagelse BK&IF              
        AB 2-1 Vanløse IF              
 
     
 
  AB TĂĄrnby    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        AB TĂĄrnby 1-1 AB              
        AB TĂĄrnby 0-0 BK Avarta              
        AB TĂĄrnby 0-6 Brønshøj BK              
        AB TĂĄrnby 0-1 FA 2000              
        AB TĂĄrnby 1-3 FC Roskilde              
        AB TĂĄrnby 2-3 HIK              
        AB TĂĄrnby 4-0 Hillerød Fodbold              
        AB TĂĄrnby 1-3 Nykøbing FC              
        AB TĂĄrnby 1-2 Næstved BK              
        AB TĂĄrnby 1-2 Roskilde KFUM              
        AB TĂĄrnby 2-2 Skovshoved IF              
        AB TĂĄrnby 0-2 Slagelse BK&IF              
        AB TĂĄrnby 1-1 Vanløse IF              
 
     
 
  BK Avarta    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        BK Avarta 0-2 AB              
        BK Avarta 2-2 AB TĂĄrnby              
        BK Avarta 1-1 Brønshøj BK              
        BK Avarta 2-2 FA 2000              
        BK Avarta 2-2 FC Roskilde              
        BK Avarta 0-1 HIK              
        BK Avarta 0-2 Hillerød Fodbold              
        BK Avarta 0-1 Nykøbing FC              
        BK Avarta 0-2 Næstved BK              
        BK Avarta 3-1 Roskilde KFUM              
        BK Avarta 3-1 Skovshoved IF              
        BK Avarta 2-1 Slagelse BK&IF              
        BK Avarta 2-1 Vanløse IF              
 
     
 
  Brønshøj BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Brønshøj BK 1-2 AB              
        Brønshøj BK 2-0 AB TĂĄrnby              
        Brønshøj BK 0-2 BK Avarta              
        Brønshøj BK 1-3 FA 2000              
        Brønshøj BK 0-4 FC Roskilde              
        Brønshøj BK 1-1 HIK              
        Brønshøj BK 1-1 Hillerød Fodbold              
        Brønshøj BK 2-0 Nykøbing FC              
        Brønshøj BK 3-3 Næstved BK              
        Brønshøj BK 2-0 Roskilde KFUM              
        Brønshøj BK 1-1 Skovshoved IF              
        Brønshøj BK 3-1 Slagelse BK&IF              
        Brønshøj BK 1-2 Vanløse IF              
 
     
 
  FA 2000    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        FA 2000 0-1 AB              
        FA 2000 1-0 AB TĂĄrnby              
        FA 2000 1-0 BK Avarta              
        FA 2000 3-2 Brønshøj BK              
        FA 2000 2-1 FC Roskilde              
        FA 2000 0-0 HIK              
        FA 2000 0-0 Hillerød Fodbold              
        FA 2000 2-3 Nykøbing FC              
        FA 2000 3-1 Næstved BK              
        FA 2000 1-1 Roskilde KFUM              
        FA 2000 2-0 Skovshoved IF              
        FA 2000 0-0 Slagelse BK&IF              
        FA 2000 1-0 Vanløse IF              
 
     
 
  FC Roskilde    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        FC Roskilde 1-1 AB              
        FC Roskilde 4-2 AB TĂĄrnby              
        FC Roskilde 0-1 BK Avarta              
        FC Roskilde 1-0 Brønshøj BK              
        FC Roskilde 0-1 FA 2000              
        FC Roskilde 0-1 HIK              
        FC Roskilde 0-1 Hillerød Fodbold              
        FC Roskilde 3-1 Nykøbing FC              
        FC Roskilde 0-1 Næstved BK              
        FC Roskilde 1-0 Roskilde KFUM              
        FC Roskilde 1-0 Skovshoved IF              
        FC Roskilde 3-0 Slagelse BK&IF              
        FC Roskilde 2-1 Vanløse IF              
 
     
 
  HIK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        HIK 2-1 AB              
        HIK 1-0 AB TĂĄrnby              
        HIK 4-1 BK Avarta              
        HIK 2-0 Brønshøj BK              
        HIK 2-1 FA 2000              
        HIK 3-1 FC Roskilde              
        HIK 4-2 Hillerød Fodbold              
        HIK 1-2 Nykøbing FC              
        HIK 1-0 Næstved BK              
        HIK 2-1 Roskilde KFUM              
        HIK 3-2 Skovshoved IF              
        HIK 1-2 Slagelse BK&IF              
        HIK 2-0 Vanløse IF              
 
     
 
  Hillerød Fodbold    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Hillerød Fodbold 3-0 AB              
        Hillerød Fodbold 1-2 AB TĂĄrnby              
        Hillerød Fodbold 1-0 BK Avarta              
        Hillerød Fodbold 2-0 Brønshøj BK              
        Hillerød Fodbold 1-0 FA 2000              
        Hillerød Fodbold 2-3 FC Roskilde              
        Hillerød Fodbold 3-0 HIK              
        Hillerød Fodbold 1-3 Nykøbing FC              
        Hillerød Fodbold 2-4 Næstved BK              
        Hillerød Fodbold 1-0 Roskilde KFUM              
        Hillerød Fodbold 1-0 Skovshoved IF              
        Hillerød Fodbold 2-1 Slagelse BK&IF              
        Hillerød Fodbold 1-4 Vanløse IF              
 
