Husk mig Ikke oprettet? Klik her  
  AC Horsens   AGF   Brøndby IF   Esbjerg fB   FC København   FC Midtjylland   FC Nordsjælland   Hobro IK   Lyngby BK   OB   Randers FC   Silkeborg IF   SønderjyskE   AaB  
                 
Information om cookies   Besøg os på Facebook   Følg os på Twitter   Gå til vores nyhedsfeed  
 
 
 
  Danmarksturneringen 2019/20, 2. division, oprykningsspil, resultater Se stillingen  
 
 
 
Vis efter dato | Vis efter runde    
 
 
 
  1. runde    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  13.06.2020 15.00     BK Avarta 1-3 Jammerbugt FC   Kampdetaljer ikke indtastet 178   Milad Rajabi   Espelundens Idrætsanlæg  
  13.06.2020 15.00     BK Frem 1-2 Brabrand IF   Kampdetaljer ikke indtastet 439   Jonas Bøgelund   Valby IP, Stadion  
  14.06.2020 14.00     FC Helsingør 1-2 Middelfart G&BK   Kampdetaljer ikke indtastet 400   Nicki Nordlund Hansen   Helsingør Stadion  
  14.06.2020 15.00     Vanløse IF 1-1 Aarhus Fremad   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Nicolai Mossing Madsen   Vanløse IP. Opvisn.  
  14.06.2020 15.00     Brønshøj BK 4-4 AB   Kampdetaljer ikke indtastet 357   Lasse Læbel Graagaard   Tingbjerg I P  
  14.06.2020 15.00     HIK 2-0 Thisted FC   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Benjamin Seferovic   Gentofte Sportspark Opv. kunst  
 
     
 
  2. runde    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  20.06.2020 15.00     Aarhus Fremad 1-0 FC Helsingør   Kampdetaljer ikke indtastet 300   Niels Haubo   Riisvangen Stadion  
  20.06.2020 15.00     Middelfart G&BK 2-4 Vanløse IF   Kampdetaljer ikke indtastet 184   Thomas Meulengracht Ledet   Middelfart Stadion  
  20.06.2020 15.00     Thisted FC 2-0 Brønshøj BK   Kampdetaljer ikke indtastet 205   Rasmus Nielsen   Sparekassen Thy Arena  
  20.06.2020 15.00     Jammerbugt FC 1-1 HIK   Kampdetaljer ikke indtastet 250   Morten Bach Jepsen   Sparekassen Vendsyssel Arena (Pandrup)  
  20.06.2020 15.00     AB 2-2 BK Frem   Kampdetaljer ikke indtastet 400   Jonas Bøgelund   Gladsaxe Stadion  
  20.06.2020 15.00     Brabrand IF 3-2 BK Avarta   Kampdetaljer ikke indtastet 175   Jacob Tornbjerg Rasmussen   Brabrand IF's Idrætsanlæg  
 
     
 
  3. runde    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  24.06.2020 19.00     Brabrand IF 0-2 FC Helsingør   Kampdetaljer ikke indtastet 257   Rasmus Nielsen   Brabrand IF's Idrætsanlæg  
  24.06.2020 19.00     Jammerbugt FC 3-0 Vanløse IF   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Nikolaj Boddum Pedersen   Sparekassen Vendsyssel Arena (Pandrup)  
  24.06.2020 19.00     Aarhus Fremad 5-0 Brønshøj BK   Kampdetaljer ikke indtastet 401   Allan Rørdahl Borgstrøm   Riisvangen Stadion  
  24.06.2020 19.00     Middelfart G&BK 2-0 HIK   Kampdetaljer ikke indtastet 163   Jonas Rossen   Middelfart Stadion  
  24.06.2020 19.00     Thisted FC 3-2 BK Frem   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Lasse Læbel Graagaard   Sparekassen Thy Arena  
  24.06.2020 19.00     AB 2-1 BK Avarta   Kampdetaljer ikke indtastet 197   Nicki Nordlund Hansen   Gladsaxe Stadion  
 
     
 
  4. runde    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  27.06.2020 13.00     HIK 4-0 Brabrand IF   Kampdetaljer ikke indtastet 145   Milad Rajabi   Gentofte Sportspark Opv. kunst  
  27.06.2020 15.00     BK Avarta 0-2 Aarhus Fremad   Kampdetaljer ikke indtastet 187   Henrik Hansen   Espelundens Idrætsanlæg  
  27.06.2020 15.00     BK Frem 4-2 Middelfart G&BK   Kampdetaljer ikke indtastet 391   Thomas Meulengracht Ledet   Valby IP, Stadion  
  27.06.2020 15.00     FC Helsingør 3-0 Thisted FC   Kampdetaljer ikke indtastet 400   Jonathan Nilton   Helsingør Stadion  
  27.06.2020 15.00     Vanløse IF 1-3 AB   Kampdetaljer ikke indtastet 392   Allan Rørdahl Borgstrøm   Vanløse IP. Opvisn.  
  27.06.2020 15.00     Brønshøj BK 1-3 Jammerbugt FC   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Nicki Nordlund Hansen   Tingbjerg I P  
 
     
 
  5. runde    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  01.07.2020 18.00     BK Frem 0-1 Jammerbugt FC   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Jonas Rossen   Valby IP, Stadion  
  01.07.2020 19.00     FC Helsingør 3-1 AB   Kampdetaljer ikke indtastet 400   Jacob Karlsen   Helsingør Stadion  
  01.07.2020 19.00     Vanløse IF 0-1 Thisted FC   Kampdetaljer ikke indtastet 311   Nicki Nordlund Hansen   Vanløse IP. Opvisn.  
  01.07.2020 19.00     Brønshøj BK 1-1 Brabrand IF   Kampdetaljer ikke indtastet 220   Jonathan Nilton   Tingbjerg I P  
  01.07.2020 19.00     HIK 1-5 Aarhus Fremad   Kampdetaljer ikke indtastet 225   Casper Thorsøe Jr.   Gentofte Sportspark Opv. kunst  
  01.07.2020 19.00     BK Avarta 1-2 Middelfart G&BK   Kampdetaljer ikke indtastet 178   Jonas Bøgelund   Espelundens Idrætsanlæg  
 
     
 
  6. runde    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold     Tilsk.   Dommer   Stadion  
  03.07.2020 19.00     Thisted FC 2-2 BK Avarta   Kampdetaljer ikke indtastet 300   Jacob Karlsen   Sparekassen Thy Arena  
  04.07.2020 13.00     Middelfart G&BK 5-0 Brønshøj BK   Kampdetaljer ikke indtastet 164   Lasse Læbel Graagaard   Middelfart Stadion  
  04.07.2020 14.00     Jammerbugt FC 0-0 FC Helsingør   Kampdetaljer ikke indtastet 0   Benjamin Seferovic   Sparekassen Vendsyssel Arena (Pandrup)  
  04.07.2020 14.00     Brabrand IF 1-0 Vanløse IF   Kampdetaljer ikke indtastet 75   Morten Bach Jepsen   Brabrand IF's Idrætsanlæg  
  04.07.2020 14.00     AB 1-1 HIK   Kampdetaljer ikke indtastet 220   Frederik Lysemose Hoffmann   Gladsaxe Stadion  
  04.07.2020 14.00     Aarhus Fremad 7-0 BK Frem   Kampdetaljer ikke indtastet 400   Nils Heer   Riisvangen Stadion