     
 
  Nykøbing FC    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Nykøbing FC 3-0 AB              
        Nykøbing FC 3-1 AB TĂĄrnby              
        Nykøbing FC 2-0 BK Avarta              
        Nykøbing FC 6-3 Brønshøj BK              
        Nykøbing FC 3-0 FA 2000              
        Nykøbing FC 2-0 FC Roskilde              
        Nykøbing FC 2-0 HIK              
        Nykøbing FC 0-0 Hillerød Fodbold              
        Nykøbing FC 3-2 Næstved BK              
        Nykøbing FC 2-1 Roskilde KFUM              
        Nykøbing FC 3-0 Skovshoved IF              
        Nykøbing FC 0-0 Slagelse BK&IF              
        Nykøbing FC 1-1 Vanløse IF              
 
     
 
  Næstved BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Næstved BK 1-2 AB              
        Næstved BK 4-0 AB TĂĄrnby              
        Næstved BK 3-0 BK Avarta              
        Næstved BK 5-1 Brønshøj BK              
        Næstved BK 0-0 FA 2000              
        Næstved BK 2-3 FC Roskilde              
        Næstved BK 2-0 HIK              
        Næstved BK 2-0 Hillerød Fodbold              
        Næstved BK 1-1 Nykøbing FC              
        Næstved BK 3-0 Roskilde KFUM              
        Næstved BK 0-1 Skovshoved IF              
        Næstved BK 2-1 Slagelse BK&IF              
        Næstved BK 1-1 Vanløse IF              
 
     
 
  Roskilde KFUM    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Roskilde KFUM 0-4 AB              
        Roskilde KFUM 4-0 AB TĂĄrnby              
        Roskilde KFUM 3-3 BK Avarta              
        Roskilde KFUM 3-0 Brønshøj BK              
        Roskilde KFUM 2-1 FA 2000              
        Roskilde KFUM 1-1 FC Roskilde              
        Roskilde KFUM 1-1 HIK              
        Roskilde KFUM 0-2 Hillerød Fodbold              
        Roskilde KFUM 0-4 Nykøbing FC              
        Roskilde KFUM 1-2 Næstved BK              
        Roskilde KFUM 0-1 Skovshoved IF              
        Roskilde KFUM 1-2 Slagelse BK&IF              
        Roskilde KFUM 1-0 Vanløse IF              
 
     
 
  Skovshoved IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Skovshoved IF 1-4 AB              
        Skovshoved IF 3-0 AB TĂĄrnby              
        Skovshoved IF 1-0 BK Avarta              
        Skovshoved IF 2-0 Brønshøj BK              
        Skovshoved IF 1-1 FA 2000              
        Skovshoved IF 1-2 FC Roskilde              
        Skovshoved IF 1-3 HIK              
        Skovshoved IF 1-2 Hillerød Fodbold              
        Skovshoved IF 0-2 Nykøbing FC              
        Skovshoved IF 3-3 Næstved BK              
        Skovshoved IF 1-2 Roskilde KFUM              
        Skovshoved IF 0-1 Slagelse BK&IF              
        Skovshoved IF 2-2 Vanløse IF              
 
     
 
  Slagelse BK&IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Slagelse BK&IF 0-1 AB              
        Slagelse BK&IF 2-0 AB TĂĄrnby              
        Slagelse BK&IF 3-1 BK Avarta              
        Slagelse BK&IF 2-1 Brønshøj BK              
        Slagelse BK&IF 1-2 FA 2000              
        Slagelse BK&IF 3-1 FC Roskilde              
        Slagelse BK&IF 0-1 HIK              
        Slagelse BK&IF 1-1 Hillerød Fodbold              
        Slagelse BK&IF 1-3 Nykøbing FC              
        Slagelse BK&IF 1-1 Næstved BK              
        Slagelse BK&IF 2-0 Roskilde KFUM              
        Slagelse BK&IF 1-1 Skovshoved IF              
        Slagelse BK&IF 0-1 Vanløse IF              
 
     
 
  Vanløse IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Vanløse IF 0-2 AB              
        Vanløse IF 2-1 AB TĂĄrnby              
        Vanløse IF 2-0 BK Avarta              
        Vanløse IF 0-1 Brønshøj BK              
        Vanløse IF 0-0 FA 2000              
        Vanløse IF 1-0 FC Roskilde              
        Vanløse IF 0-0 HIK              
        Vanløse IF 1-0 Hillerød Fodbold              
        Vanløse IF 1-1 Nykøbing FC              
        Vanløse IF 3-1 Næstved BK              
        Vanløse IF 2-4 Roskilde KFUM              
        Vanløse IF 1-2 Skovshoved IF              
        Vanløse IF 3-0 Slagelse BK&IF